Artykuł: John Cena najwspanialszym mistrzem w historii WWE?


Witam, wpadłem ''od tak'' na pomysł, aby napisać jakiś krótki artykuł o naszym liderze Cenation. Temat, który wybrałem to stwierdzenie ''John Cena najwspanialszy mistrz w historii WWE'', które chyba wciąż jest aktualne, mimo że Cena zgarnął łomot ponad tydzień na SummerSlam od Brocka Lesnara, tym samym tracąc pas WWE World Heavyweight Championship.

Chyba każdy z was wie, że John Cena jest 15-krotnym mistrzem świata, 11 razy zdobył pas WWE, 3 razy pas wagi ciężkiej oraz raz pas WWE World Heavyweight Championship. Co ciekawe, John Cena jest bliski wyrównania rekordu Rica Flaira, który na koncie ma 16 takich tytułów, niemal na pewno wkrótce to zostanie przebite przez lidera Cenation, w końcu jeszcze trochę przed nim w ringu. Liczba jest rzeczywiście imponująca, ale czy to oznacza, że John może być najwspanialszym mistrzem w historii WWE? Przekonajmy się. Przejdę do analizy statystyk, które będę znajdowały się pod koniec artykułu.

John Cena zdobył WWE Championship 11 razy, łącznie 1191 dni. Wynik rzeczywiście jest imponujący, lecz przyglądając się poszczególnym reignem z tytułem, to może być mylące. Ile trwał najkrótszy reign? Mniej niż 5 minut, serio? Mistrz federacji trzymał tytuł około 5 minut, miało to miejsce na Elimination Chamber w 2010 roku, kiedy to wygrał pas WWE, lecz chwilę potem stracił go na rzecz Batisty. No dobra, ale ile trwał najdłuższy? 380 dni, wynik o wiele lepszy, mógłby być zdecydowanie większy, jednak szansę Johna Ceny przerwała jego kontuzja, która go dopadła w tamtym czasie. Reign był uznawany za najdłuższy od 20 lat, jak wiadomo Punk nie tak dawno przebił to. Panowania mistrzowskie z pasem WWE niektóre są długie, ale niektóre również bardzo krótkie, trzy przykłady: 21 dni, 20 dni, 15 dni, nie będę już wspomniał o tych kilku minutach. Dotychczas jest to rekord, no ale mniejsza.


Jak było z pasem wagi ciężkiej? John Cena zdobył World Heavyweight Championship 3 razy, łącznie 154 dni. Może nie jest to godny jego wynik, ale prezentuje się to o wiele więcej, jeśli chodzi o długość reignów. Wybaczyć można ten drugi run z pasem, który trwał tylko 21 dni. Pierwszy trwał 89 dni, co jest dobrym wynikiem. Ostatni miał miejsce pod koniec zeszłego roku, gdzie Cena odebrał tytuł Alberto Del Rio na gali Hell in a Cell, run trwał tylko 49 dni, ponieważ na TLC doszło do unifikacji dwóch najważniejszych tytułów.

Właśnie, a jak było z tym pasem? 49 dni to nie jest bardzo zły wynik, Cena dostał tylko jedną pozytywną szanse obrony tytuły, drugą każdy pamięta, Lesnar go zniszczył. Rewanż już na Night of Champions. Osobiście nie sądzę, aby John Cena odzyskał ten pas, ale myślę, że godniej się zaprezentuje niż na SummerSlam, oby WWE tego nie popsuło.

John Cena łącznie te wszystkie tytuły miał 15 razy, łącznie 1394 dni. Czy to za dużo, a może mało? Według mnie skoro title runów było aż tyle, to tych dni powinno być trochę więcej. Szkoda kilku reignów z pasem WWE, ze 4 takie by się znalazły, no ale bywa.

Zdobyte tytuły i długość panowania:

WWE Championship - 11 razy
Pierwszy raz:
- Zwycięstwo na WrestleManii XXI:
- Długość panowania: 280 dni
Drugi raz:
- Zwycięstwo na Royal Rumble 2006
- Długość panowania: 133 dni
Trzeci raz:
- Zwycięstwo na Unforgiven 2006
- Długość panowania: 380 dni
Czwarty raz:
- Zwycięstwo na Breaking Point 2009
- Długość panowania: 21 dni
Piąty raz:
- Zwycięstwo na Bragging Rights 2009
- Długość panowania: 49 dni
Szósty raz:
- Zwycięstwo na Elimination Chamber 2010
- Długość panowania: mniej niż 5 minut
Siódmy raz:
- Zwycięstwo na WrestleManii XXVI
- Długość panowania: 84 dni
Ósmy raz:
- Zwycięstwo na Extreme Rules 2011
- Długość panowania: 77 dni
Dziewiąty raz:
- Zwycięstwo na RAW, 25.06.2011
- Długość panowania: 20 dni
Dziesiąty raz:
- Zwycięstwo na Night of Champions 2011
- Długość panowania: 14 dni
Jedenasty raz:
- Zwycięstwo na WrestleManii 29
- Długość panowania: 133 dni

WWE World Heavyweight Championship - Raz
Pierwszy raz:
- Zdobyty na Money in the Bank 2014
- Długość panowania: 49 dni

World Heavyweight Championship - 3 razy
Pierwszy raz:
- Zdobyty na Survivor Series 2008
- Długość panowania: 84 dni
Drugi raz:
- Zdobyty na WrestleManii XXV
- Długość panowania: 21 dni
Trzeci raz:
- Zdobyty na Hell in a Cell 2013
- Długość panowania: 49 dni


Czy John Cena jest najwspanialszym mistrzem w historii WWE? Myślę, że można się z tym zgodzić, twarz federacji jest bliska pobicia rekordu, który należy do Rica Flaira. By wyrównać, brakuje mu tylko jeszcze jedno zwycięskiego pojedynku o WWE World Heavyweight Championship. Raczej nie dojdzie do tego w tym roku, ale przyszły rok jak najbardziej wchodzi grę. WWE uznawało lidera Cenation jako najwspanialszego mistrza w historii WWE podczas jego jubileuszowego title runu, sądzę że to się w jakimś stopniu pokrywa z rzeczywistością. A wy co sądzicie na ten temat? Zapraszam do komentowania :).
Następny
« Poprzedni
Poprzednie
Następny post »

ConversionKonwersja BuźkiBuźki