''Od Royal Rumble do WrestleManii'' - 2013 rok


Do WrestleManii 31 pozostało zaledwie już dziesięć dni, dlatego ruszamy dalej z materiałem. Tym razem czas na drogę do WrestleManii z 2013 roku, gdzie John Cena toczył i sfinalizował trzyletnią rywalizację z The Rockiem. W między czasie mieliśmy także małą rywalizacje z CM Punkiem.

Royal Rumble
John Cena wziął udział w Royal Rumble Matchu, który w ostatecznym rozrachunku wygrał. Jako ostatniego wyeliminował Rybacka, dlatego też zagwarantował sobie walkę wieczoru na WrestleManii!

Już noc później, John Cena pokonał Cody'ego Rhodesa. Po walce poinformował, że obrał sobie za cel pas WWE, a zawalczy ze zwycięzcą walki The Rock vs. CM Punk, która odbędzie się Elimination Chamber. Jego speech przerwało nadejście The Shield, które go zaatakowało. Johnowi pomóc chciał Ryback i Sheamus, jednak Ci również nie dali rady.

W następnym tygodniu, John Cena, Sheamus i Ryback zemścili się Tarczy za przegrany brawl, ktory tym razem zdołali wygrać.

Finalne RAW przed galą Elimination Chamber przyniosło nam six-man tag team match, w którym John Cena, Sheamus i Ryback pokonali 3MB. Troszkę później odbył się segment z The Shield, który zakończył się brawlem wygranym przez face'ów.

Elimination Chamber
Wielki six-man tag team wygrała Tarcza, Roman Reigns wykorzystał sytuacje, kiedy to John Cena nie uważał, co się dzieje w ringu, wymierzył Rybackowi potężnego speara, który dał im wielkie zwycięstwo! (Raport)

Noc później, John Cena miał swój segment z CM Punkiem. Ogólnie zostało ustalone to, że obaj się zmierzą ze sobą w następnym tygodniu, a zwycięzca zawalczy z The Rockiem na WrestleManii 29. Tej samej nocy, Rock przedstawił nowy wygląd mistrzostwa WWE, na rampie pojawił się John Cena, który został zaatakowany starym pasem przez CM Punka.

25 lutego na RAW, John Cena w świetnym pojedynku pokonał CM Punka, dlatego też rewanż z The Rockiem na WrestleManii stał się faktem.

Kolejny tydzień przyniósł nam konfrontacje słowną Johna Ceny z The Rockiem na specjalnym odcinku RAW Old School.

18 marca na RAW, John Cena pokonał Darrena Younga w bardzo szybkim pojedynku. Troszkę wcześniej mieliśmy segment Ceny z Prime Time Players.

Potem czekał nas panel ''Q&A'' z udziałem Ceny i Rocka, gdzie gospodarzem był Jerry Lawler. Doszło do tego, co miało dojść, czyli do kontaktu między nimi. W pewnym momencie, obaj wyszli na środek ringu, Cena pokazał prosto przed twarzą rywala ''you can't see me'', Rock go odepchnął, więc doszło do próby Attitude Adjustment, jednak zobaczyliśmy Rock Bottom od mistrza WWE.

Na finałowym RAW przed WrestleManią 29, John Cena i The Rock w swoich osobnych segmentach wypowiadali się na temat ich walki o pas WWE. Nie doszło do ich kolejnej konfrontacji.

WrestleMania 29
John Cena otrzymał to, czego chciał, czyli zwycięstwa nad The Rockiem. Walka zakończyła się po tym jak John Cena wymierzył rywalowi Attitude Adjustment. Lider Cenation tym samym zgarnął po raz jedenasty pas WWE! (Raport)

Jedna z najlepszych dróg do WrestleManii w wykonaniu Johna Ceny, wygranie Royal Rumble Matchu, pokonanie The Rocka i zgarnięcie pasa WWE na WrestleManii, czego chcieć więcej? Lider Cenation osiągnął naprawdę wielę przez te trzy miesiące, zdecydowanie na plus.

Przeczytaj również:
''Od Royal Rumble do WrestleManii'' - 2004 rok
''Od Royal Rumble do WrestleManii'' - 2005 rok
''Od Royal Rumble do WrestleManii'' - 2006 rok
''Od Royal Rumble do WrestleManii'' - 2011 rok
''Od Royal Rumble do WrestleManii'' - 2012 rok

Następny
« Poprzedni
Poprzednie
Następny post »

ConversionKonwersja BuźkiBuźki