Feud: John Cena vs. Chris Jericho (2002)


Wszystko zaczęło się od tego, że Chris Jericho zaczął wyśmiewac Johna Cenę, jego strój i fryzurę, za to został spoliczkowany przez ówczesnego żółtodzioba w WWE. Tej samej nocy dochodzi do ich walki, którą zwycięża doświadczony Y2J. Po pojedynku Chris Jericho chciał podac mu rękę, lecz go zaatakował. Lider Cenation wyszedł z tego obronną ręką.

Jesteśmy tydzień później ponownie na SmackDown, John Cena przekazał Undertakerowi, że dzisiaj zmierzą się w walce drużynowej z Kurtem Anglem i Chrisem Jericho. Pojedynek wygrał Cena i Undertaker, jest to pierwsze zwycięstwo lidera Cenation w karierze będąc w WWE. Po starciu John Cena został zaatakowany przez Y2J, którym zajął się obecny WWE Undisputed Champion, oberwał również złoty medalista z Atlanty. Na zakończenie pojawił się The Rock, na którego od początku show czekał Undertaker. To czekanie mu się nie opłaciło, ponieważ oberwał od Rocky'ego, otrzymał Rock Bottom!

18 sierpnia 2002 roku John Cena ponownie zmierzył się z Chrisem Jericho, pojedynek długo nie trwał ponieważ Y2J wykonał na nim low blow, przez co John Cena zwyciężył przez dyskwalifikacje. Po pojedynku wściekły Jericho zapiął na nim Walls of Jericho, chwilę potem okładał go krzesełkiem.

Koniec tej rywalizacji przypadał na galę Vengeance, obaj zmierzyli się ze sobą po raz trzeci, drugi raz zwyciężył John Cena, lecz tym razem w czystej walce, pin zgarnął po przejściu z Walls of Jericho do roll upu. Była to jego pierwsza walka na PPV w WWE.

Przeczytaj raporty:
WWE SmackDown 04/07/2002
WWE SmackDown 11/07/2002
WWE SmackDown 18/07/2002
WWE Vengeance 2002
Następny
« Poprzedni
Poprzednie
Następny post »

1 komentarze:

Kliknij tutaj komentarze
11 lipca 2014 02:31 ×

Znałem ten feud dobrze ale przeczytałem i fajnie przygotowane. ;)

Mateusz Hustle
Odpowiedz
avatar

ConversionKonwersja BuźkiBuźki