''Od Royal Rumble do WrestleManii'' - 2015 rok


Przyglądamy się ostatniej drodze do WrestleManii w wykonaniu Johna Ceny, tej tegorocznej. Lider Cenation toczył przez ponad dwa miesiące feud z Rusevem o pas Stanów Zjednoczonych.

Royal Rumble
John Cena nie zdołał zdobyć pasa WWE World Heavyweight Championship w triple threat matchu przeciwko Brockowi Lesnarowi. Swój udział w walce miał także Seth Rollins, lecz on również nie dał rady. Po tym jak zakończyło się PPV, John Cena udzielał wywiadu, który został przerwany przez Ruseva. Wywiązała się między nimi sprzeczka, przerwana przez zawodników. (Raport)

Na czwartkowym epizodzie SmackDown doszło do pierwszej konfrontacji słownej pomiędzy Johnem Ceną, Rusevem, a Laną. Lider Cenation chciał sprowokować rywala do bójki, lecz ten się wycofał.

Na RAW, John Cena przywitał Dolpha Zigglera, Ericka Rowana i Rybacka z powrotem WWE, ponieważ wcześniej zostali zwolnieni, lecz lider Cenation z pomocą Stinga dał radę ich przywrócić.

Kolejny tydzień przyniósł nam pierwszą konfrontację fizyczną pomiędzy Johnem Ceną, a Rusevem. Zdecydowanie zwycięstwo należało do mistrza Stanów Zjednoczonych, który był sprytniejszy i wykorzystał fakt, że John Cena miał mały uraz oka. Prawdopodobnie szykował się na The Accolade, lecz przybyli sędziowie, którzy go odsunęli od Johna.

16 lutego na RAW, John Cena po raz kolejny skonfrontował się słownie z Rusevem i Laną. Doszło także do brawlu, które tym razem należało do Johna Ceny, który dosłownie zniszczył swojego przeciwnika. Na sam koniec wzniósł do góry pas Stanów Zjednoczonych.

Fastlane 
John Cena przegrał w walce o pas Stanów Zjednoczonych po tym jak Lana odwróciła uwagę sędziego, co wykorzystał Rusev, który wymierzył swojemu rywalowi kopniaka w kroczę. Potem pozostała formalność, ponieważ Rusev przeszedł do The Accolade, po którym John Cena stracił przytomność, dlatego też sędzia przerwał pojedynek! (Raport)

Już noc później, John Cena chciał uzyskać rewanż na WrestleManii, jednak jego rywal był innego zdania. Stwierdził, że John nie zasłużył na drugi pojedynek z nim, dlatego też odmówił mu.

W następnym tygodniu, Stephanie McMahon dała Johnowi ultimatum. Powiedziała mu, że albo przekona Ruseva na walkę o pas Stanów Zjednoczonych na WrestleManii, albo najważniejsza gala WWE w roku odbędzie się bez niego. Potem przerwało im nadejście Curtisa Axela, który chwilę później zmierzył się z Johnem Ceną. Ten wytrwał w tym pojedynku z minutę, może trochę więcej. Po pojedynku zjawił się Rusev, który po raz kolejny odmówił mu rewanżu.

9 marca na RAW, John Cena przybył do ringu, kiedy to Rusev zaczął obrażać Stany Zjednoczone. Od razu przeszedł do STF, którym pozostawił nieprzytomnego Ruseva. W między czasie, Lana dała Johnowi Cenie tego, co chciał, czyli walki na WrestleManii.

Kolejny epizod RAW przyniósł nam podpisywanie kontraktu. Rusev początkowo nie był skłonny na walkę, ponieważ bronił się tym, że to nie on podjął decyzję na starcie podczas WrestleManii, lecz pod pretekstem listu, który przygotował, zgodził się. W tym liście oczywiście znajdowały się obrazy w stronę Ameryki.

Podczas finałowego RAW przed WrestleManią 31, John Cena ruszył do bójki z Rusevem po jego walce ze Swaggerem. Nie było to udane posunięcie, ponieważ w osateczności otrzymał The Accolade na stole komentatorskim, po którym stracił przytomność.

Na SmackDown, John Cena, Roman Reigns, Daniel Bryan i Mark Henry pokonali Setha Rollinsa, Braya Wyatta, Kane'a i Big Showa.

WrestleMania 31
John Cena pokonał Ruseva po tym jak ten przypadkowo strącił Lanę będącą na krawędzi ringu. Lider Cenation wykorzystał sytuacje i wykonał mu Attitude Adjustment, tym samym odniósł zwycięstwo i został nowym mistrzem Stanów Zjednoczonych! (Raport)

Sama droga do WrestleManii w wykonaniu Johna Ceny zła nie była, szkoda tych dwóch porażek na głównych galach, ale myślę, że WrestleMania wszystko naprawia, ponieważ John jako pierwszy w historii pokonał Ruseva poprzez pinfall. Mało tego, zgarnął także pas Stanów Zjednoczonych, co jest naprawdę bardzo dobrą wiadomością.

Przeczytaj również:
''Od Royal Rumble do WrestleManii'' - 2004 rok
''Od Royal Rumble do WrestleManii'' - 2005 rok
''Od Royal Rumble do WrestleManii'' - 2006 rok
''Od Royal Rumble do WrestleManii'' - 2011 rok
''Od Royal Rumble do WrestleManii'' - 2012 rok
''Od Royal Rumble od WrestleManii'' - 2013 rok
Następny
« Poprzedni
Poprzednie
Następny post »

ConversionKonwersja BuźkiBuźki