Podsumowanie 2003 roku


Wszystkie raporty z 2003 roku pojawiły się na blogu, dlatego też warto podsumować ten rok w wykonaniu Johna Ceny, serdecznie zapraszam!

Styczeń
John Cena na pierwszym SmackDown w 2003 roku zdołał pokonac Rikishiego. Tydzień później odniósł kolejne zwycięstwo, tym razem pokonał Chavo Guerrero. 16 stycznia, John Cena wraz z B2 dostali szansę na pasy tag team, okazji jednak nie wykorzystali, ponieważ Ci przegrali z Eddiem i Chavo Guerrero.

Luty
Ten miesiąc przynosi nam rywalizacje z Brockiem Lesnarem, 6 lutego na SmackDown, John Cena wyzwał Brocka Lesnara do walki. Następny tydzień przyniósł nam długo wyczekiwany pojedynek Ceny z Lesnarem, wygrał ten drugi. Po walce, Brock wykonał Johnowi Cenie potężne F-5 na ring post! Lider Cenation odniósł kontuzję.

Marzec
John powrócił na SmackDown 20 marca, a tak właściwie to dopiero tydzień później, bo wtedy zostało puszczone tylko jego promo z rapem. Na ostatnim marcowym SmackDown, Cena pokonał Rikishiego poprzez swojego nowego finishera, Death Valley. Po pojednku, John przeniósł się na zaplecze, gdzie rozpoczął brawl z Brockiem Lesnarem. Zakończył to Kurt Angle, który uderzył ''bestię'' przedmiotem w plecy.

Kwiecień
Połowa tego miesiąca należała zdecydowanie do Johna Ceny, który wziął udział w turnieju o miano pretendenta do pasa WWE, w pierwszej rundzie pokonał Eddiego Guerrero, w półfinale był lepszy od Undertakera, a w finale pokonał Chrisa Benoita. 24 kwietnia, John Cena pokonał Rhyno. Dwa dni później zmierzył się z Brockiem Lesnarem o pas WWE podczas Backlash, przez prawie cały pojedynek John dominował, jednak ostatecznie przegrał.

Maj
Na pierwszym SmackDown, John Cena stoczył ze Spankym Battle Rap, ostatecznie zakończyło się to brutalnym atakiem ze strony lidera Cenation. 8 maja, John przegrał z Rhyno, swoje odegrał Spanky. Kolejny tydzień przyniósł mu porażkę poprzez dyskwalifikację z Chrisem Benoitem. Na gali Judgment Day, Cena wraz z The FBI pokonał Chrisa Benoita, Spanky'ego oraz Rhyno w bardzo krótkim pojedynku. 23 maja na SmackDown, Cena ostatecznie rozprawił się ze Spankym, pokonał go w singlowym starciu.

Czerwiec
Ten miesiąc obfitował tylko w trzy pojedyńcze pojedynki, 5 czerwca pokonał Chrisa Benoita, 12 czerwca pokonał Funakiego, a 26 czerwca na SmackDown pokonał Orlando Jordana. Wtedy też rozpoczął rywalizacje z Undertakerem, który przyszedł z pomocą Jordanowi, który był atakowany przez lidera Cenation.

Lipiec
Połowa tego miesiąca to zwyczajne proma Johna Ceny w stronę Undertakera, w ciągu czterech odcinków SmackDown miał segmenty z Kurtem Anglem, Vincem McMahonem oraz ze Stephanie McMahon. Na Veangance zmierzył się z Undertakerem, z którym ostatecznie przegrał. Na ostatnim SmackDown w lipcu, John wyzwał Undertakera do rewanżu, chwilę potem rozprawił się w pojedynku z Orlando Jordanem.

Sierpień
Tak jak przed chwilą wspominałem, Cena na pierwszym SmackDown zmierzył się z Undertakerem, co więcej, pokonał go. Tydzień później zmierzył się z Zachem Gowenem, z zawodnikiem, który ma tylko jedną nogę, jego również pokonał. 21 sierpnia, John Cena i A-Train pokonali Undertakera i Orlando Jordana. Na koniec tego miesiąca, John Cena stanął przed szansą zdobycia pasa Stanów Zjednoczonych, jednak przegrał pojedynek poprzez dyskwalifikację, wykonał Eddiem Guerrero low blow.

Wrzesień
John Cena już na pierwszym SmackDown ukradł low ridera Eddiemu Guerrero, ten w zamian dostał od Stephanie McMahon możliwość wyboru walki w przyszłym tygodniu, a wybrał Latino Street Fight Match. Pojedynek na swój sposób był dosyć brutalny, wygrał je Eddie dzięki małej pomocy Chavo Guerrero. Pod koniec miesiąca, John Cena rozpoczął feud z Kurtem Anglem.

Październik
Na samym początku, John Cena współpracował z Brockiem Lesnarem, zdołał z nim wygrać starcie przeciwko Kurtowi Angle'owi i Undertakerowi. Tydzień później czekał nas Battle Rap pomiędzy Johnem Ceną, a Kurtem Anglem, kolejny tydzień przyniósł nam małą parodię Johna Ceny i Kurta Angle'a, która osatecznie skończyła się źle dla lidera Cenation. Na gali No Mercy, Kurt Angle pokonał Johna Cenę poprzez poddanie. Na koniec miesiąca, Angle i Benoit pokonali Cenę i A-Traina.

Listopad
John Cena na pierwszym SmackDown zmierzył się z Reyem Mysterio, pokonał go, jednak po walce został zniszczony przez zawodników Paula Heymana, ponieważ John odmówił Lesnarowi dołączenia do jego drużyny podczas Survivor Series. 13 listopada, John Cena i Chris Benoit pokonali Brocka Lesnara oraz Big Showa. Tydzień później, John odniósł wielkie zwycięstwo nad Big Showem w walce wieczoru SmackDown! Na Survivor Series, drużyna Benoita pokonała drużynę Lesnara. John Cena i Chris Benoit byli jedynmi ocalałymi. Na koniec miesiąca, John Cena pokonał A-Traina, tym samym zakwalifkował się do późniejszego Battle Royal, którego zwycięzca zgarnia title shota na pas WWE. Battle Royal zakończył się remisem pomiędzy Ceną a Benoitem.

Grudzień
John Cena przegrał z Benoitem walkę o miano pretendenta do pasa WWE, ponieważ swój udział w tym starciu miał Big Show. Następny tydzień przyniósł nam Battle Rap, w którym Big Show został dosłownie zniszczony, na koniec otrzymał kolano poniżej pasa. Na finałowym SmackDown w 2003 roku, John Cena pokonał Big Showa po wykonaniu FU! Pod koniec show, Cena otrzymał Stunnera od Stone Colda, to samo czekało Big Showa, który otrzymał tę akcje dwukrotnie.

Tak też zakończył się ten rok dla Johna Ceny, wydaje mi się, że jak na pierwszy pełny jego rok w WWE było przyzwoicie, miał swoje wzloty i upadki, ale nie było źle, odniósł wiele zwycięstw nad wielkimi rywalami, między innymi pokonując Chrisa Benoita, Undertakera, Eddiego Guerrero, Reya Mysterio czy też Big Showa. Warto też zauważyć, jak rozwinęła się postać Johna Ceny, przydział nowy theme song, nowy ring gear, zaczął rapować, był heelem, lecz w końcówce tego roku przeszedł face turn. Zdecydowanie ten rok na plus dla Johna Ceny.
Następny
« Poprzedni
Poprzednie
Następny post »

2 komentarze

Kliknij tutaj komentarze
Piter364
Jakub
2 stycznia 2015 17:01 ×

Bardzo dobrze opisany rok w wykonaniu Johna Ceny. Co prawda nie jestem jego fanem ale Jakub odwalasz kawal dobrej roboty. Co do Johna to takiego Cene chcialbym widziec jak ten z 2003. Jego kariera bardzo szybko nabrala rozpedu bo przeciez rok po debiucie juz otrzymal Title Shota. Czekam z niecierpliwoscia na podsumowanie roku 2004 w wykonaniu Lidera Cenation.

Odpowiedz
avatar
2 stycznia 2015 18:33 ×

Dziękuje :).
Podsumowanie 2004 roku pojawi się dopiero po ogarnięciu tych raportów z tego roku, dopiero jest połowa kwietnia opisana, więc tak troszkę jeszcze czasu się poczeka, ale tak mniej więcej na początku marca będzie ;).

Odpowiedz
avatar

ConversionKonwersja BuźkiBuźki