John Cena - Ciekawostki


Podstawowe informacje
* Urodził się o 5:13, 23 kwietnia 1977 w West Newbury, Massachusetts - Stany Zjednoczone
* Obecnie mieszka w Tampa, Florida
* Jego pseudonimy: Prototype, Perfect Man, Dr. of Thuganomics, The Franchise, The Marine, The Champ
* Wzrost: 6'1" (1,85m)
* Imiona rodziców: John oraz Carol
* Ma czterech braci; Dan, Sean, Matt i Steve
* Ma psa, który bawi się Lu oraz kota Sylwestra
* Był w małżeństwie, jednak się później rozwiódł.
* W 2012 roku związał się z Nikki Bellą, jednak w sierpniu 2018 roku oficjalnie ze sobą skończyli
* Na samym początku pracował jako kierowca limuzyny oraz na siłowni, jeszcze zanim został zawodowym wrestlerem.
* Uczęszczał do Springfield College w swoim rodzinnym mieście. Uzyskał dyplom fizjologi oraz badań i ćwiczeń ruchu.
* Jego rodzice są już po rozwodzie.
* Ile może podnieść John Cena? 525 kg, zostało wspomniane o tym w DVD poświęconemu jego życiu.
* Jego największym lękiem są pająki.
* W WWE zadebiutował 27 czerwca 2002 roku, w walce z Kurtem Anglem. Co prawda przegrał, jednak na zapleczu dostał gratulacje od samego Undertakera.
* Charakterystyczne akcje: AA, Throwback, Five Knuckle Shuffle, DDT, Hiptoss, STFU
* Występował w UPW, HPW, APW, NWA i OVW oraz obecnie w WWE.
* Jego hobby to kulturystyka, słuchanie muzyki, samochody oraz granie na Playstation 2.


Jego ulubione
* Ulubieni zapaśnicy to Hulk Hogan, Andre the Giant, Roddy Piper oraz Iron Shiek.
* Ulubiona drużyna Baseballu to Boston Red Sox.
* Ulubiona drużyna Futbolu Amerykańskiego to New England Patriots.
* Ulubiona drużyna koszykówki to Boston Celtics.
* Ulubiona drużyna piłki nożnej to Tottenham Spurs.
* Ulubiony historyczny moment to zdobycie pasa WWF przez Hulka Hogana w 1984 roku.
* Ulubiona walka na WrestleManii to Hulk Hogan vs. Andre the Giant z WM III.
* Ulubione restauracje fast food - Burger King i Taco Bell.
* Ulubiona arena - Fleet Center.
* Ulubiony sklep - Mitchell i Ness.
* Ulubione święta - Boże Narodzenie, Święto Dziękczynienia.
* Ulubiony program w TV - Family Guy.
* Ulubiona gra wideo to Madden.
* Ulubione filmy to m.in. Star Wars, Napolean Dynamite oraz Anchorman.
* Ulubione przedmioty w szkole to angielski oraz historia.
* Ulubiona część u kobiety to tyłek.
* Ulubiony wykon własny (rap) - 2003 rok, SmackDown w Iraku.

Metryka
* Kolor oczów; Niebieski
* Kolor włosów; Ciemny blond
* Znak zodiaku; Baran
* Wzrost; 1,85 m
* Waga; 107kg
* Klatka piersiowa; 127 cm (dane z 2013)
* Biceps; 58 cm (dane z 2013)
* Talia; 91 cm (dane z 2013)


Ciekawostki z serii ''Czy wiedziałeś że...?''
* Kojarzycie płatki ''Fruity Pebbles'', na których John Cena znajdował na opakowaniu? Wiążę się z tym bardzo ciekawa historia, którą zapoczątkował nie kto inny jak sam The Rock. Kiedy Dwayne Johnson, tak to wciąż The Rock, powrócił do WWE w 2011 roku, jego rola ograniczała się do tego, że wychodził do ringu bądź pojawiał się na titantronie, gdzie krytykował sobie Johna Cenę za to, że jest tylko ''czymś dla dzieci''. Wiązało się to oczywiście z ich początkiem rywalizacji. Nazwał go ''Fruity Pebbles'' przed milionami fanów. To też oni zaczęli później przez wiele tygodni chantować ''Fruity Pebbles''. Jako ostatni śmiał się jednak John Cena. W 2013 roku pojawił się na pudełku płatków Fruity Pebbles. Sam John stwierdził, że marzenia się spełniają.
* Zapewne wiele z Was wie, że John Cena jest wielkim miłośnikiem samochodów, a zwłaszcza bardzo popularnych w dzisiejszych czasach muscle carów. Kolekcja Johna Ceny zawiera głównie tylko Amerykańskie samochody, które zostały zachowane i prawdopodobnie nigdzie się ich nie zobaczy. Wiele żródeł mówi, że Cena jeździ 1971 AMC Hornet SC/360. Podstawy dawała wypowiedź Johna Ceny dla Motor Trend w 2009 roku, gdzie wspomniał o tym samochodzie. Imponująca kolekcja samochodów Johna Ceny zawiera 1971 Ford Torino GT, 1970 Mercury Cougar Eliminator, 1970 Pontiac GTO Judge, 1966 Dodge Charger oraz 1970 Plymouth Superbird. Na internecie znajduje się materiał wideo, który poświęcony jest samochodom Johna Ceny, a sam zainteresowany przedstawia je. Link 1, Link 2, Link 3, Link 4.
* Pewnie wiele osób wie, że John Cena był żonaty, jeszcze przed tym jak był z Nikki Bellą. Jego żoną była Elizabeth Huberdeau, z którą wziął ślub 11 lipca 2009 roku. Sama decyzja została oficjalnie ogłoszona w okresie, kiedy John Cena promował film ''12 rund'' ze swoim udziałem. Same małżeństwo długo nie trwało, ponieważ w połowie 2012 roku oboje się rozwiedli. Warto nadmienić, że John i Elizabeth przed wzięciem ślubu byli ze sobą razem przez ponad 12 lat. Oboje znali się od czasów szkoły średniej.
* W 2005 roku, John Cena otrzymał swój własny program, który nosił nazwę ''5 Questions with the Champ''. Sama nazwa wzięła się od tego, że John w tamtym okresie posiadał pas mistrzowski WWE. Jak sama nazwa tego programu wskazuje, podczas jednego odcinka było zadawane pięć pytań, które John Cena czytał i chwilę później na nie odpowiadał. Pytania były od fanów, którzy zadawali je poprzez WWE.com. ''5 Questions with the Champ'' miało tylko jednorazowy sezon, który składał się z dziesięciu odcinków, które trwały mniej więcej od 3 do 10 minut, zależne było to od danego odcinka. Zazwyczaj premiera odcinka odbywała się co tydzień, czasami tylko co dwa tygodnie. Warto także nadmienić, że John Cena jako pierwszy z wrestlerów WWE otrzymał swój własny program
* John Cena przyznał w 2013 roku, że zdarzyło mu się raz popuścić w spodnie podczas swojego pojedynku. Wszystko w sumie wyszło w jednym z odcinków Total Divas, kiedy to Nikki Bella naśmiewała się z tego, że Natalya podczas swojego pojedynku z Naomi na gali Superstars nie zdołał wstrzymać dostatecznie moczu. John Cena nie śmiał się z tego, mało tego, w zamian powiedział jej o tej sytuacji. ''Popuściłem raz. Musiałem wyrzucić [slipy] z dala. To było w Saskatoon, Saskatchewan, miałem zatrucie pokarmowe i wciąż musiałem wyjść walczyć. Każdy widział, że byłem zakłopotany.''
* John Cena pojawił się pierwszy raz na okładce Muscle & Fitness w 2004 roku. Od tamtego momentu pojawił się także na okładkach takich magazynów jak Men's Fitness czy Flex. To stawia go w małej, bardzo elitarnej grupie facetów, takich jak Arnold Schwarzenegger i Lou Ferrigno. Dziesięć lat później, po tym jak John pojawił się na swojej pierwszej okładce M&F, powrócił tam, gdzie jego miejsce w kwietniu 2014 roku.
* Byliście zawsze ciekawi, ile John Cena zarobił za udział we wszystkich swoich filmach? Nie zgarnął takich kroci jak Dwayne Johnson czy Hulk Hogan w swojej karierze filmowej, ale zdołał zarobić 40,5 miliona dolarów, biorąc pod uwagę cztery filmy z jego udziałem. To daje mu po 10 milionów za film. Chodzi oczywiście o takie tytuły jak The Marine, 12 Rund, Legendary i Reunion. Porównując jego zarobki z filmów do innych gwiazd WWF/WWE, to wygląda to blado. Taki The Rock zgarnął już ponad 2 biliony dolarów, Jesse Ventura ponad 600 milionów, a Hulk Hogan ponad 400 milionów dolarów. W całym rankingu wszech czasów, Cena w zarobkach za filmy plasuje się za najlepszym tysiącem.(stan na maj 2015)
* W 2007 roku, kuzyn Johna Ceny - Marc Predka, zadebiutował w TNA. Jego rola polegała na tym, że odgrywał rolę chłopaka Karen Angle. Jego związek okazał się chwytem, ponieważ para przyczyniła się później do łatwego zwycięstwa Kurta Angle'a o pas TNA przeciwko Samoa Joe, atakując jego rywala. Warto odnotować, że jego występy w main evencie TNA długo nie potrwały, mało tego, Predka zniknął na zawsze z federacji po jednym występie na iMPACT!, kto by się spodziewał. Marc Predka lepiej znany jako The Trademarc. To właśnie z nim, Cena nagrał wspólnie album ''You can't see me'' w 2005 roku.
* 1 października 2007 roku na RAW, John Cena podczas walki z Mr. Kennedy'm doznał kontuzji, naderwał ścięgno klatki piersiowej. Niby to nie żadne odkrycie, ale warto jednak nadmienić, że John Cena doznał tej kontuzji w trakcie walki, i mimo, że walka powinna być przerwana, John Cena bez większych problemów dokończył je, mało tego, nawet wygrał. Po pojedynku zdołał jeszcze przyjąć atak Randy'ego Ortona, który zakończył się po RKO na stół komentatorski. Przy tym ataku otrzymał dwukrotnie RKO od niego. Jak wiadomo, to potem dawało powód do tego, dlaczego to John Cena doznał takiej kontuzji i musiał pauzować przez pewien okres czasu.
* W czasach kiedy John Cena jeszcze się edukował, w między czasie grywał w baseballa, będąc w college'u. W ramach Springfield College Pride, John Cena był w Division III All-American jako center. Na meczach nosił numer 54, który został później wykorzystany na wielu jego towarach w WWE. Można było zauważyć ten numer wykuty na jego łańcuchu, na jego koszulkach oraz także na koszulkach sportowych, lokalnych zespołach, kiedy John Cena nosił, by otrzymać wsparcie od fanów.
* Teraz bardziej znany Wam fakt, John Cena jest jednym z pięciu zawodników w całej historii WWE, który zdołał wygrać Royal Rumble Match dwukrotnie. Warto jednak odnotować, że dokonał tego jako czwarty zawodnik. Pierw takiej sztuki dokonał Hulk Hogan, który wygrał to starcie dwa razy podrząd, w 1990 i 1991 roku. Podobnie było z Shawnem Michaelsem, który wygrał Royal Rumble Matchu dwa razy podrząd, w 1995 i 1996 roku. Następny był Stone Cold Steve Austin, który dokonał tego samego, w dwóch następnych latach. Nadszedł czas na Johna Cenę, który wygrał Royal Rumble w 2008 oraz 2013 roku. Ostatnim zawodnikiem jest Batista, który wygrał w 2005 i 2014 roku. Przyjrzyjmy się zwycięstwom Johna Ceny. W 2008 roku wygrał wracając jako wielka niespodzianka, albowiem wtedy zmagał się z kontuzją. Swój title shot wykorzystał nie na WrestleManii, a na gali No Way Out, co było głupim pomysłem. Tam wygrał starcie z Randy'm Ortonem o pas WWE, ale poprzez dyskwalifikację, przez co tytułu nie zdobył. Na WM'ce zgarnął jeszcze raz title shota, dlatego wziął udział w triple threat matchu przeciwko Ortonowi i Hunterowi. Również nie wygrał. Inaczej było dwa lata temu, Cena od dawna deklarował swój udział w Royal Rumble Matchu i pewnie go zwyciężył. Na WrestleManii 29 zmierzył się po raz kolejny o pas mistrzowski WWE, i tym razem zdołał go wygrać pokonując The Rocka. Kolejnym ciekawym faktem jest to, że John Cena to jeden z dwóch zawodników, który wygrał Royal Rumble wchodząc z numerem 30. Udało mu się to w 2008 roku. Pierwszy raz udało to się Undertakerowi, rok wcześniej.
* Istnieje spore prawdopodobieństwo, że John Cena był odpowiedzialny za końcowy finish kariery Kenny Dykstry i Mickie James w WWE. Nie tak dawno przedstawiałem Wam tę historię w artykule o rozwodzie Johna Ceny, gdzie wyżej wymieniona dwójka w jakiś sposób brała swój udział. Dykstra wyjawił w 2007 roku na Twitterze prawdziwą historię, że wtedy, kiedy miał zaręczyć się z Mickie, ta miała romans z liderem Cenation. W ostateczności do tych zaręczyn nie doszło, a w tej sprawie postanowiło działać samo WWE, które przeniosło Dykstrę na SmackDown, a co za tym idzie John Cena i Mickie James pozostali na RAW. Dykstra występował na tygodniówce coraz rzadziej, aż w końcu doszło do tego, że WWE rozwiązało z nim kontrakt. Jeśli chodzi o James, ta przebywała w WWE dłużej, co pozwoliło jej zostać jedną z najlepszych div w ostatnim czasie, ale tylko do czasu, kiedy podobno przestała spotykać się z Johnem Ceną. Nadszedł w końcu moment, kiedy i ona pożegnała się z federacją.To nie jest jedyna historia, przy której John Cena jest obwiniany za zakończenie czyjejś kariery w WWE. Od razu nasuwają się takie przykłady jak Alex Riley i Tyler Rex, ale to również tylko opiera się na takich niepotwierdzonych informacjach.
* Harrison Ford jest ulubionym aktorem Johna Ceny. Aktor nie jest tylko jego ulubionym aktorem, John wykorzystuje go jako inspirację i motywację. Jedną z takich motywacji można było zauważyć w okolicach Night of Champions w 2014 roku, kiedy to John Cena inspirował się historią Harrisona Forda, któremu nie wróżono kariery w Hollywood, tak jak nie wróżono wtedy Johnowi zwycięstwa nad Brockiem Lesnarem. Co prawda John Cena nie podołał wyzwaniu, ale spisał się bardzo dobrze, ale to już wiecie.
* John Cena dzięki temu, ile zarabia może mieć dosłownie wszystko. Dlatego też nie może nas dziwić jego dom jaki posiada, który znajduje się na strzeżonym osiedlu Rezerwatu Przyrody w Land O' Lakes, na Florydzie. Jego wielki dom wyceniany jest na około 750 000 dolarów! Cena jest może i bardzo wysoka, ale daje ona swoje znaki, kiedy widzi się wnętrze tego domu. Jako ciekawostkę też podam, że zdarzyło się, że John Cena nie był obecny w swoim domu przez ponad 70 dni. Oczywiście wszystko miało swoje argumenty, WWE.
* Pewnie nikomu z Was nie kojarzy się Tony Lupien, a to dosyć istotna osoba, jeżeli chodzi o rodzinę Johna Ceny. To jego dziadek. A raczej był jego dziadkiem. Tony Lupien zmarł w 2004 roku mając 84 lata. Grał w najpopularniejszej lidze baseballa, czyli Major League Baseball, a grał w takich drużynach jak Boston Red Sox, Philadelphia Phillies oraz Chicago White Sox. Co ciekawe, Tony Lupien urodził się dokładnie w tym samym dniu co John Cena, czyli 23 kwietnia.
* 20 marca 2005 roku, John Cena na live evencie w Hattiesburg, Mississippi stoczył...4 walki. Pewnie zastanawiacie się dlaczego, no ale już Wam wyjaśniam. Na początku show fani zostali poinformowani, że 18 z 27 zawodników nie pojawi się na show z powodów transportowych, dlatego też powstał mały turniej o miano pretendenta do pasa WWE. Pierw John Cena zmierzył się z Kurtem Angle'm, którego oczywiście pokonał. W finale turnieju zdołał pokonać Bookera T. Jeszcze tego samego wieczoru John Cena wykorzystał swój title shot, pokonał JBLa w walce o pas mistrzowski WWE, ale poprzez dyskwalifikacje. To potem doprowadziło do walki tag teamowej, w której John Cena i Big Show pokonali JBLa i Kurta Angle'a.
* Podczas swoich wizyt w szpitalu, John Cena spotykał się z wieloma dziećmi, które przechodziły różne choroby. Pewnego razu popełnił na spotkaniu gafę. Mianowicie lider Cenation powiedział do niewidomego chłopca ''you can't see me''. Cena wykonał gest prawą ręką i powiedział do niego ''you can't see me'', w między czasie uśmiechając się do niego przyjaznie. Jeżeli chodzi o chłopca, był to wtedy 11-letni Timothy Greene, który nie obraził się na to. Mało tego, pocisnął Johna Cenę mówiąc, że i tak jest do bani, i że jest fanem CM Punka :).
* 10 października 2000 roku, John Cena nieoficjalnie zadebiutował w federacji Vince'a McMahon - World Wrestling Federation (dzisiejsze WWE). John Cena jako Prototype wziął udział w dark matchu po SmackDown, gdzie musiał uznać wyższość Mikeya Richardsona w starciu singlowym. Kolejny występ dla WWF zaliczył dwa miesiące później, 9 stycznia 2011 roku podczas kolejnego dark matchu po SmackDown, tym razem pokonał Aarona Aguilera. Generalnie jeszcze 4 razy udało mu się wystąpić pod banderą WWF, występując w dark matchach, ale też i house showach. Oczywiście oficjalny debiut w WWE zaliczył w czerwcu 2002 roku.
* Zapewne każdy z Was kojarzy program Dom nie do poznania, który swego czasu był popularny w naszej telewizji. W styczniu 2007 roku, John Cena wraz z Batistą i Ashley Massaro zjawili się w jednym z odcinków, będąc przedstawicielami WWE. Rodzina otrzymała towar związany z WWE oraz osiem biletów na WrestleManię 23, gdzie John Cena walczył z Shawnem Michaelsem.
* Mimo, że w 2003 roku kariera Johna Ceny dopiero nabierała tempa, to firma YJ Stinger, specjalizująca się w produkcji energetyków, zatrudniła lidera Cenation do reklamy swojego produktu. Jako, że wtedy miał gimmick rapera, reklamy napoju energetycznego miały właśnie taki styl.
* W grudniu 2017 roku, John Cena wyjawił, że kibicuje drużynie Tottenhamu w piłce nożnej, mimo że nie jest wielkim fanem tego sportu. Swoje przywiązanie do klubu oznajmił już zresztą 10 lat temu, kiedy podczas touru WWE odwiedził stary stadion Tottenhamu - White Hart Lane. W wywiadzie stwierdził, że nigdy nie miał okazji być na meczu Premier League, i w tamtym okresie, kiedy znajdował się w Londynie na live evencie WWE, akurat Tottenham rozgrywał mecz.
* John Cena to pierwszy i jak dotąd jedyny wrestler, który wygrał pas mistrzowski WWE oraz pas Stanów Zjednoczonych podczas WrestleManii. I ta sztuka udała mu się w przeciągu roku, albowiem na WrestleManii 20 pokonał Big Showa w walce o pas Stanów Zjednczonych, aby rok później zdobyć pas WWE po raz pierwszy karierze, pokonując JBLa. Co ciekawe, udało mu się pas WWE zdobyć trzykrotnie podczas WrestleManii (21,26,29) oraz dwukrotnie pas Stanów Zjednoczonych (20,31).Równie dobrze do takowego osiągnięcia można także dorzucić nieistniejący już pas wagi ciężkiej, który John Cena zdobył podczas WrestleManii 25.
* Wracając jeszcze tematem do WrestleManii, John Cena trzyma obecnie rekord zdobytych tytułów podczas tej gali, biorąc pod uwagę pas mistrzowski WWE i pas wagi ciężkiej. Zdobył je aż na 4 WrestleManiach, Będąc pretendentem zdetronizował mistrzów na WrestleManii 21,25,26 i 29. Odpowiednio pokonał JBLa, Big Showa i Edge'a, Batistę oraz The Rocka. Warto jednak wspomnieć, że Big Show był tylko pretendentem.
* Jak już wszyscy wiedzą, Baron Corbin stał się trzecim zawodnikiem w historii, który nie wykorzystał skutecznie zdobytej walizki Money in the Bank na mistrzu WWE. Co ciekawe, w tych trzech sytuacjach swój udział miał John Cena. Pierwszym zawodnikiem, który nie wykorzystał walizki Money in the Bank był oczywiście​ John Cena, który wygrał z CM Punkiem poprzez dyskwalifikację na tysięcznym RAW. Druga sytuacja miała miejsce w 2013 roku, kiedy to Damien Sandow nie wykorzystał walizki w walce przeciwko... Johnowi Cenie, o pas wagi ciężkiej. No i wczoraj, John Cena przyczynił się do tego, że Jinder Mahal pokonał Barona Corbina.
* Ostatnie porażki Johna Ceny podczas gal PPV skłoniły mnie do spojrzenia głębiej w jego statystyki. I tak też John Cena odniósł aż 6 porażek z rzędu podczas gal PPV, i co ciekawe ten streak trwa teraz i jeszcze nie został przerwany. Od czasu wrześniowego No Mercy (2017), Cena nie może przełamać swojej złej passy. Co prawda na kwietniowym Greatest Royal Rumble udało mu się pokonać Triple H'a, jednak nie była to gala PPV, a specjalny event.  Nigdy w jego karierze nie przydarzyło się, aby odniósł powyżej trzech porażek z rzędu podczas gal PPV. Najczęściej bywało tak, że na jednej gali przegrywał, aby na następnej wygrać.
* Gauntlet Match z 19 lutego 2018 roku podczas RAW był dopiero szesnastym czysto przegranym pojedynkiem Johna Ceny w WWE TV, jeżeli chodzi oczywiście o singlowe pojedynki w przeciągu 10 lat. Przegrana z Sethem Rollinsem oznacza, że lider Cenation przegrał czysto pojedynek na RAW prawie po 9 latach!
* Po pokonaniu Barona Corbina na SummerSlam w 2017 roku, John Cena odniósł swoje pierwsze zwycięstwo na tym PPV od 2010 roku! W drużynie WWE zdołał wtedy pokonać grupę Nexus. Patrząc jednak na singlowe pojedynki, był to jego pierwszy zwycięski pojedynek od 2007 roku, kiedy pokonał Randy'ego Ortona w walce o pas mistrzowski WWE. I tak też musiał uznać wyższość Batisty (2008), Randy'ego Ortona (2009), CM Punka (2011, 2012), Daniela Bryana (2013), Brocka Lesnara (2014), Setha Rollinsa (2015) i AJ Stylesa (2016). Co ciekawe, w 2018 roku nie pojawił się pierwszy raz od 2004 roku!
* Odkąd rozpoczął karierę w pro wrestlingu w 1999 roku, John Cena zgarnął aż 28 indywidualnych i drużynowych tytułów. Poniżej możecie zapoznać się z długością danego title runu, od najdłuższego do najkrótszego.
WWE Title, 2006 – 380 dni
WWE Title, 2005 – 280 dni
U.S. TItle, 2015 – 147 dni
WWE Title, 2006 – 133 dni
WWE Title, 2013 – 133 dni
U.S. Title, 2004 – 114 dni
U.S. Title, 2004 – 105 dni
OVW Heavyweight, 2002 - 84 dni
World Heavyweight, 2008 – 84 dni
WWE Title, 2010 – 84 dni
WWE Title, 2011 – 77 dni
OVW Southern Tag Team, 2001 - 75 dni
World Tag Team, 2007 – 63 dni
World Heavyweight, 2013 – 49 dni
WWE Title, 2014 – 49 dni
WWE Title, 2009 – 49 dni
U.S. Title, 2015 - 35 dni
UPW Heavyweight, 2000 - 27 dni
World Heavyweight, 2009 – 21 dni
WWE Title, 2009 – 21 dni
WWE Title, 2011 – 20 dni
WWE Title, 2011 –  14 dni
WWE Title, 2017 - 14 dni
World Tag Team, 2008 – 7 dni
U.S. Title, 2004 – 2 dni
WWE Tag Team, 2010 – 1 dni
WWE Tag Team, 2011 – <1 dzień
WWE Title, 2010 – <1 dzień
* John Cena nigdy nie zdobył pasa Interkontynentalnego. Nigdy także nie otrzymał takiej szansy, by stoczyć o ten tytuł pojedynek, jeżeli chodzi o WWETV. Na live eventach stanął przed szansą 7-krotnie. W grudniu 2017 roku chociażby przegrał aż cztery razy pod rząd z Romanem Reignsem.
* Jego łączne panowanie jako WWE World Heavyweight Champion wynosi aż 1,254dni. Jest to czwarty wynik w całej historii, tuż przed nim znajduje się Bruno Sammartino, Hulk Hogan oraz Bob Backlund. Jego łączne panowanie jako mistrz Stanów Zjednoczonych składa się z 403 dni. To daje mu wysokie, 6 miejsce w rankingu, gdzie liderem jest Lex Luger z 950 dniami.


Reszta ciekawostek
* W sprawach z kobietami, John Cena radzi zawsze być sobą.
* Przed każdym pojedynkiem całuje swój nieśmiertelnik, z szacunkiem dla wojska i dziadka.
* Pierwszy samochód, który zakupił to Brown Jeep Wrangler w 1989 roku.
* Bracia Dan i Matt są policjantami.
* Jego kuzyn jest raperem, a jego pseudonim to Trademarc.
* Będąc dzieckiem, chciał zostać gwiazdą Rocka.
* Jako dziecko był aktywny fizycznie, nie przepadał za grami wideo.
* Nie znosi pracy ręcznej.
* Po ukończeniu studiów wyjechał do Kalifornii.
* Karierę wrestlera zaczął w UPW - Ultimate Pro Wrestling.
* Lubił naprawiać stare samochody.
* Tak naprawdę przyjaźni się z Randy'm Ortonem, Danielem Bryanem i Johnem Nitro.
*  Mając dopiero 15 lat, poszedł do szkoły.
- John zdobył swój pierwszy tytuł w WWE - US Championship - 14 marca 2004 na WrestleManii XX, pokonując Big Showa.
* Pierwsze PPV Johna to Vengeance (21 lipca 2002 roku), gdzie pokonał Chrisa Jericho.
* Pierwszy rap w wykonaniu Johna usłyszeliśmy na SmackDown w 2002 roku podczas Halloween Edition.
* Nagrał album pod nazwą ''You Can't See Me'' - 10 maja 2005 roku.
* Wystąpił w wielu filmach, m.in. The Marine,12 Rund, Legendary, Wykolejona i Strażnicy Cnoty.
* Ma film o sobie pt. ''John Cena Experience''.
* John Cena jest 16-krotnym mistrzem WWE (13 razy WWE Championship, 3 razy WHC)
* Dwukrotnie wygrał Royal Rumble Match (2008, 2013).
- Ma na koncie Five-Star z CM Punkiem na gali Money in the Bank w 2011 roku.
* Zdobył 3 statuetki WWE Slammy gwiazdy roku (2009, 2010, 2012).
* Wystąpił gościnnie w Hannah Montana, Fred: The Movie oraz True Jackson.
* W 2011 roku zdobył nagrodę feudu roku z CM Punkiem. W tym samym roku zdobył nagrodę za walkę roku we wspomnianym Five-Star Matchu z CM Punkiem na Money in the Bank.
* Mama Johna nie chciała, aby ten został wrestlerem, jednak namówił go do tego jego ojciec. Co ciekawe, jego ojciec nazywa się tak samo jak on, John Cena Sr.
* Wedle niektórych informacji, John Cena ma zaledwie 4% tkanki tłuszczowej.
* Gdyby nie wrestling bądź futbol amerykański, grałby w wiffleball.
* Jego pierwszą miłością była Liz, był z nią przez 6 lat, miało dojść do ślubu, lecz ostatecznie został odwołany. Podobna sytuacja była w 2018 z Nikki Bellą, kiedy oboje się rozstali mniej więcej miesiąc przed ślubem.
* John Cena jest Hulkomaniakiem.
* Zna język włoski, francuski i chiński.
* Oglądał swojego ojca oraz dziadka jako dziecko, jak występowali w zapasach.
* Jego ulubioną koszulką jest ta od Milwaukee Bucks.
* Wystąpił w serialu ''Manhunt'' jako Big Tim Kingman.
* John oświadczył podczas Howard Stern Show, że nigdy nie brał sterydów.
* Pierwszą walkę jaką obejrzał to jak Hulk Hogan pokonał Shieka o pas WWF.
* Posiada ponad 500 koszulek.
* Zawsze jest w dobrym nastroju, ma ''wolną duszę''.
* Pracował na siłowni w Hard Knocks.
* Tata kupił mu pierwszą ławeczkę z ciężarami, gdy miał 12 lat.
* Miał kilka sukcesów w naturalnej kulturystyce.
* Musiał ''walczyć' z matematyką chodząc do szkoły.
* Zielony lowrider Johna Ceny, który pojawił się w klipie ''Right Now'' był pierwszym samochodem tego typu, który został ukazany w WWE TV.
* Jest wujkiem córeczki swojego brata - Matta.
* John Cena w jednym z programów powiedział, że jedyną rzeczą jaką się zajmuje związaną z jedzeniem to grillowanie. Stwierdził, że jako gwiazda WWE nie ma aż tyle wolnego czasu, gdy podróżuje.
* Co prawda zadebiutował w WWE w 2002 roku, lecz przez około 3 lata występował tylko na SmackDown, dopiero w 2005 roku został przedraftowany na RAW jako ówczesny WWE Champion.
* Pisze lewą ręką.
* Jest fanem japońskiego anime, najbardziej uwielbia Fist of North Star.
* Był opisywany na plakatach w serii anime Kokoro Connect.
* Jest fanem gry Command & Conquer, stwierdził iż jest to jego ulubiona gra.
* Kibicuje Boston Red Sox, Tampa Bay Rays, Los Angeles Dodgers, New England Patriots, Boston Celtics i zespołowi Premier League Tottenhamowi Hotspur.
* Posiada ponad 20 samochodów typu muscle car, które są jedyne w swoim rodzaju.
* Jego dziadek oraz babcia, Felix J. Cena i Catherine A. DiVincenzo, są włoskiego pochodzenia.
* Często jest określany jako ''The Marky Mark of Wrestling''.
* Dwukrotnie zmieniał wygląd tytułów w WWE, pierw pas Stanów Zjednoczonych w 2004 roku, a potem pas WWE w 2005 roku.
* Bardzo lubi oglądać kreskówki.
* Zastąpił Danny'ego Cookseya w podstawianiu głosu Dave'a w produkcji Disneya, Dave the Barbarian (2004). Ostatecznie żaden z odcinków nie został wyemitowany.
* Przed zostaniem profesjonalnym wrestlerem WWE, John bardzo często podkładał głos do wszelakich produkcji.
* Jego jednym z najlepszych przyjaciół jest Christy Carlson Romano.
* W 2003 roku, John Cena miał wystąpić w turnieju King of the Ring, jednak WWE ostatecznie wycofało ten turniej.
* Ma bardzo dobre kontakty z Sacha Baron Cohenem.
* Jako pierwszy w historii poprowadził dwukrotnie Nickelodeon Kid's Choice Awards (2017,2018).
* W 2018 roku wypuścił pierwszą w historii książkę dla dzieci swojego autorstwa - Elbow Grease. Do stycznia 2021 roku wypuścił łącznie 7 książek z tej serii. Dodatkowo udało mu się jeszcze napisać dwa motywujące poradniki, które wypuścił tego samego roku.
* Również w 2018 roku udał się na plan filmowy do filmu Project X-Traction, gdzie miał zagrać u boku samego Jackie Chana. Z niewiadomych powodów film wciąż nie pojawił się w kinach.
* W listopadzie 2019 roku podczas promocji filmu Playing With Fire, John Cena przekazał strażakom z Kalifornii 500 tysięcy dolarów.
* Był współgospodarzem popularnego programu WipeOut.
* WrestleMania 37 była pierwszą WM'ką bez udziału Johna Ceny od 17 lat (WM 19, gdzie był w pre-show)!


Jeśli chcesz skopiować cokolwiek, pierw zapytaj!
Aktualizacja - 29 września 2021 roku

14 comments

Kliknij tutaj comments
Valer
Jakub
25 stycznia 2014 21:56 ×

Nie wiedziałem o wszystkich ciekawostkach. Uzupełniaj, gdy tylko się czegoś dowiesz, bo są naprawdę ciekawe. ;)

Odpowiedz
avatar
Anonimowy
Jakub
16 lutego 2014 13:16 ×

Popieram. Z tym ze cana chyba 10 zostal mistrze wwe a nie 11... przynajmniej 10 podaja wszystkie oficjalne strony... jak znajde dokladne wiarygodne zrodlo to wrzuce :) ale strona fajna podoba mi sie strasznie trzeba szukac wiecej ;)

Odpowiedz
avatar
19 lutego 2014 23:34 ×

John Cena jest 11-krotnym WWE Championem i 3-krotnym World Championem :)

Odpowiedz
avatar
Mrs.X
Jakub
19 kwietnia 2014 22:57 ×

Randy Orton i John Cena przyjaciółmi? Jakoś trudno mi w to uwierzyć xd O.o

Odpowiedz
avatar
24 maja 2014 12:08 ×

To, że są w TV wrogami, to nie znaczy, że w prawdziwym życiu są, logiczne.

Odpowiedz
avatar
Anonimowy
Jakub
28 maja 2014 20:11 ×

W 2010 roku się lubili nawet w TV

Odpowiedz
avatar
Anonimowy
Jakub
20 lipca 2014 22:54 ×

obwodu bicepsa John nie znasz bo widzę że jest tu sporo o nim opisane :)

Odpowiedz
avatar
Anonimowy
Jakub
4 stycznia 2015 14:56 ×

Zajmijcie się wikipedią. Nie tam prawie nic o johnie cenie

Odpowiedz
avatar
6 stycznia 2015 02:00 ×

A co my mamy do Wikipedii? Co z tego?
Cieszę się, że tutaj masz praktycznie wszystko...

Odpowiedz
avatar
Anonimowy
Jakub
9 lutego 2015 13:33 ×

"Ulubiona drużyna piłki nożnej to New England Patriots." Tu jest błąd patrioci to drużyna futbolu amerykańskiego nie klub piłki nożnej.

Odpowiedz
avatar
Unknown
Jakub
1 września 2015 20:27 ×

"Jest wujkiem córki swojego brata Matta." Serio?

Odpowiedz
avatar
Unknown
Jakub
22 marca 2016 10:25 ×

Hahaha 58w bicepsie.. Widzieliscie kiedys 58w bicepsie? Pozdro..

Odpowiedz
avatar
Anonimowy
Jakub
29 czerwca 2016 23:06 ×

I am a fan of blue john and I live in the United States and I'm there as he fights in the ring in WWE

Odpowiedz
avatar

ConversionKonwersja BuźkiBuźki