Feud: John Cena vs. Edge (2006)


Noc po WrestleManii 22 doszło do kolejnej kofrontacji Johna Ceny z Triple H'em, który oczywiście widział swój rewanż o mistrzostwo WWE po porażce. Będąc przy tej kwestii, przerwało mu nadejście Edge'a, który przyszedł do ringu z Litą. Rated R Superstar oczywiście zgłosił się jako kolejny rywal dla Johna Ceny o tytuł. Stwierdził, że Triple H ma nieograniczone szanse w otrzymywaniu title shota, wspomniał mu, że przegrał na WrestleManii, więc powinien teraz poczekać na swoją kolejkę. John zasugerował im walkę jeden na jednego o miano pretedenta, lecz Edge miał inny pomysł, Handicap Match, w którym to John Cena zmierzył się przeciwko niemu i Hunterowi. Wyzwanie zostało przyjęte. John Cena przegrał ten pojedynek, jednak trochę wcześniej można było zauważyć spięcie w drużynie rywali, Hunter przypadkowo oberwał speara od Edge'a. Postanowił mu się lekko odpłacić spinebusterem, walka ogólnie zakończyła się po Pedigree dla Johna Ceny.

Kolejne RAW otworzył Edge, który mówił o ogłoszonym triple threat matchu o mistrzostwo WWE na Backlash. Powiedział, że jest najchętniej oglądanym mistrzem WWE w historii, dlatego też zostanie 2-krotnym posiadaczem tego pasa. Pojawił się John Cena, który stwierdził, że wróci do domu z pustymi rękami, miał tutaj na myśli Litę. Obaj potem dyskutowali na temat Huntera, który chwilę później dołączył do swoich przeciwników w ringu. Triple H powiedział, że nie ma znaczenia, czy fani go lubią czy nie, jednak wszyscy go szanują. John stwierdził, że jest jednym z tych ludzi, którzy go nie lubią, ale na pewno go szanuje. Edge przerwał im i powiedział, że był gwiazdą WrestleManii i to udowdni, jednak na razie jest kontuzjowany. Triple H doszedł do wniosku, że pokonanie Micka Foleya było niczym, zwłaszcza, że zrobił to 6 lat temu. Potem przekazał, że Vince McMahon ustalił Handicap Match, w którym Edge ma zmierzyć się z nim i Johnem Ceną. Edge stwierdził, że to wszystko dzieję się dlatego, bo jest największym zagrożeniem tego triple threat matchu. Hunter na koniec chciał podać rękę Johnowi Cenie, lecz ten wolał mu walnąć liścia w twarz! W trakcie tego starcia doszło do kolejnych spięć, Triple H otrzymał od Johna Ceny potężne FU, a Edge poddał się po tym jak John Cena zapiął mu STF.

Następne RAW przyniosło nam kolejny Handicap Match, tym razem sam w drużynie był Triple H. Pojedynek był naprawdę krótki, John Cena ogólnie przeszedł do brawlu z Edge'm, co wykorzystał Hunter, który wyjął z pod ringu sledgehammer i znokautował nim mistrza WWE! Sytuacje wykorzystał Edge, który wymierzył mu speara, a potem przeszedł do zwycięskiego pinfallu.

Ostatnie RAW przed galą Backlash otworzył Edge, który na siłę starał się wmówić wszystkim, że zostanie w niedziele nowym WWE Championem. Zjawił się Triple H, który wypomniał Edge'owi, że był mistrzem, przez trzy tygodnie. Kiedy trochę ze sobą pogadali, Hunter powiedział, że na Backlash zostanie WWE Championem.  Edge nie mógł zrozumieć tego, że Triple H jest w tym triple threat matchu, skoro przegrał swój pojedynek na WrestleManii. Doszedł do wniosku, że Hunter błagał Vince'a na kolanach, by dał mu tę walkę rewanżową. Triple H ładnie skwitował to słowami, że jedyną osobą w tym ringu, która jest na kolanach, nie jest nią nawet Lita, która nie weźmie udziału w tym starciu. Na sam koniec dodał, że zrobi wszystko, by odzyskać pas WWE. Do ringu przyszedł John Cena, Edge postanowił popchnąć Triple H'a na niego, dlatego też doszło do krótkiego brawlu między nimi. Wyszła więc ekipa The Spirit Squad, która poinformowała, że zmierzą się z nimi w pojedynku 5 na 3. Ogółem pojedynek zakończył się brakiem rezultatu, John Cena i Triple H rozpoczęli ze sobą brawl, a Edge z Litą odeszli na rampę, ciesząc się z tej sytuacji.

Backlash 2006
W trakcie pojedynku, Triple H zaczął mocno krwawić, mimo wszystko zdołał potem odegrać ważną rolę w pojedynku, sama końcówka była pełna wymian kontr, ostatecznie John Cena wygrał ten pojedynek po sprytnym pinfallu na Hunterze. Tym samym obronił mistrzostwo WWE. Po pojedynku, Triple H nie miał dość, dlatego zaatakował Johna Cenę. Chwilę później wziął sledgehammera, znokautował sędziego, Edge'a oraz Johna Cenę! (Raport)

W czerwcu, John Cena zmagał się z Robem Van Damem, który posiadał walizkę Money in the Bank. Zmierzył się z nim na gali ECW One Night Stand, gdzie jego rywal postawił na szali walizkę w czystym pojedynku jeden na jednego. Swój udział w tym starciu miał Edge, który zjawił się w ringu i wymierzył Johnowi Cenie speara na stół w narożniku! Tym samym RVD wygrał starcie i stał się nowym mistrzem WWE.

12 czerwca na RAW, John Cena w walce wieczoru zmierzył się z Edge'm. Pojedynek zakończył się poprzez dyskwalifkację, ponieważ Lita postanowiła doprowadzić do niej. Powodem tej decyzji było to, że przy ringu znajdowały się trzy gwiazdy ECW - Stevie Richards, Justin Credible oraz Balls Mahoney. Edge i Lita szybko uciekli na zaplecze. Mimo, że John Cena miał na głowie trzech przeciwników, bez większych problemów poradził sobie z nimi przy użyciu krzesełka. Po wszystkim, John wziął mikrofon i powiedział, że pojawi się na pierwszym telewizyjnym odcinku ECW, by otrzymać to, co tylko będzie chciał.

Jesteśmy na pierwszym telewizyjnym odcinku ECW, John Cena zawitał w segmencie Paula Heymana, Roba Van Dama oraz Edge'a. Żadnych słów od niego nie usłyszeliśmy, ponieważ John Cena przyszedł do ringu, by rozprawić się z Edge'm. Doszło więc do brawlu między trójką zawodników, RVD zainkasował speara. Heyman oberwał trochę od Johna Ceny, który postanowił ruszyć przez trybuny po Edge'a. W między czasie do ringu przybyło kilku zawodników ECW, które sprawdzały, co jest z Paulem Heymanem.

Dwa tygodnie później, John Cena zyskał walkę rewanżową o mistrzostwo WWE. Oczywiście zmierzył się z Robem Van Damem na RAW. Kiedy John Cena zapiął STF na swoim rywalu, do ringu przybiegł Edge, który zaatakował obydwóch zawodników, dlatego też mistrzostwo WWE nie zmieniło swojego właściciela.

3 lipca na RAW, Rob Van Dam postanowił wyzwać Johna Cenę na kolejny pojedynek rewanżowy o mistrzostwo WWE, jeszcze tego samego wieczoru. Zrobił to ponieważ chciał udowodnić jakim prawdziwym WWE Championem jest, że w zeszłym tygodniu by się nie poddał, gdyby Edge nie interweniował. Do powiedzenia w tej sprawie miał też coś Edge, który protestował, dlatego Rob Van Dam ustalił triple threat match. W trakcie walki, John Cena wykonał Robowi Van Damowi FU, sytuacje wykorzystał Edge, który znokautował Cenę pasem WWE, po czym przeszedł do pinfallu na ówczesnym mistrzu.

Na następnym epizodzie RAW zobaczyliśmy starcie Johna Ceny z Sheltonem Benjaminem, które zakończyło się na korzyść lidera Cenation, który wygrał to starcie poprzez STF. Od razu po walce, John Cena rzucił się na Edge'a, który znajdował się przy stole komentatorskim. Zasypał go kilkoma ciosami i wrzucił do ringu, kiedy chciał do niego wejść, Lita złapała jego nogę, co wykorzystał Edge. Ten wymierzył Johnowi Cenie dużą serię uderzeń w plecy, by potem wykonać mu DDT oraz na sam koniec speara! Edge wracając się z Litą na zaplecze, powiedział, że oboje wracają do hotelu oglądać dalszą część show, a Johnowi powiedział, że będą widzieli się w sobotę, pokazał przy tych słowach ''you can't see me''. Troszkę później, John Cena zawitał do Edge'a i Lity w hotelu. Rated R Superstar dosyć mocno oberwał, nawet John go nakarmił jedzeniem. Wszystko zakończyło się znokautowaniem Edge'a, używając przy tym pasa WWE.

15 lipca doszło do powrotu gali Saturday Night Main Event, gdzie John Cena stanął przed szansą zdobycia pasa WWE w walce z Edge'm. W trakcie tego pojedynku, kiedy John zapiął STF na swoim rywalu, w tamtym czasie swoje zrobiła Lita, która uderzyła sędziego, co oczywiście doprowadziło do dyskwalifikacji na korzyść Johna Ceny. Ten jednak myślał, że normalnie wygrał ten pojedynek przez poddanie, jednak został chwilę później z tym uświadomiony. John nie mógł w to uwierzyć, kiedy się odwrócił, to otrzymał speara od Edge'a. Mistrz WWE zaczął sobie świętować z Litą poza ringiem, gdy nagle został zaatakowany przez Cenę. Lider Cenation wbił jego głowę w stalowe schodki, potem wyjął monitor ze stołu komentatorskiego, który znokautował rywala. Na sam koniec ujrzeliśmy piękne FU ze schodków na stół komentatorski!

Dwa dni później na RAW, John Cena zmierzył się z Umagą w pojedynku jeden na jednego. W trakcie tego starcia swoje chciał zrobić Edge, który był bliski otrzymania FU od Johna Ceny, jednak uratowało go nadejście Umagi. Ten wykonał Johnowi Samoan Spike, po którym odniósł zwycięstwo.

Tydzień później, Edge i Johnny Nitro zaatakowali Rica Flaira w ringu, dlatego też na pomoc przybył mu nie kto inny jak John Cena. Jako że było ich czterech, na walkę wieczoru został zapowiedziany tag team match. Pod koniec tego pojedynku, Cena zainkasował uderzenie krzesełkiem od Edge'a, jednak to do niego należało ostatnie słowo w tym starciu. Johnny Nitro poddał się po zapięciu STF. Jeszcze przed końcem starcia, Edge chciał mu pomóc, lecz Ric Flair przetrzymał jego nogę, kiedy to mistrz WWE chciał wejść do ringu. RAW zakończyliśmy świętowaniem Johna Ceny i Rica Flaira.

31 lipca na RAW, John Cena w bardzo szybkim pojedynku pokonał Matta Strikera, którego zmusił do poddania. Walkę z rampy oglądał Edge z Lity, do niczego między nimi nie doszło.

Na finałowym RAW przed galą SummerSlam, Edge postanowił odwiedzić dom Johna Ceny. Robił sobie oczywiście tam żarty, na przykład z garderoby, przeglądając koszulki Johna Ceny. Napotkał tam jego tatę, którego ostatecznie spoliczkował i wraz z Litą odeszli! Jeszcze tego samego wieczoru, Edge zmierzył się z Carlito. W trakcie tego pojedynku, kiedy mistrz WWE wymierzył swojemu przeciwnikowi speara, zjawił się wściekły John Cena, który rzucił się na niego z atakiem. Akcja przeniosła się poza ring, gdzie wszystko zostało przerwane przez odpowiednie osoby. Na tym skorzystał Edge, który zdołał uciec na zaplecze przez trybuny.

SummerSlam 2006
W trakcie tego pojedynku, John Cena wyniósł Edge'a na plecy pod FU, w tamtym momencie zrobić chciała coś Lita, jednak ta również została wyniesiona na plecy. Diva otrzymała FU, a Edge zdołał się wydostać. Warto dodać, że Edge otrzymał kasket od Lity, dlatego też wykorzystał go i znokautował swojego przeciwnika i odniósł zwycięstwo! (Raport)

Noc później, Edge zmierzył się z Jeffem Hardym. W trakcie tego pojedynku pojawił się John Cena, który zaatakował mistrza WWE. Akcja bardzo szybko przeniosła się na zaplecze, gdzie Edge ciągle obrywał. Jakiś dwóch ludzi próbowało zatrzymać Johna, lecz nic nie zdziałali. Edge jednak to wykorzystał i wbił Johna w ścianę, a potem wyszedł drzwiami. Cena się ogarnął i ruszył za nim. Kiedy wróciliśmy po reklamach, widzimy jak brawl trwa poza areną. Edge został wbity w jakiś słup oraz chwilę później w drzewo. Cena wbił Edge w słupek od bramy, by chwilę później wrzucić go do jeziora!

Na następnym RAW, Edge chciał, aby Shane McMahon, który tego wieczoru zastąpił Vince'a McMahona, zwolnił Johna Cenę za to, co zrobił mu w zeszłym tygodniu. Zjawił się więc John Cena, który stwierdził, że jeżeli Edge pokona go jeszcze raz w walce o mistrzostwo WWE, to podpisze kontrakt ze SmackDown, gdzie tylko tam będzie występował. Ten się oczywiście zgodził, jednak pod warunkiem, że sam wybierze gdzie i jak odbędzie się ten pojedynek. Na sam koniec, Shane McMahon powiedział, że John Cena odbędzie pojedynek z Chrisem Mastersem. John pokonał swojego rywala poprzez dyskwalifkację, ponieważ w walce interweniował Edge, który uderzył go krzesełkiem. Rated R Superstar następnie wyjął z pod ringu drabinę, którą uderzył rywala prosto w głowę, na sam koniec zniszczył nim stół. Edge wziął mikrofon i powiedział, że do rewanżu dojdzie w jego rodzinnym mieście Toronto, gdzie na gali Unforgiven zmierzy się z Johnem Ceną w TLC Matchu!

4 września, Edge otworzył RAW speechem na szczycie drabiny w ringu. Jego promo przerwało nadejście Johna Ceny, Edge chciał skokiem jakoś powalić swojego przeciwnika, jednak ten złapał go, wyniósł na plecy i wymierzył potężne FU na stół! W walce wieczoru, John Cena w drużynie z Carlito i Trish Stratus zmierzył się z Edge'm, Randy'm Ortonem oraz Litą. Pinfall przypadnął Randy'emu Ortonowi, który na sam koniec wykonał Trish Stratus swojego finishera, czyli RKO.

Finałowe RAW przed galą Unforgiven było bardzo spokojnie, ponieważ John Cena, Jeff Hardy oraz Carlito pokonali Edge'a, Randy'ego Ortona oraz Johnny'ego Nitro w six-man tag team matchu. Wszystko zakończyło się po STF na Nitro, który się poddał. Temu przyglądał się Edge z rampy, który był z tego powodu bardzo zły.

Unforgiven 2006
W pojedynku swoje chciała zrobić Lita, jednak jej się za to oberwało, ponieważ John Cena wykonał jej FU. Następnie w ringu zostały ustawione dwa stoły, jeden na drugim, John zaczął się wspinać po pas, gdy Edge nie chciał mu na to pozwolić, również wszedł na drabinę, na której został wyniesiony na plecy rywala, by otrzymać przepiękne i przepotężne FU ze szczytu na dwa stojące stoły w ringu! Johnowi pozostało tylko zabranie pasa, co także uczynił i w końcu zgarnął pas WWE! (Raport)

John Cena zmierzył się z Edge'm 2 października w Steel Cage Matchu o mistrzostwo WWE. W trakcie walki interweniował Lance Cade i Trevor Murdoch, którzy zniszczyli Johna Cenę. Ci dwaj próbowali także wynieść Edge'a z klatki, jednak pojawiła się grupa DX, która zajęła się nimi. Lider Cenation zakończył wszystko po wykonaniu FU, po którym odniósł zwycięstwo. Koniec rywalizacji uznawany był na gali Unforgiven.
Następny
« Poprzedni
Poprzednie
Następny post »

ConversionKonwersja BuźkiBuźki