Feud: John Cena vs. Sheamus (2009-2010)


23 listopada na RAW, specjalny gospodarz show, Jesse Ventura ogłosił Battle Royal, którego zwycięzca zmierzy się z Johnem Ceną podczas gali TLC o pas WWE Championship. Tego samego wieczoru, John Cena zdołał pokonać CM Punka po wykonaniu potężnego Attitude Adjustment z narożnika, był to ich pierwszy pojedynek między sobą w karierze. W między czasie odbywały się walki kwalifkacyjne do tego Battle Royal, dlatego też w tym pojedynku znalazł się Randy Orton, Cody Rhodes, MVP, Mark Henry, Kofi Kingston, R-Truth, Ted DiBiase oraz Sheamus. Jako przedostatni został wyeliminowany Randy Orton, w finałowej dwójce pozostał Kof Kingston z Sheamusem. Ostatecznie to Irlandczyk pozbył się swojego przeciwnika z ringu, dzięki temu kilka tygodni po debiucie na RAW, dostanie szansę na pas WWE. Jeszcze tego samego wieczoru doszło do podpisywania kontraktu na walkę podczas TLC. John powiedział w stronę Sheamusa, że do tej pory mierzył się tylko z najlepszymi, a teraz stanie przed kimś, kto niszczy osoby, które są słabe fizycznie, czyli na przykład kamerzystów lub jakiś mniejszych wrestlerów. Oznajmił mu, że na TLC będzie musiał dać z siebie o wiele więcej, bo jest jednym z najlepszych wrestlerów w WWE. Obaj po chwili podpisali kontrakty, Jesse Ventura zarzucał potem Johnowi, że to wszystko, co osiągnął jest sztuczne, i tylko dlatego jest mistrzem, bo jest bardzo popularny. John zaczął się z nim kłócić, gdy nagle Sheamus rzucił swojego rywala do narożnika, a po chwili wykonał mu power slama na stół! Po tym wszystkim, Venutra ogłosił, że walka Johna Ceny z Sheamusem będzie Tables Matchem.

W następnym tygodniu, Sheamus miał swój speech, w którym oznajmił, że na TLC nie będzie musiał przypiąć i poddać Johna Ceny, co zrobiłby z łatwością, lecz rozwalić nim stół. Dodał, że raz to uczynił, a na TLC to powtórzy. Potem wyszedł Santino Marella, który zgarnął od niego wielki łomot. W późniejszej fazie show do ringu przyszedł John Cena, był wkurzony. Lider Cenation powiedział, że Sheamus chciał wysłać mu sygnał, jednak prawda jest taka, że Sheamus nic nie osiągnął. Nawet jeśli Celtycki Wojownik zdobędzie tytuł, to będzie przysługiwał mu rewanż na TLC, ponieważ on ma zamiar walczyć z nim na dzisiejszym show. On nie wyszedł, wyszedł Carlito. Ten powiedział, że nie zna Sheamusa i go nie lubi, lecz on jak i reszta zawodników są po jego stronie. Wszyscy są za tym, że Irlandczyk pokona Johna Cenę na TLC. Sheamus reprezentuje wszystkich, a na TLC dojdzie do końca Johna Ceny. Lider Cenation potem zasugerował swojemu przeciwnikowi, że wybrał zły moment, ponieważ powiedział mu, że jeśli nie podoba się mu jego styl, to zaraz może mu go zaprezentować. Kiedy Carlito ugryzł jabłko, by opluć nim Johna, mistrz zaatakował go. Zakończył to wszystko Attitude Adjustment. Potem pojawił się Sheamus, który zmierzał do ringu, lecz ostatecznie do niego nie wszedł.

7 grudnia doszło do starcia Johna Ceny z Carlito. Podczas pojedynku Sheamus starał się rozproszyć Johna, lecz wiele to mu nie dało, ponieważ były WWE Champion pokonał swojego rywala po wykonaniu Attitude Adjustment. Pod koniec odbyła się ostateczna konfrontacja Johna Ceny z Sheamusem przed galą TLC. Gospodarzem tego segmentu był specjalny gospodarz RAW, Mark Cuban. Ten zadawał zawodnikom pytania, których już przytaczał nie będę, bo nie widzę w tym sensu. Ostatnie pytanie pozwoliło wypowiedzieć się rywalom na swój temat. Lider Cenation opowiadał jak to przez 7 lat mierzył się z wrestlerami, którzy byli podobni do Sheamusa. Każdy chciał go dorwać, jednak on nigdy nie uciekał przed walką. Wspomniał także, aby Sheamus podczas TLC pokazał w końcu na co go stać, by przestał tylko gadać. Dodał także, że jego rywal robi na nim wrażenie, lecz nie przestraszył go. Celtycki Wojownik przewrócił stół, podobnie zrobił John Cena. Mark Cuban chciał ich uspokoić, lecz Irlandczyk odepchnął go. John sprawdzał, czy coś mu się stało, gdy wstał, otrzymał potężny Brogue Kick! Gospodarz RAW wstał i mocno odepchnął Sheamusa, który upadł. Ten czyn go kosztował, ponieważ potężnie oberwał od pretendenta, a na sam koniec został wbity w stół, który stał w narożniku.

TLC 2009
Pod koniec pojedynku, walka między Johnem Ceną a Sheamusem przeniosła się na narożnik, tam lepiej wyszedł z tego Celtycki Wojownik, który zepchnął Johna, tym samym ten wpadł na stojący stół w ringu! To spowodowało, że Irlandczyk zdobył pas WWE. (Raport)

Na następnym RAW doszło do rozdawania statuetek Slammy Awards. John Cena wziął udział w turnieju na gwiazdę roku, w półfinale zdołał pokonać CM Punka poprzez STF. Po swoim pojedynku, John wykonał świetne motywujące promo, w którym zaznaczył, żeby fani nigdy się nie poddawali. Dodał także, że to, co wydarzyło się na TLC, nigdy się już nie powtórzy, nie przegra dopóki nie osiągnie swojego celu. Jego droga do WrestleManii rozpoczyna się już dzisiaj. Finał był do przewidzenia, ponieważ John Cena zmierzył się z Randy'm Ortonem, który wcześniej pokonał Undertakera. Lider Cenation wygrał to starcie po Attitude Adjustment, tym samym zgarnął miano gwiazdy roku. Po starciu na rampę wyszedł Sheamus, który wzniósł pas WWE do góry.

Świąteczne RAW przyniosło nam walkę Johna Ceny z Jack'em Swaggerem, która zakończyła się zwycięstwem byłego WWE Championa poprzez STF. Trochę później doszło do walki Sheamusa z MVP, pojedynek zakończył się zwycięstwem Irlandczyka. Po walce do ringu przyszedł John Cena, który wspomniał Sheamusowi, że przysługuje mu rewanż, który chce wykorzystać teraz, jednak jego rywal się nie zgodził na jego propozycje i odszedł.

Ostatnie poniedziałkowe RAW w 2009 roku otworzył John Cena, który przyszedł do ringu, do którego wziął stół, który ustawił w ringu. Lider Cenation usiadł na narożniku, tym samym, z którego zleciał na stół podczas TLC, John oczywiście o tym wspomniał. Były WWE Champion powiedział, że dzisiaj czeka nas starcie rewanżowe o pas WWE, nie będzie to standardowy pojedynek, ponieważ będzie to Tables Match! Natychmiast po tych słowach przyszedł Sheamus. Ten powiedział, że nie zgadza się na propozycje Johna Ceny. Dodał, że nie musi nic nikomu udowadniać, bo pokonał już raz Johna w tej stypulacji. Także odebrał mu pas WWE, a to oznacza, że RAW jest jego. John odpowiedział mu, że tygodniówka należy do fanów. Irlandczyk zakończył swoją wypowiedź, mówiąc że go pokonał w Tables Matchu, a drugie takie starcie nie będzie dla niego żadnym wyzwaniem. Po tych słowach miał zamiar już wyjść z ringu, lecz John Cena momentalnie ze skoczył z narożnika i wykonał Sheamusowi Attitude Adjustment na stół! Sama walka zakończyła się zwycięstwem Johna Ceny poprzez dyskwalifkację, ponieważ Irlandczyk postanowił powalić sędziego na matę. Po walce chciał udać się na zaplecze, jednak na rampie zatrzymał go John Cena, który wrzucił go z powrotem do ringu. To był błąd, ponieważ Sheamus miał dla niego Brouge Kick, a po chwili drugiego!

11 stycznia 2010 roku, John Cena stanął przed szansą zgarnięcia title shota na pas WWE podczas Royal Rumble w walce z Sheamusem, lecz przegrał triple threat match przeciwko Randy'emu Ortonowi i Kofiemu Kingstonowi. Walka zakończyła się po RKO dla Ghańczyka.

25 stycznia na RAW doszło do pojedynku między Johnem Ceną, a Sheamusem w non-title matchu. Pojedynek zakończył się dyskwalifikacją na korzyść Celtyckiego Wojownika, który został zaatakowany przez Randy'ego Ortona, który mianowicie wymierzył mu RKO. Po starciu Randy Orton wyznaczył sobie za cel Johna Cenę, lecz to był jego błąd, ponieważ lider Cenation się ogarnął i wymierzył mu Attitude Adjustment!

Elimination Chamber 2010
John Cena wygrał Elimination Chamber Match o pas WWE eliminując jako ostatniego Triple H'a poprzez STF. Warto wspomnieć, że tytułu w tym starciu bronił Sheamus, który został wyeliminowany jako przedostatni, przez Huntera. Po walce na rampę wyszedł Vince McMahon, który pogratulował Johnowi Cenie, że zdobył pas oraz, że wystąpi na WrestleManii, jednak jeśli zdoła obronić tytuł przeciwko Batiście! Tak też się stało, Batista wyszedł do ringu, więc doszło do kolejnego pojedynku. Lider Cenation ledwie, co wstał, uderzył swojego rywala, lecz ten zaśmiał się tylko, po chwili wykonał Johnowi speara oraz powerbomb, co zakończyło pojedynek. ''Zwierzak'' zdobył pas WWE. (Raport)

10 maja na RAW, John Cena wyjawił stypulację w jakiej zmierzy się z Batistą podczas gali Over the Limit, a będzie to I Quit Match! Następnie doszło do konfrontacji mistrza WWE z Sheamusem. John chciał mu podziękować, ponieważ dał mu tydzień na wybór stypulacji, gdyby nie to, to wybrałby coś innego. Następnie doszło do lekkiej spinki, z której miał wyniknąć jakiś brawl, Sheamus zmierzał już do ringu, gdy nagle zza pleców John został zaatakowany przez Batistę! Na pomoc przybył Mark Henry, który bez żadnych problemów pozbył się Batisty z ringu, a Sheamus uciekł.

Na finałowym RAW przed ich pojedynkiem doszło do starcia Johna Ceny z Sheamusem. Walka zakończyła się wygraną mistrza WWE, który wygrał poprzez dyskwalifkację. W trakcie walki przybył Batista, który wykonał Johnowi trzykrotnie spinebustera, następnie przeszedł do akcjii poddaniowej, kazał wypowiedzieć mu słowa ''I Quit'', lecz Cena tego nie zrobił.

Podczas Over The Limit, John Cena pokonał Batistę w I Quit Matchu. Po tym wszystkim, John zaczął świętować, gdy nagle zza pleców został zaatakowany przez Sheamusa!

31 maja doszło do pojedynku tag teamowego, w którym wzięło udział trzech zawodników, którzy wystąpią w Fatal 4-Way Matchu o WWE Championship na gali o podobnej nazwie. John Cena wraz z Evanem Bournem, który zastapił Randy'ego Ortona, zmierzył się z Edge'm oraz Sheamusem. Walka została wygrana oczywiście przez Johna i Evana. Starcie zakończyło się po Air Bourne na Edge'u!

Tydzień później w ringu mieliśmy wszystkich zawodników, którzy wzięli udział w wielkiej demolce. Wade Barrett poinformował, że zrobili to wszystko, ponieważ byli traktowani gorzej niż inni, musieli wykonywać jakieś bzdurne zadania w NXT, postanowili więc zrobić swoje. Wade Barrett podchodził do każdego pytając się, czy mają za co przeprosić. Wszyscy oczywiście zaprzeczyli. Warte wspomnienia jest to, że nie było z nimi Daniela Bryana, który został zwolniony przez WWE po tym jak napluł Johnowi Cenie w twarz oraz dusił krawatem Justina Robertsa, a to w WWE jest zabronione. Tego czego oni chcą to kontrakty. Do ringu przyszedł generalny menadżer RAW, Bret Hart. Ten wybił im to z głowy, ponieważ potrafili zaatakować Johna Cenę, który był sam. Dodał także, że John Cena będzie gotowy na galę Fatal 4-Way, gdzie na szali będzie pas WWE. Barrettowi powiedział, że nie otrzyma swojej walki o mistrzostwo na PPV, ponieważ zostaje zwolniony! W późniejszym czasie do ringu przyszedł John Cena. Mistrz WWE oczywiście odniósł się do zeszłego ataku zawodników NXT. Po chwilowej gadce przez trybuny zaczęły wchodzić wspomiane gwiazdy, jednak do ringu przyszedł Jerry Lawler, Evan Bourne, William Regal, R-Truth oraz Santino Marella. Rozpoczął się wielki brawl, w którym pojawił się także Mark Henry, Randy Orton oraz Edge! Mało tego, był także Sheamus, zawodnicy uciekli. W walce wieczoru, John Cena wraz z Randy'm Ortonem mierzył się z Sheamusem i Edge'm. W trakcie tego pojedynku przenieślimy się na zaplecze, gdzie zawodnicy NXT demolowali wszystko na swojej drodze, mieli także ze sobą Breta Harta, którego wzięli do limuzny. Kierowca tego pojazdu specjalnie wbijał się tyłem, co w jakiś sposób powodowało, że Hart obrywał. Na sam koniec, wyjęli go i oparli go o limuzynę, Barrett powiedział mu, że ma dać mu odpowiedź w niedzielę.

Fatal 4-Way 2010
Podczas gali Fatal 4-Way, John Cena bronił pasa WWE przeciwko Edge'owi, Sheamusowi oraz Randy'emu Ortonowi. W trakcie pojedynku do ringu przybyła grupa zawodników NXT, która zaatakowała lidera Cenation! Pomóc chciał Edge, lecz jemu też się oberwało, sytuacje wykorzystał Sheamus, który przypiął Johna i odebrał mu tytuł. Po walce John Cena jeszcze trochę oberwał od debiutantów. (Raport)

Noc później powrócił Vince McMahon, który miał pretensje do Breta Harta. Obwiniał go za to całe zamieszanie z grupą zawodników NXT, którzy robią to, co im się tylko podoba. Dodał, że nie miał wyjścia i musi go zwolnić z roli generalnego menadżera RAW! Jego miejsce zajmie człowiek, który chce pozostać anonimowy, dlatego przy stole komentatorskim będzie znajdował się komputer, na który będą przychodziły emaile, a czytał je będzie Michael Cole. Pierwszy email dał już nam jasne znaki, jaki będzie ten menadżer. Przywrócił on siedmiu zawodników NXT. Potem do ringu przyszedł Sheamus, który droczył się z Vince'a, był skłonny oddać mu tytuł, ponieważ styl w jakim go zdobył nie przysługuje mistrzowi, oczywiście tego nie zrobił. Podziękował także zawodnikom, którzy przyczynili się do jego zwycięstwa. Pojawił się także John Cena, który poinformował Sheamusa, że przysługuje mu rewanż. Wcześniej dodał także, że prędzej czy później rozprawi się z zawodnikami NXT. Celtycki Wojownik nie przystał na propozycje. Swoje dodał anonimowy menadżer RAW, który ustalił walkę o pas WWE jeszcze dzisiejszej nocy, mało tego, Vince McMahon będzie sędzią specjalnym! Co do samego pojedynku, w trakcie tego starcia John Cena otrzymał Brogue Kicka, do ringu przyszła grupa Nexus, Barrett poinformował o nazwie grupy wcześniej, która zaatakowała Johna Cenę, Sheamus uciekł gdzieś w trybuny. Kiedy z nim skończyli, stajnia weszła do ringu, gdzie znajdował się Vince McMahon. Ten próbował jakoś wszystko załagodzić, lecz jedynie czekało go wielkie bicie od rywali!

Tydzień później doszło do kolejnej konfrontacji Johna Ceny z Sheamusem. Lider Cenation chciał zjednać się z Celtyckim Wojownikiem przynajmniej tylko na jedną noc, by rozprawić się z Nexusem. Kiedy miało dojść do bójki, przyszła wiadomość od generalnego menadżera RAW, który poinformował, że pomiędzy zawodnikami WWE a Nexusem ma nie dochodzić do kontaktu, dodał także dwie reguły, jeśli Nexus zaatakuje, to zostanie zwolniony, a jeśli gwiazdy WWE, to zostaną zawieszone. Wszystko tyczy się dzisiejszego show. John stwierdził, że jego plan się nie sprawdził, jednak doszedł do wniosku, że Sheamus jest mimo wszystko dobrym człowiekiem. Z tego powodu zaproponował rewanż o pas WWE, lecz ten się nie zgodził i zaczął odchodzić. Chwilę potem mamy wiadomość od generalnego menadżera, który poinformował, że John Cena zmierzy się z Sheamusem w Steel Cage Matchu na gali Money in the Bank!

Money in the Bank 2010
Na gali Money in the Bank, członkowie grupy Nexus interweniowali w walce Johna Ceny z Sheamusem o WWE Championship, który odbywał się w Steel Cage Matchu. Heath Slater i Michael Tarver blokowali Johna Cenę, który chciał wyjść górą klatki, sytuacje wykorzystał Sheamus, który wyszedł drugą stroną, tym samym obronił pas WWE. Od razu po tym uciekł, gdzieś w trybuny. Po starciu Michael Tarver solidnie oberwał od Johna Ceny, na zakończenie odebrał mu opaskę Nexusa. (Raport)

[Oryginalnie dodany 8 listopada 2013 roku]
Następny
« Poprzedni
Poprzednie
Następny post »

3 komentarze

Kliknij tutaj komentarze
8 listopada 2013 20:31 ×

Fajnie napisany feud Gratulację :) Ich konflikt był dość długi... miał dosyć sporą przerwę i niestety John przegrał ten feud przez grupę Nexus.

Odpowiedz
avatar
9 listopada 2013 11:25 ×

No jest feudzik świetnie opisany ;) DObrze, że zaproponowałem go opisać, bo fajnie przypomnieć sobie po jakimś czasie jedne z lepszych feudów Johna, który niestety przegrał ;(

Odpowiedz
avatar
SeBeQ
Jakub
17 listopada 2013 10:45 ×

Bardzo ciekawie napisane, aż się miło czyta :) Ode mnie wielki plus! Ciekawił by mnie feud John Cena vs. Randy Orton jak byś napisał :)

Odpowiedz
avatar

ConversionKonwersja BuźkiBuźki