Podsumowanie 2006 roku


Styczeń
John Cena rok rozpoczął niezbyt dobrze. Na RAW odniósł porażkę z Kurtem Anglem w First Blood Matchu, by następnie sześć dni później wygrać Elimination Chamber, gdzie zachował pas mistrzowski WWE. Niby miał się z czego cieszyć, ale nie do końca, po walce pojawił się Vince McMahon, który wsadził Cenę do jeszcze jednego pojedynku, albowiem Edge zainkasował swoją walizkę Money in the Bank, dlatego też utracił tytuł. Noc po PPV, John Cena miał swój mały udział w Sex Celebration Edge'a i Lity. Tej drugiej wymierzył FU, po tym jak Edge nie chciał przyjść do ringu. 16 stycznia na RAW, John wziął udział w Masterlock Challenge, podczas którego został zaatakowany przez Edge'a. Jeszcze tego samego wieczoru, Cena uratował Ric Flaira przed mistrzem WWE. Na ostatnim RAW przed Royal Rumble, doszło do konfrontacji słownej między nimi oraz nieco później do walki drużynowej, w której to John Cena i Ric Flair pokonali Edge'a i Chrisa Mastersa. Podczas Royal Rumble stało się to, co miało się stać, lider Cenation odzyskał pas mistrzowski WWE. Noc później doszło do rewanżu, który wygrał Edge, ale poprzez dyskwalifikację, dlatego pasa nie odzyskał.

Luty
Miesiąc rozpoczęliśmy od mieszanej walki drużynowej, w której to John Cena i Maria pokonali Edge'a i Litę. 13 lutego czekał nas ich ostateczny rewanż w obecnej rywalizacji, w ich pojedynku sędzią specjalnym był Mick Foley. I to przez jego nieuwagę, Edge odniósł kolejną porażkę nad Johnem Ceną. Tydzień później, John Cena skonfrontował się z nowym pretendentem do tytułu, Triple H'em. Drugi miesiąc w tym roku zakończyliśmy na słownej konfrontacji rywali na WrestleManii.

Marzec
John rozpoczął bardzo dobrze marzec, albowiem na RAW w ładnym stylu zdołał pokonać Big Showa. Tydzień później doszło do starcia, w którym to John Cena, Big Show i Kane pokonali Triple H'a, Carlito i Chrisa Mastersa. Po pojedynku, Cena otrzymał RKO od Randy'ego Ortona. Na Saturday Night Main Event, John Cena i Triple H połączyli siły, zmierzyli się z Randy'm Ortonem, Kurtem Anglem i Reyem Mysterio. Lider Cenation zdołał wygrać to starcie, mimo, że nieco wcześniej, Hunter wymierzył mu Pedigree. Na RAW, John skonfrontował się z rodzinką McMahonów. To zaowocowało walką drużynową, w której to John Cena i Shawn Michaels zmierzyli się z Hunterem i Shane'm. Walka została szybko zakończona i doszła do handicapu, który nie uwzględniał Johna Ceny. Ten mimo wszystko potem pomógł koledze. 27 marca, mistrz WWE zmierzył się z samym Vince'm McMahonem. Niestety wpadł w pułapkę, tak samo jak i Shawn Michaels.

Kwiecień
Ten miesiąc wyszedł mu jak najlepiej się tylko dał, na WrestleManii 22 pokonał Triple H'a o pas WWE. Dzień później doszło do jego konfrontacji z Edge'm i Hunterem. Tej samej nocy doszło do Handicap Matchu, w którym John Cena przegrał z wyżej wymienioną dwójką. Tydzień później powtórka z segmentem, no i kolejny Handicap Match, tym razem Edge był sam i odniósł porażkę. 17 kwietnia obyło się bez segmentu, John Cena i Edge pokonali Triple H'a. Na finalnym RAW przed Backlash, John Cena, Triple H i Edge zmierzyli się ze Spirit Squad. Starcie zakończyło się brakiem rezultatu. Na Backlash, Cena skutecznie obronił pas mistrzowski WWE.

Maj
Rozpoczął od obrony mistrzowskiej, pokonał Kenny'ego ze Spirit Squad, gdzie sędzią specjalnym był Triple H. 8 maja na RAW, John Cena i HBK zmierzyli się ze Spirit Squad. Pojedynek przegrali poprzez nieczysty atak rywali. Na koniec pojawił się Hunter, który wymierzył Cenie Pedigree. Tydzień później doszło do Handicap Texas Tornado Tag Team Matchu, w którym John Cena i Rob Van Dam zmierzyli się z Triple H'em, Sheltonem Benjaminem i Chris Masters. Wygrał Benjamin, który przy okazji zgarnął pas Interkontynentalny. Kolejne RAW przyniosło nam walkę z Mastersem, którą wygrał poprzez STFU. Potem doszło do jego konfrontacji z Robem Van Damem, po czym doszło do bójki, z której lepiej wyszedł posiadacz walizki Money in the Bank. Ostatnie RAW w maju dało nam walkę z Nitro, którą Cena wygrał.

Czerwiec
Miesiąc rozpoczęliśmy od podpisywania kontraktu na walkę podczas gali One Night Stand. Cena potem zgarnął łomot od gwiazd ECW, aż w końcu na pomoc przybyli zawodnicy z RAW, ale zbyt późno. Na WWE vs. ECW Head to Head, John Cena zmierzył się z Sabu w Extreme Rules Matchu. W pewnym momencie do ringu przybiegł Big Show, który rozpoczął potężny brawl między brandami. Na One Night Stand, John utracił pas mistrzowski WWE przeciwko Robowi Van Damowi, który wygrał dzięki interwencji Edge'a. Noc później, Cena wygrał z Edge'm poprzez dyskwalifikację. Na ECW doszło do konfrontacji trójki zawodników, która skończyła się niemiło dla Van Dama i Heymana. 19 czerwca na RAW, John Cena pokonał Balls Mahoneya. Po walce zaatakował go Sabu, który w ostateczności wykonał mu pięknego leg dropa na stół komentatorski! John Cena pojawił się ponownie na ECW, gdzie na zapleczu skonfrontował się z gwiazdami brandu. Na Vengeance, John Cena pokonał Sabu w Extreme Lumberjack Matchu. Na finalnym czerwcowym RAW, lider Cenation zmierzył się z Robem Van Damem, pojedynek został przerwany po interwencji Edge'a.

Lipiec
John Cena na początku miesiąca dostał kolejną szansę na tytuł, tym razem w triple threat matchu. Walki nie wygrał, ponieważ sprytniejszy od niego był Edge, który został nowym mistrzem. Tydzień później gładko sobie poradził z Sheltonem Benjaminem. Następnie doszło do jego brawlu z Edge'm, który przegrał z powodu Lity. John Cena miał swój odwet w hotelu, kiedy przyszedł w odwiedziny do Edge'a. 17 lipca, John Cena zmierzył się z Umagą, z którym przegrał poprzez zjawienie się Edge'a. Kolejne RAW przyniosło nam walkę drużynową, w której John wraz z Ric'em Flairem zmierzył się z Edge'm i Johnny'm Nitro. Oczywiście wygrali. Miesiąc skończyliśmy szybką walką z Mattem Strikerem, którego pokonał poprzez STFU.

Sierpień
Pretendent do tyłu na RAW pokonał Viscerę, wynosząc go imponująco pod FU. 14 sierpnia na RAW, Edge odwiedził dom Ceny, w którym to spoliczkował jego ojca. Nieco później na RAW, John mu się odpłacił, dlatego go zaatakował. Na SummerSlam, Edge dzięki pomocy Lity zachował pas mistrzowski WWE. Kolejne RAW przeszło do historii, jeżeliby spojrzeć na brawl, do jakiego doszło między Johnem Ceną, a Edge'm. W ostateczności doszło do tego, że Edge wylądował w morzu! Na ostatnim RAW w sierpniu ustalono ich ostateczny pojedynek na Unforgiven. John Cena tej samej nocy walczył z Chrisem Mastersem. Podczas tej walki został zaatakowany przez Edge'a, który ustalił między nimi TLC Match.

Wrzesień
Edge rozpoczął ten miesiąc od leżenia na stole, albowiem Cena wymierzył mu FU na niego! Tej samej nocy, Edge, Randy Orton oraz Lita pokonali Johna Cenę, Carlito i Trish Stratus. Kolejne RAW przyniosło nam kolejny tag team match, w którym to John Cena, Jeff Hardy i Carlito pokonali Edge'a, Randy'ego Ortona i Johnny'ego Nitro. Na Unforgiven, John Cena w pięknym stylu pokonał Edge'a w TLC Matchu, dzięki czemu zgarnął po raz kolejny pas mistrzowski WWE. 18 września, nowy mistrz WWE został uratowany przez Triple H'a przy ataku Edge'a oraz Lance'a Cade'a i Trevora Murdocha. Nieco później doszło do walki, gdzie Cena i DX pokonali wyżej wymienioną trójkę. Cztery dni później, John przyszedł z wizytą na SmackDown. Na RAW, Cena pokonał w szybkim pojedynku Litę. Po walce został pogrążony przez Finlaya, Williama Regala i Kinga Bookera. Na SmackDown, John Cena, Bobby Lashley oraz Batista pokonali Williama Regala, Finlaya oraz Kinga Bookera w six-man tag team matchu.

Październik
John Cena na pierwszym październikowym RAW pokonał Edge'a o pas mistrzowski WWE w Steel Cage Matchu. Tydzień później doszło do konfrontacji trzech mistrzów, Johna Ceny, Kinga Bookera oraz Big Showa. Tej samej nocy, John Cena zmierzył się z Undertakerem, ale walka zakończyła się brakiem rezultatu. 16 października na RAW, rozpoczął małą rywalizację z Kevinem Federline'm, któremu wykonał FU. Na SmackDown, John Cena pomógł Batiscie przy ataku ze strony Kinga Bookera i Big Showa. Kolejne RAW dało nam walkę z Johnny'm Nitro, którego pokonał. Potem doszło do brawlu między mistrzami, który wygrał Booker. Na niebieskiej tygodniówce, Cena i Batista pokonali Bookera i Big Showa. Miesiąc zakończyliśmy szybką walką z Jonathanem Coachem, którego pokonał poprzez STFU.

Listopad
Na Cyber Sunday, Cena przegrał z Bookerem i Big Showem w triple threat matchu o pas wagi ciężkiej. Przyczynił się do tego Federline. Podczas RAW, John Cena uratował Marię, kiedy była atakowana przez Umagę. Udzielając wywiadu dziennikarz, otrzymał od lidera Cenation FU. 13 listopada, John Cena zmierzył się z Umagą, z którym przegrał poprzez dyskwalifikację, ponieważ zaatakował go Big Show. Po walce nie było końca, Cena oberwał od dwóch olbrzymów, otrzymując Chokeslama i Samoan Spike. Na ostatnim RAW przed Survivor Series, John Cena, Ric Flair, Triple H i Shawn Michaels pokonali Big Showa, Edge'a, Randy'ego Ortona oraz Kenny'ego Dykstrę. Podczas Survivor Series, drużyna Johna Ceny poradziła sobie z drużyną Big Showa. Na koniec mamy konfrontację z Umagą, po której Cena akceptuje wyzwanie w postaci walki.

Grudzień
John Cena jako pierwszy w historii pokonał Chrisa Mastersa w jego Masterlock Challenge. Po tym doszło do wielkiego brawlu między nim, a Umagą, który uspakajany był przez wielu ludzi. 11 grudnia stoczył dwie walki, pierw pokonał Estradę, a potem Johnny'ego Nitro. Następnie zawitał na SmackDown, gdzie po raz pierwszy w historii zmierzył się z Finlayem. Oczywiście zdołał wygrać to starcie. Przedświąteczne RAW dało nam walkę o pas mistrzowski WWE, w którym to John Cena pokonał Edge'a. Pod koniec show doszło do six-man tag team matchu, w którym to John Cena i DX pokonali Randy'ego Ortona, Edge'a i Umagę poprzez dyskwalifikację. Na ostatnim RAW w 2006 roku, które odbywało się w Iraku, John Cena pokonał Edge'a w pojedynku Champion vs. Champion.

Był to jak najbardziej udany rok dla Johna Ceny, który w przeciągu 365 dni aż dwukrotnie był mistrzem WWE. Rok rozpoczął od bycia mistrzem WWE i tak też zakończył ten rok, co jest dobrym prognostykiem. Najbardziej w pamięci zapadną nam dwie jego rywalizacje z tego roku, ta z Edge'm i Triple H'em. Myślę, że nie ma co więcej się rozwodzić w tym podsumowaniu, było bardziej niż tylko solidnie.
Następny
« Poprzedni
Poprzednie
Następny post »

ConversionKonwersja BuźkiBuźki