Feud: John Cena vs. Chris Jericho (2005)


6 czerwca 2005 roku odbył się draft, a pierwszą osobą, która przeszła na RAW był John Cena. Mistrz WWE wziął udział w Highlight Reel, którego gospodarzem był Chris Jericho. W pewnym momencie pojawił się Christian z Tysonem Tomko. W ostateczności doszło do brawlu między uczestnikami, a Y2J wspomógł oczywiście Johna Cenę.

Ich rywalizacja rozpoczęła się dopiero tydzień później, kiedy to John Cena i Chris Jericho zmierzyli się z Christianem i Tysonem Tomko. Obaj wygrali to starcie, lecz ważniejsze było to, co wydarzyło się po pojedynku. Y2J niespodziewanie zaatakował swojego kolegę, dlatego też przeszedł heel turn. Akcja przeniosła się poza ring, gdzie Chris Jericho zapiął na Johnie Cenie Walls of Jericho. Następnie wziął do ręki pas mistrzowski WWE i przyglądał się jemu. Chwilę później na zapleczu, Eric Bischoff poinformował, że na Vengeance dojdzie do triple threat matchu o pas WWE, John Cena zmierzy się z Chrisem Jericho i Christianem. Chwilę później, Y2J został zaatakowany przez Johna Cenę! Obydwóch zawodników rozdzielili ochroniarze i sędziowie.

Kolejny epizod RAW przyniósł nam walkę Johna Ceny z Muhammadem Hassanem, gdzie na szali znajdował się pas WWE. Pojedynek potrwał około dwie minuty, a wszystko zakończone zostało wykonaniem FU. Kiedy John Cena udawał się powoli na zaplecze, od tyłu został zaatakowany przez Chrisa Jericho. Do ataku przyłączył się także Christian, który dorzucił nieco od siebie.

Vengeance 2005
W pojedynku swoje chciał zrobić Tyson Tomko, lecz ostatecznie nie zdołał wspomóc swojego kolegę. Starcie zostało zakończone po tym jak John Cena wymierzył Christianowi FU, by chwilę wcześniej znokautować Y2J nogami rywala. Tym samym pas mistrzowski WWE nie zmienił swojego właściciela. (Raport)

Noc później, John Cena, Shawn Michaels oraz Hulk Hogan zmierzyli się z Chrisem Jericho, Christianem i Tysonem Tomko w six-man tag team matchu. Pojedynek wygrali face'owi, a zwycięstwo dał im Hulkster. Po starciu, trójka wrestlerów pozowała wspólnie w kwadratowym pierścieniu.

4 lipca na RAW, John Cena zawitał po raz kolejny w Highlight Reel, gdzie tym razem doszło do małej konfrontacji z Chrisem Jericho. Y2J w pewnym momencie się zdenerwował i spoliczkował Johna Cenę. Oczywiście mistrz WWE nie dał rywalowi za wygraną i rzucił się na niego z atakiem. Wszystko zakończyło się tym, że Jericho wyleciał z ringu nad górną liną.

W następnym tygodniu doszło do segmentu z udziałem Johna Ceny, Chrisa Jericho i Erica Bischoffa. Jako, że Bischoff odgrywał wtedy rolę generalnego menadżera RAW, to ogłosił, że na SummerSlam dojdzie do pojedynku Johna Ceny z Chrisem Jericho, a na szali znajdzie się pas mistrzowski WWE. Po tym ogłoszeniu, Y2J stwierdził, że John Cena nie jest materiałem na mistrza oraz nazwał go bandytą. Po tych słowach odszedł. Lider Cenation dokończył swoje i wymierzył Bischoffowi FU.

Tydzień później, John Cena zmierzył się z Gene Snitskym w Lumberjack Matchu. Drwale byli wybierani przez Chrisa Jericho. W trakcie tego starcia doszło do brawlu między tymi zawodnikami, Y2J próbował interweniować, lecz wiele nie zdziałał. Snitsky otrzymał FU, a potem został przypięty przez swojego rywala, dlatego też zwycięstwo zgarnął John Cena.

25 lipca odbyło się Battle of the Bands pomiędzy Johnem Ceną, a Chrisem Jericho. Lider Cenation zaśpiewał swój utwór ''Bad Man''. Następny miał być Jericho ze swoim zespołem Fozzy, lecz ten wyszedł na rampę i poinformował, że nie będą grać, ponieważ fani są jednostronni. Na koniec wspomniał, że na SummerSlam zostanie nowym mistrzem WWE. W walce wieczoru, John Cena zmierzył się z Carlito, a sędzią specjalnym tego pojedynku był oczywiście Chris Jericho. Y2J w trakcie tego starcia wymierzył Johnowi low blow, a do tego dorzucił także lionsault! Carlito wykorzystał sytuacje i odniósł zwycięstwo nad mistrzem WWE.

Kolejne wydanie RAW przyniosło nam kolejną konfrontację Johna Ceny z Chrisem Jericho. Pretendent do tytułu chwalił się tym, co zrobił w zeszłym tygodniu. Standardowo zaczął się wychwalać, że na SummerSlam wygra pas WWE. Na odpowiedź Johna Ceny długo czekać nie trzeba było. WWE Champion zjawił się w ringu, dlatego też doszło do wielkiego brawlu, który został przerwany przez sędziów. Eric Bischoff wyszedł na rampę i ustalił Chrisa Jericho jako sędziego specjalnego w pojedynku Johna Ceny z Carlito o pas WWE. W walce wieczoru, John Cena pokonał Carlito po tym jak pierw pozbył się Jericho z ringu, a zwykły sędzia wykonał zwycięski pinfall po FU na rywalu. Po pojedynku, Y2J zaatakował Johna Cenę i tak też się skończyło tym, że mistrz WWE zebrał spory łomot od niego.

Na finalnym RAW przed SummerSlam, John Cena pokonał Carlito i Chrisa Jericho w Handicap Matchu. Po pojedynku, John otrzymał potężne uderzenie krzesełkiem prosto w głowę od Y2Ja!

SummerSlam 2005
Pod koniec tego pojedynku doszło do sporego zamieszania, które wykorzystał John Cena, który wymierzył Chrisowi Jericho potężne FU, tym samym dało mu to zwycięstwo i obronę pasa mistrzowskiego WWE! (Raport)

Noc później odbyła się ostatnia walka Johna Ceny z Chrisem Jericho. Obaj zmierzyli się w pojedynku ''You're Fired'' Match. Ostatecznie zwycięstwo przypadło liderowi Cenation, który wygrał starcie po wykonaniu FU. Po starciu, John Cena został zaatakowany przez Kurta Angle'a.
Następny
« Poprzedni
Poprzednie
Następny post »

ConversionKonwersja BuźkiBuźki