''Od Royal Rumble do WrestleManii'' - 2009 rok


Nieco ponad trzy tygodnie pozostały do WrestleManii 31, dlatego też przyglądamy się drodze do WrestleManii z 2009 roku, gdzie John Cena zakończył feud z JBL oraz przez większą część rywalizował z Edge'm i Big Showem. Zapraszam.

Royal Rumble
John Cena zmierzył się z JBLem o pas wagi ciężkiej, a przy narożniku znajdował się Shawn Michaels, który był na jego usługach. Swoje w tym pojedynku zrobił, jednak ostateczne zwycięstwo przypadło Johnowi Cenie, który wygrał to starcie poprzez Attitude Adjustment! (Raport)

Noc później na RAW, John Cena zmierzył się z Shawnem Michaelsem, zwycięzca tego starcia kwalifikował się do Elimination Chamber Matchu, który odbędzie się na gali No Way Out. Wygraną zgarną oczywiście John Cena.

Tydzień później otrzymaliśmy jego walkę z Chrisem Jericho. Starcie zakończyło się zwycięstwem Johna Ceny poprzez STF.

Na finalnym RAW przed galą No Way Out, John Cena w drużynie z Kofim Kingstonem i Reyem Mysterio odniósł porażkę przeciwko Chrisowi Jericho, Kane'owi oraz Mike'owi Knoxowi. Pinfall zgarnął Y2J, który wymierzył piękny codebreaker Kingstonowi.

No Way Out 
Przed pojedynkiem w Elimination Chamber, Kofi Kingston został brutalnie zaatakowany przez Edge'a, który zajął jego miejsce, warto wspomnieć, że tego samego dnia stracił pas WWE. John Cena wyszedł z komory jako ostatni, jednak bardzo szybko został wyeliminowany przez Edge'a. To właśnie on odniósł zwycięstwo, kiedy wyeliminował jako ostatniego Reya Mysterio, tym samym zgarnął pas wagi ciężkiej! (Raport)

Noc później, John Cena skonfrontował się z nowym mistrzem wagi ciężkiej. Chciał swojego rewanżu, lecz Edge się wymigał, John ostrzegł go, że prędzej czy później go dorwie.

W następnym tygodniu, Vickie Guerrero wyznaczyła rywala Johnowi Cenie, a był nim Chavo Guerrero, który przegrał ten pojedynek w szybkim squashu poprzez STF.

27 lutego na SmackDown, John Cena pojawił się by otrzymać rewanż od Edge'a na mistrzostwo, lecz Vickie Guerrero miała dla niego inne plany, walkę z Big Showem, którą ostatecznie przegrał. Po walce w ringu pojawił się Edge, który wzniósł pas wagi ciężkiej obok nieprzytomnego Johna Ceny.

Dwa dni później, John Cena otrzymał w końcu swój rewanż za galę No Way Out. W trakcie walki, Edge przyniósł do ringu pas wagi ciężkiej, którym znokautował Johna Cenę, tym samym doszło do dyskwalifkacji. Zjawiła się Vickie Guerrero z Big Showem na rampie, która miała dla niego wiadomość. Edge miał zmierzyć się z Big Showem na WrestleManii 25, czym był bardzo zaskoczony.

Na SmackDown miało dojść do podpisania kontraktu na walkę, jednak przerwało to nadejście Johna Ceny, który wymierzył Big Showi kolano poniżej pasa, a potem zajął się Edge'm. Na koniec podszedł do Vickie Guerrero, której powiedział coś na ucho.

9 marca została ponowiona próba podpisania kontraktu na walkę o pas wagi ciężkiej na WrestleManii, kiedy Edge i Big Show podpisali umowę, zjawił się John Cena. Jak się okazało, Vickie Guerrero dodała Johna Cenę do tego pojedynku, dlatego też na WrestleManii dojdzie do triple threat matchu.

Tydzień później, John Cena zmierzył się po raz kolejny z Edge'm, tym razem w ich pojedynku sędzią specjalnym była Vickie Guerrero. Starcie zakończyło się brakiem rezultatu ponieważ zjawił się Big Show. Cena dosyć nieźle oberwał, a zakończyło się tym, że Big Show otrzymał od Edge'a speara.

27 marca na SmackDown, John Cena wypowiadał się na temat WrestleManii oraz triple threat matchu o pas wagi ciężkiej. Pojawił się Big Show, który wyzwał Johna na pojedynek na przyszłym RAW. Wyzwanie zostało oczywiście przyjęte. Kiedy Show wychodził z ringu nad górną liną, Cena złapał Go za nogę i pchnął do przodu, co przyczyniło się do tego, że Big Show upadł poza ringiem.

Na finałowym RAW przed WrestleManią, John Cena zmierzył się z Big Showem w pojedynku jeden na jednego. W pewnym momencie John chciał zapiąć STF, jednak jego rywal okazał się zbyt wielki. Podobnie było z Attitude Adjustment, Big Show był zbyt ciężki. Ostatecznie olbrzym wykonał Chokeslam Johnowi, tym samym odniósł zwycięstwo. Po pojedynku, Edge przybiegł do ringu i zaatakował Johna Cenę, a Big Show się tylko patrzył.

WrestleMania XXV
John Cena pokonał Edge'a i Big Showa w triple threat matchu o pas wagi ciężkiej, tym samym został nowym mistrzem. Starcie zakończyło się po tym jak John Cena wyniósł swoich rywali na plecy jednocześnie, Edge zszedł, więc Attitude Adjustment czekało na Big Showa, lecz po chwili też na mistrza, który został wbity w olbrzyma! (Raport)

John Cena rozpoczął drogę do WrestleManii jako mistrz i zakończył ją jako mistrz, co doskonale pokazuje, że był to dosyć udany okres w jego wykonaniu, nie zmienia to nawet fakt, że stracił mistrzostwo na No Way Out na rzecz Edge'a. Wszystko zdecydowanie na plus.

Przeczytaj również:
''Od Royal Rumble do WrestleManii'' - 2004 rok
''Od Royal Rumble do WrestleManii'' - 2005 rok
''Od Royal Rumble do WrestleManii'' - 2006 rok

Następny
« Poprzedni
Poprzednie
Następny post »

ConversionKonwersja BuźkiBuźki