Feud: John Cena vs. Triple H (2006)


Rywalizacja Johna Ceny z Triple H'em rozpoczęła się 20 lutego 2006 roku, kiedy to Triple H wygrał turniej, który dawał mu miano pretendenta do pasa WWE, mistrzem oczywiście był John Cena. Kiedy Hunter pokonał w triple threat matchu Big Showa i Roba Van Dama, zjawił się w ringu John Cena, który postanowił zmierzyć się wzrokiem ze swoim najbliższym rywalem.

Już w następnym tygodniu doszło do ich pierwszej konfrontacji, gdzie gospodarzem tego segmentu był Coach. Ten stwierdził, że Triple H jest najwspanialszym wrestlerem, który żyje, a John Cena nie będzie miał z nim żadnych szans na WrestleManii 22. John wziął do ręki mikrofon, popatrzył w jego oczy i kiedy miał już coś powiedzieć, przerwało mu nadejście Triple H'a. Hunter zaczął sobie robić żarty z Johna Ceny, powiedział mu, że jest to taka sama konfrontacja słowna, jaką John wykonuje zawsze od kilku lat. Szybko przerwało mu pojawienie się Vince'a McMahona na titantronie, który ustalił pojedynek drużynowy, w którym to John Cena i Triple H zmierzą się z Reyem Mysterio, Randy'm Ortonem i Kurtem Anglem na Saturday Night Main Event.

6 marca na RAW, John Cena zmierzył się z Big Showem, którego pokonał po wykonaniu pięknego FU, swoje chciał zrobić Triple H, jednak końcowy rezultat tego był widoczny. Sam Hunter był pod wrażeniem, kiedy to John Cena wyniósł olbrzym na plecy i wykonał mu swojego finishera, na sam koniec mieliśmy ich konfrontacje wzrokową, a w tle znajdowało się logo WrestleManii 22.

Kolejne RAW przyniosło nam wielki pojedynek drużynowy, w którym to John Cena w drużynie z Kane'm i Big Showem zmierzył się z Triple H'em, Chrisem Mastersem oraz Carlito. Ogółem w trakcie walki, Carlito i Chris Masters zaatakowali Kane'a i Big Showa używając przy tym krzesełek, na nich to większego wrażenia oczywiscie nie zrobiło, dlatego ich rywale zaczęli się wycofywać. W ringu pozostał John Cena, a tuż obok niego znajdował się Triple H. Hunter wszedł już na ring, miał zamiar wejść do środka, lecz nagle do ringu wbiegł Randy Orton, który wymierzył Johnowi RKO! Kiedy Triple H wszedł do ringu, Orton uciekł i udał się na zaplecze poprzez trybuny. Pretendent do tytułu był z tego faktu zadowolony.

Na Saturday Night Main Event, John Cena oraz Triple H podjęli się współpracy w Handicap Matchu, a zmierzyli się z uczestnikami triple threat matchu o pas wagi ciężkiej, który odbędzie się na WrestleManii 22, czyli przeciwko Randy'emu Ortonowi, Kurtowi Angle'owi oraz Reyowi Mysterio. Nie od dzisiaj wiadomo jak się kończy wszystko, kiedy mamy takie zestawienie zawodników. Triple H odwrócił się od Johna Ceny, wykonał mu Pedigree, a potem opuścił ring i przyglądał się z dalszej odległości temu, co wydarzyło się dalej, Orton w między czasie wymierzył Kurtowi RKO, potem szykował się na Johna Cenę, lecz ten niespodziewanie przeszedł do roll upu, który dał mu zwycięstwo w tym starciu.

20 marca na RAW, Vince McMahon ustalił pojedynek drużynowy, w którym to John Cena i Shawn Michaels musieli zmierzyć się z Triple H'em oraz Shanem McMahonem. Ogólnie ten pojedynek długo nie potrwał, ponieważ Vince McMahon postanowił zdyskwalifikować sobie Johna Cenę. Powiedział mu, że ma wrócić na zaplecze albo zaryzykuje tym, że straci swój pojedynek na WrestleManii 22 oraz mistrzostwo WWE! Nie miał innego wyjścia, więc odszedł. McMahon ustalił więc Handicap Match, który zakończył się brakiem rezultatu. Kiedy Triple H i Shane McMahon zaczęli się pastwić nad Shawnem Michaelsem, na pomoc przybył mu John Cena, obaj razem dali radę z całą gromadą ochroniarzy McMahona, dlatego Triple H i Shane uciekli. Vince McMahon powiedział też na sam koniec, że zmierzy się z Johnem Ceną w następnym tygodniu.

Na finałowym RAW doszło do zapowiedzianego pojedynku Johna Ceny z Vincem McMahonem. Przed pojedynkiem, prezes WWE postanowił, że Triple H i Shawn Michaels zostaną przypięci kajdankami do lin. W trakcie tego starcia, Vince postanowił wykonać Johnowi Cenie low blow, dlatego też doszło do dyskwalifkacji. Hunter otrzymał kluczyk od kajdanek, zdjął je i wziął ze sobą sledgehammera, którym znokautował Johna Cenę! Potem obaj zajęli się Shawnem Michaelsem, Hunter starszył go uderzeniem młotkiem, jednak to Vince zadał potężny cios krzesełkiem! Hunter i McMahon świętowali, a John Cena i Shawn Michaels znajdowali się obok siebie, będąc nieźle pobijani.

WrestleMania 22
Triple H wszelkimi środkami starał się, by John Cena przegrał ten pojedynek, nawet sledgehammer mu nie pomógł, kiedy chciał wykonać Pedigree, lider Cenation skontrował to na STF, po którym po bardzo długim czasie, walcząc z tym, nie dał rady i się poddał. Tym samym mistrzostwo WWE pozostało przy Johnie Cenie, warto jednak wspomnieć, że fani nie byli za nim w tym pojedynku, lecz za Hunterem, co tak naprawdę jest pamiętne, jeżeli o reakcje na jego osobę. (Raport)

Już noc później doszło do kolejnej kofrontacji Johna Ceny z Triple H'em, który oczywiście widzi swój rewanż o mistrzostwo WWE. Będąc przy tej kwestii, przerwało mu nadejście Edge'a, który przyszedł do ringu z Litą. Rated R Superstar oczywiście zgłosił się jako kolejny rywal dla Johna Ceny o tytuł. Stwierdził, że Triple H ma nieograniczone szanse w otrzymywaniu title shota, wspomniał mu, że przegrał na WrestleManii, więc powinien teraz poczekać na swoją kolejkę. John zasugerował im walkę jeden na jednego o miano pretedenta, lecz Edge miał inny pomysł, Handicap Match, w którym to John Cena zmierzył się przeciwko niemu i Hunterowi. Wyzwanie zostało przyjęte. John Cena przegrał ten pojedynek, jednak trochę wcześniej można było zauważyć spięcie w drużynie rywali, Hunter przypadkowo oberwał speara od Edge'a. Postanowił mu się lekko odpłacić spinebusterem, walka ogólnie zakończyła się po Pedigree dla Johna Ceny.

Kolejne RAW otworzył Edge, który mówił o ogłoszonym triple threat matchu o mistrzostwo WWE na Backlash. Powiedział, że jest najchętniej oglądanym mistrzem WWE w historii, dlatego też zostanie 2-krotnym posiadaczem tego pasa. Pojawił się John Cena, który stwierdził, że wróci do domu z pustymi rękami, miał tutaj na myśli Litę. Obaj potem dyskutowali na temat Huntera, który chwilę później dołączył do swoich przeciwników w ringu. Triple H powiedział, że nie ma znaczenia, czy fani go lubią czy nie, jednak wszyscy go szanują. John stwierdził, że jest jednym z tych ludzi, którzy go nie lubią, ale na pewno go szanuje. Edge przerwał im i powiedział, że był gwiazdą WrestleManii i to udowdni, jednak na razie jest kontuzjowany. Triple H doszedł do wniosku, że pokonanie Micka Foleya było niczym, zwłaszcza, że zrobił to 6 lat temu. Potem przekazał, że Vince McMahon ustalił Handicap Match, w którym Edge ma zmierzyć się z nim i Johnem Ceną. Edge stwierdził, że to wszystko dzieję się dlatego, bo jest największym zagrożeniem tego triple threat matchu. Hunter na koniec chciał podać rękę Johnowi Cenie, lecz ten wolał mu walnąć liścia w twarz! W trakcie tego starcia doszło do kolejnych spięć, Triple H otrzymał od Johna Ceny potężne FU, a Edge poddał się po tym jak John Cena zapiął mu STF.

Następne RAW przyniosło nam kolejny Handicap Match, tym razem sam w drużynie był Triple H. Pojedynek był naprawdę krótki, John Cena ogólnie przeszedł do brawlu z Edge'm, co wykorzystał Hunter, który wyjął z pod ringu sledgehammer i znokautował nim mistrza WWE! Sytuacje wykorzystał Edge, który wymierzył mu speara, a potem przeszedł do zwycięskiego pinfallu.

Ostatnie RAW przed galą Backlash otworzył Edge, który na siłę starał się wmówić wszystkim, że zostanie w niedziele nowym WWE Championem. Zjawił się Triple H, który wypomniał Edge'owi, że był mistrzem, przez trzy tygodnie. Kiedy trochę ze sobą pogadali, Hunter powiedział, że na Backlash zostanie WWE Championem.  Edge nie mógł zrozumieć tego, że Triple H jest w tym triple threat matchu, skoro przegrał swój pojedynek na WrestleManii. Doszedł do wniosku, że Hunter błagał Vince'a na kolanach, by dał mu tę walkę rewanżową. Triple H ładnie skwitował to słowami, że jedyną osobą w tym ringu, która jest na kolanach, nie jest nią nawet Lita, która nie weźmie udziału w tym starciu. Na sam koniec dodał, że zrobi wszystko, by odzyskać pas WWE. Do ringu przyszedł John Cena, Edge postanowił popchnąć Triple H'a na niego, dlatego też doszło do krótkiego brawlu między nimi. Wyszła więc ekipa The Spirit Squad, która poinformowała, że zmierzą się z nimi w pojedynku 5 na 3. Ogółem pojedynek zakończył się brakiem rezultatu, John Cena i Triple H rozpoczęli ze sobą brawl, a Edge z Litą odeszli na rampę, ciesząc się z tej sytuacji.

Backlash 2006
W trakcie pojedynku, Triple H zaczął mocno krwawić, mimo wszystko zdołał potem odegrać ważną rolę w pojedynku, sama końcówka była pełna wymian kontr, ostatecznie John Cena wygrał ten pojedynek po sprytnym pinfallu na Hunterze. Tym samym obronił mistrzostwo WWE. Po pojedynku, Triple H nie miał dość, dlatego zaatakował Johna Cenę. Chwilę później wziął sledgehammera, znokautował sędziego, Edge'a oraz Johna Cenę! (Raport)

8 maja na RAW, John Cena i Shawn Michaels zostali pokonani przez The Spirit Squad.  W trakcie walki pojawił się nie kto inny jak Triple H, który zajął się Johnem Ceną, wymierzając mu Pedigree!

W kolejnym tygodniu, Triple H i Shelton Benjamin i Chris Masters pokonali Johna Cenę i Roba Van Dama w Texas Tornado Matchu. Pas WWE Johna Cen i pas Interkontynentalny Roba Van Damy były na szali; Shelton Benjamin przypiął Roba Van Dama, więc zgarnął jego mistrzostwo. Tak też to był oficjalny koniec tej rywalizacji, która w głównej mierze wygrana została przez Johna Cenę.

Następny
« Poprzedni
Poprzednie
Następny post »

ConversionKonwersja BuźkiBuźki