Feud: John Cena vs. Umaga (2006-2007)


Rywalizacja Johna Ceny z Umagą rozpoczęła się zupełnie inaczej niż zazwyczaj to bywało. 27 listopada na RAW, Armando Estrada jako przedstawiciel Umagi, rzucił wyzwanie Johnowi Cenie na walkę o mistrzostwo WWE, które znajdowało się wtedy w jego posiadaniu. Odpowiedź Johna Ceny była niemal natychmiastowa, ponieważ zjawił się w ringu. Spojrzał w oczy Umagi i zaakceptował wyzwanie. John zdjął koszulkę i gotowy był do walki, jednak Estrada powstrzymał Umagę, obaj spokojnie sobie odeszli.

W następnym tygodniu, John Cena zmierzył się z Chrisem Mastersem w Masterlock Challenge, gdzie na szali znalazł się pas WWE. Pojedynek wygrał oczywiście John Cena, który jako pierwszy dokonał tego w historii. John wydostał się z Nelsona, by chwilę później założyć to własnemu rywalowi, któremu pozostało tylko poddanie się. Potem do ringu przyszedł Umaga, dlatego też rozpoczął się potężny brawl, który starali się opanować ochroniarze. Jakoś im się to udało. Troszkę później, John Cena dorwał Armando Estradę, którego przycisnął do stołu, by ten powiedział mu, gdzie znajduje się Umaga. Pojawił się Jonathan Coachman, który poinformował go, że on oraz Umaga nie mogą siebie dotknąć do końca 2006 roku! Na sam koniec ustalił pojedynek Johna Ceny z Armando Estradą na następne RAW.

11 grudnia na RAW, John Cena pokonał Armando Estradę w dosyć krótkim pojedynku. Po tym starciu, John Cena umieścił Armando w STF, wszystko zostało przerwane przez atak Johnny'ego Nitro, który kopnął mistrza WWE w głowę. Chwilę później wziął mikrofon i powiedział, że to dopiero część tego, co otrzyma 1 stycznia w walce z Kevinem Federline'm, z którym w między czasie także prowadził feud.

Tydzień później, John Cena w drużynie z Shawnem Michaelsem i Triple H'em musiał zmierzyć się z Umagą, Edge'm i Randy'm Ortonem. Sam pojedynek zakończył się brakiem rezultatu, ponieważ John Cena i Umaga zaczęli się okładać wzajemnie, by równocześnie się także oddalać od ringu. Potem przyszło nam patrzeć jak Edge i Randy Orton zniszczyli Degeneration X.

Na noworocznym RAW, John Cena zmierzył się z Kevinem Federlinem w pojedynku bez dyskwalifkacji. W trakcie walki pojawił się Umaga, który wymierzył Cenie potężne Samoan Spike. Federline tym samym zgarnął łatwy pinfall i wielkie zwycięstwo nad mistrzem WWE. Jeszcze tego samego wieczoru, John Cena zmierzył się z Umagą, Armando Estardą, Johnnym Nitro oraz The Coachem w Handicap Matchu 4 na 1. Sama walka zakończyła się poprzez dyskwalifkację, ponieważ Cena zaatakował Umagę krzesełkiem. Na sam koniec, John złapał Kevina Federline'a, któremu wymierzył FU!

New Year's Revolution 2007
Przez większość pojedynku, John Cena starał się wykończyć rywala swoją akcją kończącą, jednak za każdym razem nie dawał rady i łamał się pod ciężarem Umagi. Udało mu się starcie zakończyć sprytem, czyli poprzez roll up. Tym samym Umaga przegrał po raz pierwszy od czasu debiutu w głównym rosterze! (Raport)

Noc później, John Cena zmierzył się z The Great Khalim. Pojedynek zakończył się poprzez dyskwalifkację, ponieważ Armando Estrada postanowił wziąć ze sobą krzesełko do ringu, by zaatakować nim Johna Cenę. Ten jednak odebrał mu je i sam zaatakował Khaliego, co doprowadziło do końca pojedynku. Troszkę później, Khali zniszczył mistrza WWE, zjawił się więc Umaga, który wymierzył jeszcze Johnowi swojego finishera, czyli Samoan Spike!

15 stycznia na RAW doszło do podpisywania kontraktu na walkę o pas WWE na gali Royal Rumble. Jonathan Coachman poinformował, że Armando Estrada wybierze stypulację ich pojedynku, a zdecydował, że będzie to Last Man Standing Match. John stwierdził, że był szalony podpisując kontrakt na walkę z potworem w Last Man Standing Matchu. Na sam koniec dodał, że jest pełen niespodzianek. Po tych słowach przeleciał nad stołem, by zaatakować Umagę. Szybko się z nim uporał, a atak skończył stalowymi schodkami. John mia także coś dla Estrady, FU na stół!

Na finałowym RAW przed galą Royal Rumble, John Cena stoczył pojedynek z Jonathanem Coachmanem. Jak to zazwyczaj bywa, pojedynek kończy się przez dyskwalifkację na korzyść Johna Ceny. Łatwo się chyba było domyśleć, że doprowadził do tego Umaga, który go zaatakował. Pretendent do tytułu wymierzył mu swingin side-walk slam oraz potężne Samoan Spike. To jednak nie był koniec, do ringu przyniesiono stół, na którym położono Johna Cenę. Umaga wszedł na narożnik i wykonał splasha na swojego przeciwnika!

Royal Rumble 2007
John Cena szukał różnych sposób na zakończenie pojedynku, po tym jak pozbył się na dobre Armando Estrady, Cena wziął linę z takim wielkim prętem, który wcześniej został wyjęty przez pomocnika Umagi, i postanowił go tym ''udusić'', wykonując przy tym STF. Tak też zrobił, Umaga nie wstał po dziesięciu sekundach, dlatego też pas WWE nie zmienił swojego właściciela. (Raport)
Następny
« Poprzedni
Poprzednie
Następny post »

ConversionKonwersja BuźkiBuźki