Feud: John Cena vs. Batista (2008)


Początki większej rywalizacji Johna Ceny z Batistą można było zauważyć już na jednym z epizodów RAW, które odbyło się 21 lipca 2008 roku. W trakcie walki Batisty z CM Punkiem doszło do interwencji ze strony JBLa, który dopuścił się do ataku na ''zwierzaka''. Lider Cenation nie pozostał obojętny tej sytuacji, dlatego też przybył swojemu koledze na pomoc. Z perspektywy czasu, ta pomoc okazała się niezbyt dobrym pomysłem, ponieważ kiedy JBL zrobił unik przy ataku Johna Ceny, oberwał przez to przypadkowo Batista! To spowodowało, że Dave się wkurzył i ruszył z atakiem na niego. Doszło więc do brawlu między dwoma face'ami.

John Cena postanowił przeprosić swojego kolegę już tydzień później. Batista oczywiście przyjął przeprosiny, ponieważ powiedział Johnowi, że widział powtórki i doszedł do wniosku, że te uderzenie nie było celowe. Obaj potem zaczęli dyskusję, która dotyczyła CM Punka i pasa wagi ciężkiej, który posiadał. Nie mogli dojść do porozumienia, więc chcieli się ze sobą zmierzyć na dzisiejszym show. Nagle przerwało im nadejście Shane McMahona, który ustalił pojedynek drużynowy, w którym John Cena i Batista zmierzą się z Kane'm i JBL'em. Starcie oczywiście wygrali, John Cena na sam koniec wykonał Kane'owi FU i to dało im zwycięstwo. Po walce pojawił się po raz kolejny Shane McMahon, który przedstawił nowego generalnego menadżera RAW, Mike'a Adamle'a. Ten z grubej rury już poleciał, ponieważ na SummerSlam zapowiedział starcie Johna Ceny z Batistą! Obaj byli nieco zdziwieni, ale też i zirytowani, podjętą decyzją.

Cztery dni później odbyła się gala Saturday Night Main Event, na której John Cena, Batista oraz Cryme Tyme odnieśli porażkę w starciu przeciwko JBLowi, Kane'owi, Cody'emu Rhodesowi oraz Tedowi DiBiasemu.

4 sierpnia na RAW, John Cena i Batista otrzymali szansę od Mike'a Adamle'a na walkę o pasy tag team, które znajdowały się w posiadaniu Cody'ego Rhodesa i Teda DiBiasego. W trakcie tego starcia, obaj na siłę chcieli pokazać swoją wyższość nad sobą, lecz na koniec walki się zgrali, ponieważ Batista wykonał DiBiasemu powerbomb, a John Cena zajął się Rhodesem, którego pozbył się z ringu. Tym samym zostali nowymi mistrzami tag team! ''Zwierzak'' początkowo trzymał dwa tytuły, lecz pogardliwe oddał jeden swojemu partnerowi. Następnie mieliśmy taką małą wojnę na reakcje, ponieważ obaj zawodnicy wznosili swoje tytuły w górę.

Na finalnym RAW przed SummerSlam, John Cena i Batista skonfrontowali się ze sobą w jednym ringu. Lider Cenation stwierdził, że obserwował swojego kolegę od początku jego kariery w WWE i doszedł do wniosku, że jego kariera wyglądała nieco inaczej. Batista natomiast stwierdził, że obaj są do siebie podobni, ponieważ wygrali Royal Rumble Match, ale też byli mistrzami WWE. Powiedział także, że szanuje Johna, lecz nie podobają mu się niektóre jego zachowania. Na sam koniec stwierdził, że SummerSlam pokaże, który z nich jest lepszy, a będzie to właśnie on. Obaj zmierzyli się wzrokiem, by po chwili podać sobie ręce. John Cena i Batista musieli jeszcze tego samego wieczoru obronić pasy tag team przeciwko rywalom z zeszłego tygodnia, którym odebrali tytuły. Warto wspomnieć, że obaj robili wszystko naprzeciw sobie. W pewnym momencie, Batista spoliczkował Johna, więc doszło do małej kłótni między nimi, którą wykorzystał DiBiase przechodząc na roll upie na Cenie, to dało mu zwycięstwo, ale także odzyskanie pasów tag team. Oczywiście chwilę później John Cena i Batista zaczęli się bić ze sobą, aż RAW zeszło z anteny.

SummerSlam 2008
Pojedynek określanym jako pierwszy raz w życiu, co w sumie było prawdą, jakby nie patrzeć. John Cena w zaawansowanym stadium tego pojedynku wykonał Batiscie Attitude Adjustment, lecz mieliśmy kick out. Akcja przeniosła się na narożnik, gdzie górą był Cena. Chwilę później mamy skok z narożnika, a to oznaczało powerbomb od Batisty! To jednak nie dało mu zwycięstwa, dlatego też czekał nas drugi powerbomb dla Ceny, który zakończył pojedynek. (Raport)

Noc później na RAW, John Cena spotkał Batistę na zapleczu. Lider Cenation stwierdził, że obaj stoczyli świetny pojedynek oraz nazwał swojego kolegę lepszym zawodnikiem. Zanim podał mu rękę, John powiedział ''Ale to było wczoraj''. Po tych słowach, John Cena odszedł, a Batista się uśmiechnął. 
Następny
« Poprzedni
Poprzednie
Następny post »

ConversionKonwersja BuźkiBuźki