Feud: John Cena vs. Edge (2006)


Dobrze nam znana rywalizacja Johna Ceny z Edge'm rozpoczęła się 8 stycznia 2006 roku na gali New Year's Revolution. To właśnie tego dnia, John Cena zdołał obronić mistrzostwo WWE w Elimination Chamber Matchu, by chwilę później stracić tytuł na rzecz Edge'a, który skutecznie wykorzystał swoją wcześniej zdobytą walizkę Money in the Bank.

Noc później na RAW, Edge i Lita postanowili celebrować zwycięstwo seksem na żywo w ringu. Tak ogółem, cały segment przerwał Ric Flair, który zaatakował Edge'a, jednak to się tylko źle dla niego skończyło. W końcu pojawił się John Cena, który chciał dorwać nowego mistrza WWE, lecz ten zdołał uciec. W kwadratowym pierścieniu pozostała Lita, dał Edge'owi możliwość powrotu, by uratować swoją dziewczynę, lecz tego nie zrobił, dlatego też John Cena miał dla niej FU!

Tydzień później, John Cena wziął udział w Masterlock Challenge'u. Lider Cenation za wszelką cenę walczył, by wydostać się z chwytu Chrisa Mastersa, lecz do czasu, kiedy zjawił się Edge, który pomachał Johnowi pasem przed twarzą, by chwilę później znokautować nim go. Pod koniec show, Ric Flair zmierzył się z Edge'm. Starcie zakończyło się tym, że Ric Flair naprawdę boleśnie oberwał, aż czasami szkoda było na to patrzeć, po pewnym czasie pojawił się John Cena, który zajął się Edge'm, który ostatecznie zdołał wycofał się w bezpieczne dla siebie miejsce.

Na finałowym RAW przed Royal Rumble, John Cena i Ric Flair pokonali Edge'a i Chrisa Mastersa. Pojedynek zakończył się po STF dla Mastersa. Na koniec, Edge i Lita udali się w bezpieczne miejsce na rampę, gdzie przyglądali się Johnowi Cenie.

Royal Rumble 2006
Pojedynek miał na celu przywrócić nam poprzedniego mistrza, którym był John Cena. Inaczej tego wyjaśnić się nie da skoro Edge traci mistrzostwo WWE po trzech tygodniach. Walka zakończyła się tym, że Rated R Superstar poddał się po STF! (Raport)

Już noc później doszło do rewanżowego pojedynku, w którym to doszło do dyskwalifikacji na korzyść Johna Ceny, który wygrał i zachował mistrzostwo przy sobie. W pojedynku interweniowała Lita, która jak pokazały później powtórki, uderzyła Edge'a pasem WWE, co w sumie było sporym zaskoczeniem.

6 lutego, John Cena oraz Maria zdołali pokonać Edge'a oraz Litę w mixed tag team matchu. Pod koniec pojedynku, Edge przypadkowo wykonał swojej partnerce speara, chwilę później zajął się nim John Cena, a pinfall zdobyła Maria. Oboje potem świętowali, John także poinformował, że Mick Foley będzie sędzią specjalnym jego pojedynku z Edge'm w następnym tygodniu.

Kolejny tydzień przyniósł nam ich na razie ostatnią konfrontacje, gdzie i tym razem na szali znajdował się pas WWE. Jak wspominałem przed sekundą, Mick Foley był sędzią specjalnym tego pojedynku. Ogólnie zwycięzcą został John Cena, który skontrował cross body z narożnika na FU, które dało mu kolejne zwycięstwo nad przeciwnikiem. Po pojedynku, Lita wykonała low blow Mickowi Foleyowi, a na sam koniec Edge wymierzył mu speara!

Następny
« Poprzedni
Poprzednie
Następny post »

1 komentarze:

Kliknij tutaj komentarze
Piter364
Jakub
7 marca 2015 17:03 ×

Wspaniale opisany feud. Na moje Edge po Ortonie to był największy rywal Ceny. Na pewno najlepszy feud 2006 roku obfitujący w bardzo dobre pojedynki.

Piter364
Odpowiedz
avatar

ConversionKonwersja BuźkiBuźki