Podsumowanie 2004 roku


Styczeń
W pierwszy dzień stycznia, John Cena połączył siły z Chrisem Benoitem, by zmierzyć się z The FBI, pojedynek oczywiście wygrali. Dwa tygodnie później, John Cena skonfrontował się z Rhyno w Eat Soap Matchu, który polegał na tym, że jeżeli zwycięży John, Paul Heyman posmakuje trochę mydła. Tak też się stało, Johna Cenę wspomógł Chris Benoit. 22 stycznia, John Cena i Chris Benoit pokonali Brocka Lesnara, Rhyno oraz Matta Morgana. Po pojedynku, obaj oberwali od Big Showa. Na Royal Rumble wziął udział w Royal Rumble Matchu, ostatecznie został wyeliminowany przez Big Showa. Finałowe styczniowe SmackDown przyniosło nam powtórkę Royal Rumble Matchu, w którym to zawodnicy SmackDown zawalczyli o title shota na pas WWE. John Cena został po raz kolejny wyeliminowany przez Big Showa, zwyciężył Eddie Guerrero.

Luty
Ten miesiąc przyniósł Johnowi Cenie szansę na zgarnięcie title shota na pas WWE. Paul Heyman na SmackDown ustalił triple threat match na galę No Way Out, w którym to John Cena zmierzy się z Big Showem i Kurtem Anglem. W następnym tygodniu, John Cena wraz z Eddiem Guerrero pokonał Brocka Lesnara oraz Big Showa. Na gali No Way Out, Kurt Angle wygrał ten pojedynek poddając Johna Cenę. Już cztery dni później, John Cena wyzwał Big Showa na pojedynek o pas Stanów Zjednoczonych podczas WrestleManii 20, mistrz się zgodził. 26 lutego, John Cena i Rey Mysterio pokonali Big Showa i Chavo Guerrero. Po walce, obaj zostali zniszczeni przez olbrzyma, od którego otrzymali po Chokeslamie.

Marzec
Chyba najlepszy miesiąc w wykonaniu Johna Ceny, który odniósł łącznie cztery zwycięstwa. Na pierwszych dwóch odcinkach SmackDown zdołał pokonać A-Traina, a potem Rhyno. Potem czekała nas WrestleMania 20, na której to John Cena odniósł wielkie zwycięstwo nad Big Showem, tym samym zgarnął pas Stanów Zjednoczonych! Już cztery dni później czekała go pierwsza obrona mistrzowska, bez większych problemów poradził sobie z ostatnim swoim rywalem na SmackDown, czyli Rhyno. Na koniec marca rozpoczął się feud Johna Ceny z Rene Dupree.

Kwiecień
John wziął udział w Great American Nomination Handicap Matchu, w swoim pierwszym starciu bez większych problemów pokonał Johny'ego Stamboli oraz Nunzio. Wygrał to już w następnym tygodniu pokonując The Basham Brothers. 15 kwietnia, John Cena bez większych problemów pokonał Chavo Guerrero w Champion vs. Champion Matchu. W następnym tygodniu odbył swój kolejny Handicap Match, tym razem z braćmi Guerrero, tym razem jednak przegrał. Na koniec miesiąca zostało ogłoszone, że John Cena zmierzy się z Rene Dupree na gali Judgment Day o pas Stanów Zjednoczonych.

Maj
Pierwsze majowe SmackDown przyniosło nam walkę Johna Ceny z Dougem Bashamem, którą oczywiście wygrał. Trochę później, John Cena uratował Torrie Wilson z rąk Rene Dupree, lecz ten na koniec wymierzył mu potężnego powerbomb na stół komentatorski! Tydzień później, John Cena odniósł zwycięstwo nad Sakodą. Nadszedł czas na galę PPV, na której to John zdołał pokonać Rene Dupree o pas Stanów Zjednoczonych. Przez następne dwa tygodnie oglądaliśmy ich rewanże, pierwszy zakończył się wyliczeniem Johna Ceny, który poza ringiem otrzymał low blow, by ostatecznie zakończyć ich rywalizacje na Lumberjack Matchu, w którym to ostateczny sukces odniósł John Cena.

Czerwiec
Nadszedł czas na dłuższą rywalizacje Johna Ceny z Bookerem T. Na SmackDown doszło do brawlu między nimi, na którym ucierpiał także będący tam na wózku inwalidzkim, Kurt Angle. W następnym tygodniu Angle wymagał od nich przeprosin, Booker T to zrobił, lecz John Cena nie miał takiego zamiaru. Za karę musiał wzią udział w Triple Play Challenge, oczywiście go wygrał pokonując pierw Bookera T, potem Roba Van Dama, a na sam koniec Rene Dupree. Po walce został ogłoszony fatal 4-way match o pas Stanów Zjednoczonych, który odbędzie się na gali The Great American Bash. Tydzień później, John Cena i Rob Van Dam zmierzyli się z Bookerem T oraz Rene Dupree. Starcie zakończyło się brakiem rezultatu, ponieważ zjawił się Undertaker, który zaatakował face'ów! Na dodatek John Cena otrzymał Tombstone Piledrivera. Na finałowym SmackDown w czerwcu, po długiej walce, John Cena został pokonany przez Undertakera. Podczas The Great American Bash, John Cena obronił pas Stanów Zjednoczonych przeciwko Bookerowi T, Robowi Van Damowi oraz Rene Dupree.

Lipiec
John Cena musiał bronić pasa Stanów Zjednoczonych już nieco ponad tydzień później, w walce z Bookerem T. Walka zakończyła się dyskwalifikacją, ponieważ Luther Reigns zaatakował Johna Cenę, który chwilę wcześniej po raz drugi, przypadkiem wleciał na Kurta Angle'a. Wtedy już stało się to, co było obiecane, John Cena został pozbawiony pasa Stanów Zjednoczonych! W kolejnym tygodniu musiał wziąć udział w Handicap Matchu 3 na 1, gdzie ustalona była zasada eliminacji. John wyeliminował Kenzo Suzukiego oraz Rene Dupree, z Bookerem T już sobie rady nie dał. Potem przyszło zwycięstwo nad Lutherem Reignsem. Na koniec lipca czekał nas pojedynek o pas Stanów Zjednoczonych, gdzie udział wzięło ośmiu zawodników, w tym John Cena i Booker T. Był to pojedynek na eliminacje, John Cena został wyeliminowany jako przedostani, przez Bookera T, który wykorzystał sytuacje, po tym jak Cena otrzymał Five Star Frog Splasha od Roba Van Dama. Chwilę potem zdołał także jego odliczyć, tym samym stał się nowym mistrzem Stanów Zjednoczonych!

Sierpień
5 sierpnia, John Cena zgarnął title shota na pas Stanów Zjednoczonych, gdzie zmierzy się z Bookerem T na SummerSlam, pokonał Roba Van Dama. Na ostatnim SmackDown przed galą SummerSlam, odbył się Summer Game Relay, w którym John Cena, Rob Van Dam oraz Charlie Haas zdołali pokonać Bookera T, Rene Dupree oraz Kenzo Suzukiego. Na SummerSlam rozpoczęła się seria pięciu pojedynków o pas Stanów Zjednoczonych, która wyłonić ma nam mistrza. 26 sierpnia na SmackDown, doszło do ich drugiego pojedynku, który wygrał Booker T. Noc później odbył się ich trzeci pojedynek, lecz tym razem na live evencie WWE w Australii, tym razem ponownie wygrał Booker T, tym samym było dla niego już 2-1.

Wrzesień
Pierwsze SmackDown przyniosło nam six-man tag team match, w którym John Cena wraz z Robem Van Damem i Reyem Mysterio zmierzył się przeciwko Bookerowi T, Rene Dupree oraz Kenzo Suzuki. Zwycięstwo padło łupem oczywiście Cene, Van Damowi oraz Mysterio. Dwa tygodnie później czekał nas ich przedostatni pojedynek w serii Best of 5 Series, gdzie na szali znajdował się pas Stanów Zjednczonych. Zwycięstwo przypadło Johnowi Cenie, który zwyciężył po wykonaniu FU. Dlatego też przed ostatnim ich pojedynkiem mieliśmy wynik 2-2. Na gali No Mercy doszło do ich ostatniego pojedynku, który ostatecznie wygrał John Cena, tym samym stał się nowym mistrzem Stanów Zjednoczonych!

Październik
John Cena powrócił jako mistrz do swojego rodzinnego miasta, Bostonu. Przemowę przerwało mu nadejście Carlito, który oficjalnie zadebiutował w WWE. Dostał tego, co chciał, czyli walki o pas Stanów Zjednoczonych, co najciekawsze, wygrał ten pojedynek po tym jak znokautował Johna Cenę jego własnym łańcuchem. Po tym SmackDown, John Cena udał się na przerwę związaną z kręceniem filmu, postanowiono więc wymyśleć coś, co wypisze go z telewizji na jakiś czas. WWE postanowiło zapodać informację, że John Cena został zaatakowany nożem będąc w nocnym klubie, w jego rodzinnym mieście, Bostonie. Przez kolejne tygodnie rozpoczęło się takie jakby odnajdywanie dowodów, kto się dopuścił do tego ataku. W tamtym okresie, Carlito dostał swojego wielkiego ochroniarza, którzy przjął pseudonim..Jesus. Teddy Long jasno stwierdził, że świadkowiej widzieli, jak ten był obecny w nocnym klubie, kiedy znajdował się tam John Cena.

Listopad
John Cena powrócił na SmackDown 18 listopada, pojawił się w ringu, gdzie wypowiedział się na temat Carlito, którego miał zamiar dzisiaj pokonać, by odzyskać pas Stanów Zjednoczonych. Ten chciał się wywinąć z pojedynku zabandażowaną lewą ręką, lecz nie przeszło to u Teddy'ego Longa. Tuż przed ich pojedynkiem, swoje oberwał Jesus, który pierw otrzymał od Johna Ceny potężnego clothesline'a, a potem został wbity w stalowy narożnik będąc w ringu. Cena po tym zajął się Carlito, którego pokonał dosłownie w chwilę, pierw wziął jego jabłko, ugryzł je, pokazał mu ''you can't see me'', opluł go i wykonał mu zwycięskie FU! Tym samym powrócił nam mistrz Stanów Zjednoczonych. Po pojedynku, John Cena został zaatakowany przez Jesusa, który ostatecznie całą swoją siłą uderzył swojego rywala łańcuchem w plecy, to spowodowało, że lider Cenation został wywieziony na noszach.

Grudzień
Na gali Armaggedon doszło do pojedynku między Johnem Ceną, a Jesusem, gdzie na szali znajdował się pas Stanów Zjednoczonych. Warto dodać, że był to Street Fight Match, który był jednostronny, tym samym zwycięstwo odniósł lider Cenation. Na zakończnie, Carlito został znokautowany łańcuchem. Finałowe SmackDown w 2004 roku przyniosło nam walkę o pas Stanów Zjednoczonych, w której to John Cena bez większych problemów pokonał Rene Dupree. Tak też w świetnym stylu zakończył ten rok.

Jakby nie patrzeć, rok spokojnie można zaliczyć do udanych, John Cena aż trzy razy zdobył pas Stanów Zjednoczonych, by zakończyć ten rok będąc wciąż w jego posiadaniu. Oficjalny debiut na WrestleManii zaliczyny ze wielkim zwycięstwme nad Big Showem, do tego zwycięskie rywalizacje z Rene Dupree, Bookerem T czy też Carlito. Jasno chyba można stwierdzić, że był to o wiele lepszy rok dla Johna Ceny niż wcześniejszy.
Następny
« Poprzedni
Poprzednie
Następny post »

ConversionKonwersja BuźkiBuźki