''Od Royal Rumble do WrestleManii'' - 2008 rok


WrestleMania 31 zbliża sie wielkimi krokami, a ja zapraszam Was na przypomnienie sobie drogi do WrestleManii z 2008 roku, gdzie głównie ujrzeliśmy rywalizacje Johna Ceny z Randy'm Ortonem i Triple H'em, z tytułem mistrzowskim WWE w tle.

Royal Rumble
Na tej gali, John Cena zaliczył swój powrót po kontuzji, wziął udział w Royal Rumble Matchu wchodząc z numerem 30. Praktycznie wszyscy byli tym zaskoczeni, jednak większe zaskoczenie padło, kiedy John wygrał ten pojedynek, eliminując jako ostatniego Triple H'a!

Już noc później, John Cena postanowił wykorzystać swojego title shota na gali No Way Out, by zmierzyć się z Randy'm Ortonem o pas WWE, co w sumie było wielkim zaskoczeniem dla wielu osób. Jeszcze tego samego wieczoru, Orton otrzymał od Johna Ceny Attitude Adjustment po swoim pojedynku drużynowym.

W następnym tygodniu doszło do podpisywania kontraktu na walkę podczas No Way Out, w trakcie zjawił się Mark Henry, który rozproszył Johna Cenę, dlatego też Randy Orton wymierzył mu RKO. Na koniec show odbył się pojedynek siłowania na rękę, John Cena był bliski wygrania z Markiem Henrym, lecz oczywiście pojawił się Orton. Ostateczenie zakończyło się na tym, że Mark Henry zainkasował Attitude Adjustment od Johna Ceny!

Na ostatnim RAW przed galą No Way Out, John Cena bez większych problemów zdołał pokonać Marka Henry'ego.

No Way Out 
Randy Orton postanowił zachować mistrzostwo WWE poprzez atak sędziego, dlatego też doszło do dyskwalifikacji. John Cena postanowił mu nie odpuścić tego, wymierzył mu Attitude Adjustment, a potem przeszedł do STF, które przerwali sędziowie!

Na RAW, William Regal ustalił pojedynek pomiędzy Johnem Ceną, a Randy'm Ortonem, gdzie sędzią specjalnym był Triple H. Dodał również, że jeżeli John Cena wygra ten pojedynek, na WrestleManii 24 odbędzie się triple threat match o pas WWE. Tak też się właśnie stało. John Cena oraz Randy Orton otrzymali po Pedigree od Huntera na zakończenie.

25 lutego, John Cena i Triple H pokonali Randy'ego Ortona i Mr. Kennedy'ego w walce wieczoru RAW.

Kolejny tydzień przyniósł nam walkę Johna Ceny z Mr. Kennedy'm, która zakończyła się zwycięstwem Johna Ceny poprzez poddanie. Na koniec show, John znajdował się przy stole komentatorskim podczas walki Triple H'a z Randy'm Ortonem. W trakcie postanowił wejść do ringu, by wymierzyć Triple H'owi Attitude Adjustment, jego zapędy zatrzymał Orton, który miał dla niego RKO!

10 marca odbył się rewanż z WrestleManii, czyli pojedynek Johna Ceny z Shawnem Michaelsem. Podczas pojedynku zobaczyliśmy interwencje Randy'ego Ortona, który chciał wymierzyć RKO Johnowi Cenie na wcześniej ustawionym krzesełku, lecz zamiast tego, zobaczyliśmy Attitude Adjustment dla mistrza WWE.

Dwa tygodnie przed WrestleManią 24, John Cena i Randy Orton zostali umieszczeni w tag teamie, by zmierzyć się w Handicap Matchu z całym rosterem RAW. Ich współpraca układała się wręcz znakomicie, jednak wszystko zepsuli ich rywale, którzy doprowadzili do dyskwalifikacji. Potem doszło do wielkiego brawlu, lecz John Cena pozbył się rywali mając ze sobą krzesełko. Jedynym ocalałym był Umaga, który zniszczył swoich przeciwników. Zjawił się więc Triple H, który wymierzył im po Pedigree.

Na finalnym RAW, John Cena, Triple H, Shawn Michaels oraz Ric Flair pokonali JBLa, Big Showa, Umagę oraz Randy'ego Ortona. Po starciu doszło do wielkiego brawlu, John Cena skupił swoją uwagę na Hunterze, ich walka przeniosła się na zaplecze, gdzie niczego wiecej już nie ujrzeliśmy.

WrestleMania XXIV
Zwycięstwo padło łupem Randy'ego Ortona, który wykorzystał fakt, że Triple H przypinał Johna Cenę, wymierzył Hunterowi punt kicka, a zwycięski pinfall wykonał na lideru Cenation, dlatego też obronił mistrzostwo WWE! (Raport)

Gdyby nie zwycięstwo w Royal Rumble Matchu, byłaby to po prostu bardzo zła droga do WrestleManii w wykonaniu Johna Ceny. Na No Way Out pokazał się z dobrej strony, lecz nie zdobył mistrzostwa WWE, to samo na WrestleManii 24 w triple threat matchu przeciwko dwóm wielkim rywalom. Nie było aż tak bardzo źle, jednak według mnie jest to jedna z gorszych jego dróg po WrestleManiach.

Przeczytaj również:
''Od Royal Rumble do WrestleManii'' - 2004 rok
''Od Royal Rumble do WrestleManii'' - 2005 rok
''Od Royal Rumble do WrestleManii'' - 2006 rok

Następny
« Poprzedni
Poprzednie
Następny post »

ConversionKonwersja BuźkiBuźki