Podsumowanie 2009 roku
Styczeń
Rok rozpoczęliśmy od feudu z JBL'em, gdzie na szali znajdował się pas wagi ciężkiej, będący w posiadaniu lidera Cenation. 5 stycznia na RAW, John Cena i Shawn Michaels pokonali Randy'ego Ortona i Chrisa Jericho. Tydzień później, koledzy z drużyny zmierzyli się ze sobą, i w tej potyczce górą był HBK. Ostatnie RAW przed Royal Rumble przyniosło nam podpisywanie kontraktu, po którym John Cena oberwał od JBLa. Na samym PPV, Cena z małą pomocą Shawna Michaelsa pokonał JBL w starciu o pas wagi ciężkiej.

Luty
Będąc w drodze do WrestleManii 25, nadszedł czas na galę Elimination Chamber. John Cena poznał swoich rywali dosyć szybko, i na ostatnim RAW przed PPV doszło do walki tag teamowej, w której John Cena, Rey Mysterio i Kofi Kingston przegrali z Mike'm Knoxem, Chrisem Jericho oraz Kane'm. Przed rozpoczęciem Elimination Chamber Matchu o pas wagi ciężkiej, Kofi Kingston został brutalnie zaatakowany przez Edge'a, który następnie zajął jego miejsce w komorze. I to właśnie Edge wygrał ten pojedynek, zostając tym samym nowym World Heavyweight Championem. Lider Cenation rozpoczął program prowadzący już do WrestleManii 25, w który wmieszany został także Big Show.

Marzec
Początkowo plan zakładał, że to Edge i Big Show zmierzą się ze sobą na WrestleManii, jednak John Cena sprytnie załatwił sprawę, stawiając Vickie w niezręcznej sytuacji, dlatego też dołączył do pojedynku o tytuł. Z tygodnia na tydzień robiło się coraz więcej zamieszania, w której główną rolę odgrywała Vickie Guerrero. 30 marca na RAW, Cena przegrał z Big Showem, ale tylko przez to, że przy ringu pojawił się Edge.

Kwiecień
Na WrestleManii 25, John Cena pokonał Edge'a i Big Showa w triple threat matchu, dzięki czemu stał się dwukrotnym World Championem! Feud Ceny i Edge'a się nie zakończył, obaj panowie mieli spotkać się w Last Man Standing Matchu na Backlash. 13 kwietnia odbył się draft na RAW, podczas którego John Cena pokonał Jacka Swaggera. Tydzień później doszło do walki z Y2J, która zakończyła się interwencją Edge'a. Ten tak zaatakował Johna, że na spokojnie wyliczył go do 10 kiedy leżał. Na Backlash, Cena przegrał walkę, ponieważ interweniował Big Show. To spowodowało, że stracił tytuł wagi ciężkiej.

Maj
Miz uwziął się na Cenę, chcąc z nim stoczyć pojedynek, jednak ten nie był w stanie podjąć walki, zważywszy na to, co Big Show zrobił z nim na Backlash. Przy jednej z prób zawalczenia z Mizem, Big Show sprawił mu łomot. Na Judgment Day, John Cena odzyskał siły, co pozwoliło mu pokonać olbrzyma poprzez FU. 25 maja na RAW, John Cena, Batista, MVP, Jerry Lawler i Mr. Kennedy pokonali Randy'ego Ortona, Cody'ego Rhodesa, Teda DiBiasego, Big Showa i Miza w wielkim starciu Los Angeles Lakers vs. Cleveland Cavaliers.

Czerwiec
Feud Johna Ceny z Big Showem trwa w najlepsze, aż do gali Extreme Rules, gdzie lider Cenation po raz kolejny pokonał olbrzyma, tym razem w Submission Matchu. W końcu mógł się skupić na Mizie, który nie dawał mu spokoju. Dał mu szansę, i walkę w main evencie gali The Bash. Tam nie było żadnej niespodzianki, były WWE Champion pokonał Miza poprzez FU. 29 czerwca na RAW, John rozpoczął swój udział w turnieju o miano pretendenta do pasa WWE, i w półfinale udało mu się pokonać Miza.

Lipiec
W finale turnieju, John Cena zmierzył się z Triple H'em. Walka zakończyła się brakiem rezultatu, przez to że obaj zostali zaatakowani przez Legacy. Przez taki obrót spraw, został ustalony triple threat match na gali Night Of Champions, gdzie Randy Orton miał bronić pasa WWE. 20 lipca na RAW, Cena i Hunter pokonali Legacy w Handicap Matchu. Przyszedł czas na galę Night of Champions, na której Randy Orton skutecznie obronił pasa WWE w starciu trzech rywali. Dzień później na RAW, John Cena wygrał Beat the Clock Challenge, który zapewnił mu title shota na SummerSlam.

Sierpień
3 sierpnia na RAW, John Cena pokonał Miza w Lumberjack Matchu, przez co Miz musiał opuścić RAW. Lider Cenation mógł się skupić już na Ortonie. Tydzień później, Cena został zaatakowany przez Ortona podczas walki z Chrisem Jericho. 17 sierpnia, Cena i Orton połączyli siły, albowiem musieli zmierzyć się z Big Showem i Y2J'em. Walkę wygrali, jednak po samym starciu, Cena otrzymał RKO! Na SummerSlam, John Cena mimo wielu kontrowersji, które nie pozwoliły mu zwyciężyć, przegrał z Ortonem w walce o pas WWE.

Wrzesień
13 września odbyła się gala Breaking Point, podczas której odbył się I Quit Match pomiędzy Johnem Ceną, a Randy'm Ortonem. Zwycięzca mógł być tylko jeden, nowym WWE Championem został John Cena. 21 września na RAW, John Cena i Randy Orton podpisali kontrakt na walkę podczas Hell in a Cell, gdzie obaj mieli się zmierzyć w Hell in a Cell Matchu. Ostatnie RAW we wrześniu przyniosło nam Gauntlet Match, w którym John Cena oberwał od swoich rywali. Jako ostatni przyszedł Orton, który wpadł w pułapkę Johna Ceny. Kiedy klatka się opuściła, doszło do bójki między nimi. W sumie to Orton tylko uciekał, aż w końcu wszedł na szczyt klatki. Tam otrzymał FU!

Październik
Na Hell in a Cell, Randy Orton pokonał Johna Cenę w Hell in a Cell Matchu, dzięki czemu stał się nowym WWE Championem! Panowie zgodzili się na ostatnią walkę, ustalili, że na Bragging Rights zawalczą w Iron Man Matchu. Orton dodał także opcję, w której przegrana Ceny oznacza opuszczenie RAW. Na ostatnim epizodzie czerwonej tygodniówki przed PPV, John Cena przegrał z Triple H'em. Po zaciętym boju z Randy'm Ortonem, Cena pokonał go 6-5, co pozwoliło mu zostać nowym WWE Championem!

Listopad
Pasem WWE zaczęła się interesować grupa Degeneration X, czyli Triple H i Shawn Michaels. To doprowadziło do tego, że na Survivor Series został zapowiedziany triple threat match. Po zabawnym programie, w którym udział wziął także Hornswoggle, nadszedł czas na PPV. Ku zaskoczeniu, Hunter i HBK nie współpracowali ze sobą, ale to i tak John Cena wyszedł zwycięsko z tego pojedynku, pozostając WWE Championem. 23 listopada, Sheamus wygrał Battle Royal, który zagwarantował mu title shota na TLC. Jeszcze tego samego wieczoru doszło do podpisywania kontraktu, po którym Cena oberwał od Irlandczyka.

Grudzień
Feud niezbyt dobrze szedł po myśli Johna Ceny, który na ostatnim RAW przed TLC znowu zebrał łomot od Celtyckiego Wojownika. Na gali TLC, Sheamus zaskoczył wszystkich, pokonując Johna Cenę w Tables Matchu, co pozwoliło mu zostać nowym mistrzem WWE! 14 grudnia na RAW odbyło się Slammy Awards. W półfinale turnieju o gwiazdę roku, Cena pokonał CM Punka, natomiast w finale był lepszy od Randy'ego Ortona. Na ostatnim RAW w 2009 roku, Cena pokonał Sheamusa poprzez dyskwalifikację. Po samej walce, John wykonał mu Attitude Adjustment.
Następny
« Poprzedni
Poprzednie
Następny post »

ConversionKonwersja BuźkiBuźki