Feud: John Cena vs. JBL (2009)


29 grudnia 2008 roku na RAW odbył się Fatal 4-Way Elimination Match, którego zwycięzca zgarniał title shota na pas World Heavyweight Championship, który znajdował się wówczas w posiadaniu Johna Ceny. W walce udział wziął JBL, Shawn Michaels, Chris Jericho oraz Randy Orton. Dwaj pierwsi zawodnicy zostali jako ostatni, jako że HBK podpisał umowę z JBL'em na grudnowiej gali Armaggedon, musiał robić to, co mu kazał. Shawn musiał się po prostu podłożyć, nie chciał tego zrobić, dlatego też JBL wykonał mu potężny Clothesline From Hell i wygrał to starcie. Dlatego też na Royal Rumble dojdzie do starcia, w którym John Cena zmierzy się z JBL'em.

Tydzień później, Chris Jericho i Randy Orton czuli się oszukani po tym, co zrobił Shawn Michaels z JBL'em, chcieli sprawiedliwości. Pojawiła się Stephanie McMahon, który powiedziała im, że ich prośba nie została rozpatrzona pozytywnie. Ostatecznie ustaliła walkę wieczoru, w której John Cena wraz z Shawnem Michaelsem zmierzą się z Y2J'em i Randy'm Ortonem. Pojedynek odbył się bez zakłóceń, ostatecznie zwycięstwo odniesli face'owi po Sweet Chin Musicu od Shawna Michaelsa dla Randy'ego Ortona. Na zapleczu dowiedzieliśmy się od JBL'a, że w przyszłym tygodniu John zmierzy się z Shawnem Michaelsem, a on stanie w jego narożniku.

12 stycznia doszło więc do wyczekiwanego pojedynku, w którym zwycięstwo odniósł Shawn Michaels, pokonał on Johna Cenę po tym jak JBL odwrócił jego uwagę, a HBK wykonał mu Sweet Chin Music. Po pojedynku wcale nie świętował, ponieważ wiedział, że nie pokonał Johna Ceny sam, udał się na zaplecze, do ringu natomiast wszedł JBL, który patrzał się na nieprzytomnego mistrza wagi ciężkiej.

Na ostatnim RAW przed galą Royal Rumble doszło do podpisywania kontraktu na walkę o pas WWE World Heavyweight Championship. John Cena starał się przekonać Shawna Michaelsa, aby ten przestał pracować dla JBL'a, ponieważ wciąż ma szanse być tym, kim był wcześniej. HBK oznajmił mu, że nie jest 20 lat młodszy, a od jego kariery jest ważniejsze utrzymanie rodziny. Dodał również, że na Royal Rumble zrobi to, co będzie musiał. Michaels zamarkował uderzenie w stronę Johna Ceny, po chwili zaskoczył Go JBL, który powalił mistrza big bootem. HBK wyszedł z ringu, a pretendent do tytułu dorzucił dla Johna Clothesline From Hell!

Royal Rumble 2009
Pod koniec tego pojedynku, Shawn Michaels niespodziewanie wykonał Sweet Chin Music JBL'owi, jednak zaskoczył też, kiedy taką samą akcje wykonał Johnowi Cenie. Położył JBL'a na nieprzytomnego Johna, a potem odszedł. Przybiegł sędzia, który zaczął liczyć, lecz doliczył tylko do dwóch. Obaj panowie wstali, Cena miał dla swojego rywala Attitude Adjustment, tym samym odniósł zwycięstwo. (Raport)
Następny
« Poprzedni
Poprzednie
Następny post »

ConversionKonwersja BuźkiBuźki