Feud: John Cena vs. Dolph Ziggler (2012-2013)


Wszystko zaczęło się od tego, że Vickie Guerrero zaczęła szukać dowodów na to, że John Cena ma romans z AJ Lee. Podczas pre-show gali Hell in a Cell, John Cena wypowiadał się na ten temat. W końcu wywołał do siebie Vickie Guerrero, jednak po chwili John został zaatakowany przez Dolpha Zigglera. Co prawda nic mu nawet nie zrobił, ponieważ Cena zrobił unik i pozbył się swojego rywala poprzez clothesline'a.

Vickie Guerrero swoje stanowisko przedstawiła 29 października na RAW, kiedy to skonfrontowała się z Johnem Ceną. Miała trzy dowody na to. Pierwszy był taki, że John Cena dla żartu zaprosił AJ na randkę. Drugi natomiast, że John Cena przytulił ją. Ostatni był bardzo klarowny, ponieważ Vickie pokazała zdjęcie Johna i AJ jak byli razem na kolacji, a potem oboje udali się do pokoju hotelowego. John Cena oczywiście miał na to wymówki. Pojawił się w ringu Dolph Ziggler, który kazał Johnowi się przestać bronić, bo każdy wie, co jest grane. Wszyscy zobaczyli jacy oni są. John Cena złapał Dolpha za kołnierz i powiedział mu żeby lepiej się pilnował, potem go odepchnął i odszedł na zaplecze.

5 listopada na RAW w Anglii, John Cena połączył siły z Rybackiem, by zmierzy się w pojedynku drużynowym przeciwko Dolphowi Zigglerowi oraz Rybackowi. Oczywiście zwycięstwo padło łupem faceów.

Tydzień później doszło do konfrontacji AJ Lee z Vickie Guerrero oraz Dolphem Zigglerem. Vickie przedstawiła kolejny dowód na romans AJ z Johnem Ceną, nagranie z automantycznej sekretarki. Ziggler stwierdził, że coś jednak pomiędzy nimi było. Następnie zapytał ją, co jest bardziej rozczarowujące, to że John nie chce z nią gadać czy też te wszystkie spędzone noce z nim w hotelach. Po tych słowach do ringu przyszedł John Cena. AJ spoliczkowała Dolpha Zigglera, a John Cena dorzucił od siebie uderzenie z pięści!

Noc po gali Survivor Series, John Cena w końcu zakończył dochodzenie Vickie Guerrero w sprawie jego romansu z AJ. Postanowił ją w końcu pocałować, kiedy już skończył, AJ sama przeszła do tego samego. Wszystko przerwał atak Dolpha Zigglera, który mimo wszystko szybko pożegnał się z ringiem, ponieważ John Cena go wyrzucił. Ziggler zaczął uciekać, a John Cena ruszył za nim, kiedy jednak wyszedł z ringu, źle stanął na swojej nodze, co mogło spowodować skręcenie kostki, mimo tego pobiegł dalej, jednak znacznie kulał. Jeszcze tego samego wieczoru, AJ postanowiła znaleźć Zigglera, który znajdował się w męskiej szatni, w końcu zaczęła go bić tak jak typowa wściekła dziewczyna. Pojawił się John Cena, który ją uspokoił, wtedy Dolph wykorzystał sytuacje i zaatakował kontuzjowaną nogę Johna Ceny. Następnie wbił się w nim kabiny, które znajdowały się w łazience! Lekarze zajęli się nim.

23 listopada na SmackDown czekało nas MizTV, w którym udział wziął John Cena, AJ Lee, Dolph Ziggler oraz Vickie Guerrero. W później fazie show, Dolph Ziggler zmierzył się z Randy'm Ortonem, którego o dziwo pokonał. Po wszystkim, Ziggler postanowił powoli się wycofać na zaplecze, gdy nagle na rampie został zaatakowany przez Johna Cenę, który ostatecznie zapiął na nim STF!

Trzy dni później czekała nas kontynuacja miłosnego wątku Johna Ceny z AJ, gdzie swoje do powiedzenia miała też Vickie Guerrero. Doszło do tego, że AJ z Vickie się kłóciły, lecz przerwało to nadejście Dolpha Zigglera, który zatrzymał się na rampie. Show Off stwierdził, że kiedy AJ objęła Johna i wsadziła mu swój język do gardła to tak naprawdę nie myślała o nim. John Cena chciał przetłumaczyć coś Zigglerowi idąc do niego, lecz zatrzymała go Vickie Guerrero, która ustaliła nam pojedynek na walkę wieczoru. Pod koniec pojedynku, swoje role odegrały AJ Lee i Vickie Guerrero, Dolph Ziggler chciał wykorzystać sytuacje i znokautować Johna Cenę swoją walizką Money in the Bank, lecz John Cena zrobił unik i wymierzył mu zwycięskie Atttiude Adjustment. Na sam koniec, John Cena całował się z AJ.

Na ostatnim SmackDown w listopadzie, John Cena zmierzył się z Alberto Del Rio, którego bez większych problemów pokonał. Tuż po zakończeniu pojedynku, John Cena oberwał od tyłu walizką, ponieważ zaatakował go nią Dolph Ziggler! Tego samego wieczoru, Sheamus zmierzył się z Dolphem Zigglerem. Starcie zakończyło się poprzez dyskwalifkację, ponieważ interweniował w niej Big Show. Na pomoc Sheamusowi przybył nie kto inny jak John Cena. Ziggler zainkasował Attitude Adjustment, a olbrzym podwójengo suplexa od Ceny i Sheamusa.

Kolejne wydanie RAW przyniosło nam walkę drużynową, w której to John Cena z Sheamusem pokonali Dolpha Zigglera oraz Big Showa. Trochę później, Ziggler dostał tego, co chciał od Vickie Guerrero, czyli rewanżu z Johnem Ceną na ostatniej gali PPV w tym roku, czyli TLC. Potem doszło do segmentu, w którym to Vince McMahon tak jakby wymusił na Vickie Guerrero, by walka Johna Ceny z Dolphem Zigglerem znaczyła coś więcej. Tak też wynikło, że starcie odbędzie się w Ladder Matchu, a na szali znajdzie się walizka Money in the Bank!

Na finałowym RAW przed TLC, John Cena zmierzył się z Big Showem. Pojedynek zakończył się zwycięstwem lidera Cenation, który wygrał poprzez dyskwalifkację, ponieważ został zaatakowany przez The Shield. Generalnie rozpoczął się brawl, w który udział wziął John Cena, Dolph Ziggler, The Shield, Kane i Daniel Bryan jako Team Hell No, Sheamus oraz Ryback. Tak też RAW zeszło z anteny.

TLC 2012
Nadszedł w końcu czas na bardzo solidny pojedynek w wykonaniu Johna Ceny i Dolpha Zigglera. W trakcie walki pojawiła się Vickie Guerrero, ale także AJ, która odegrała znaczącą rolę w tym wszystkim, ponieważ zrzuciła Johna Cenę z drabiny, co wykorzystał Ziggler, który wymierzył mu superkicka, by potem wejść po drabinie i zdjąć swoją własną walizkę Money in the Bank! (Raport)

Na RAW Slammy Awards, Sheamus postanowił odegrać się ówczesnemu mistrzowi wagi ciężkiej, Big Showi, który go obraził. Sytuacje chciał wykorzystać Dolph Ziggler ze swoją walizką Money in the Bank, lecz nie pozwolił mu na to John Cena, któy go zaatakował. Lider Cenation wykonał mu potężnego clothesline'a, a potem dwukrotnie całym impetem wbił w barierki! W walce wieczoru, John Cena w drużynie z Vickie Guerrero zmierzył się z Dolphem Zigglerem oraz AJ Lee. W trakcie tego pojedynku, w ringu pojawił się debiutant z NXT, Big E Langston, który zaatakował Johna Cenę! Po pojedynku, Cena zainkasował Big Ending od Langstona. Ziggler tym wszystkim był zdziwiony, a AJ sobie skakała wokół nieprzytomnego Johna Ceny.

18 grudnia na SmackDown, John Cena w drużynie z Sheamusem zmierzył się z Dolphem Zigglerem oraz Big Showem. Podczas tego pojedynku, do ringu wkroczył Big E Langston, który zaatakował Johna Cenę, by zakończyć wszystko wykonując Big Ending. Po wszystkim, AJ całowała się z Zigglerem obok nieprzytomnego Johna Ceny.

Na ostatnim RAW w 2012 roku, AJ wraz z Dolphem Zigglerem postanowili zrobić noworoczną uroczystość. Oboje wspominali ten rok w wykonaniu Johna Ceny, który przegrał z The Rockiem, następnego dnia otrzymał F-5 od Brocka Lesanara, by też przegrać z Johnem Laurinaitisem na Over the Limit. Mało tego, nie zdołał zainkasować także wcześniej zdobytej walizki Money in the Bank. Ale co najważniejsze, przegrał z Dolphem Zigglerem. Potem postanowili wznieść toast, po czym się zaczęli całować. Zjawił się w końcu John Cena, który pozostał na rampie. Stwierdził, że 2012 roku rzeczywiście nie był udanym rokiem, jednak jest tutaj, ponieważ ma ważne ogłoszenie dotyczące 2013 roku, gdzie oficjalnie poinformował, że weźmie udział w Royal Rumble Matchu w styczniu. Nie obchodzi go też, kogo będzie musiał pokonać, ponieważ w przyszłym roku zostanie mistrzem WWE. Potem miał dla nich toast, powiedział, że będzie to coś, czym tak naprawdę są. Z góry na ring zaczęło lecieć coś brązowego, co spadło wprost na Dolpha Zigglera oraz AJ! John Cena był z tego zadowolony, a na sam koniec życzył wszystkim wszystkiego najlepszego w nowym roku.

7 stycznia doszło do ich kolejne konfrontacji, John Cena rzucił Dolphowi Zigglerowi wyzwanie na walkę, które przyjął Big E Langston. Zwycięstwo padło łupem Johna Ceny, który wygrał to starcie po wykonaniu Attitude Adjustment.

Na 20-leciu RAW czekał nas finał ich rywalizacji, obaj zmierzyli się ze sobą w Steel Cage Matchu. W trakcie tego pojedynku, AJ postanowiła wejść górą do klatki, sytuacje wykorzystać chciał Big E Langston, który podał Zigglerowi walizkę Money in the Bank. Szykował się atak na Johna Cenę, lecz ten zrobił unik i oberwał Langston! Na koniec tego starcia zobaczyliśmy Attitude Adjustment dla Dolpha Zigglera, co dało Johnowi Cenie zwycięstwo.

Następny
« Poprzedni
Poprzednie
Następny post »

ConversionKonwersja BuźkiBuźki