''Od Royal Rumble do WrestleManii'' - 2007 rok


Do WrestleManii pozostało już mniej niż miesiąc, więc warto trochę przyspieszyć tempo, czas na krótkie streszczenie drogi do WrestleManii z 2007 roku w wykonaniu Johna Ceny, gdzie toczony był głównie feud tylko z Shawnem Michaelsem, w tle z mistrzostwem WWE.

Royal Rumble 
Drogę od WrestleManii rozpoczął od zakończenie rywalizacji z Umagą, zmierzył się z nim w Last Man Standing Matchu, gdzie na szali znalazło się mistrzostwo WWE w posiadaniu Johna Ceny. Tak jak można było się spodziewać, John Cena wygrał to starcie po tym jak przez odpowiedni czas dusił rywala linami, co potem doprowadziło do wyliczenia do dziesięciu. (Raport)

Już noc później, John Cena i Shawn Michaels zdobyli pasy tag team pokonując ówczesnych mistrzów, Randy'ego Ortona oraz Edge'a! Po pojedynku, zwycięzca Royal Rumble Matchu - Undertaker, dał jasny znak Johnowi Cenie, że jest zainteresowany pasem WWE na WrestleManii 23.

2 lutego na SmackDown, John Cena chciał, by Undertaker przedstawił swoją decyzję o wyborze rywala na WrestleManii, lecz ten odrzucił jego propozycje.

Na RAW dowiedzieliśmy się, że Undertaker wybrał sobie za rywala Batistę, który posiadał pas wagi ciężkiej, dlatego też Shawn Michaels postanowił skorzystać z sytuacji i wyzwał Johna Cenę na pojedynek podczas WrestleManii 23.

W następnym tygodniu, odbył się wielki main event, w którym John Cena, Shawn Michaels, Undertaker oraz Batista pokonali Edge'a, Randy'ego Ortona, Mr. Kennedy'ego oraz MVP.

SmackDown przyniosło nam kolejną walkę drużynową, w której to John Cena i Shawn Michaels pokonali MVP oraz Mr. Kennedy'ego.

No Way Out 
W walce wieczoru, John Cena w drużynie z Shawnem Michaelsem zmierzył się z Batistą oraz Undertakerem. W trakcie tego starcia, ''zwierzak'' odwrócił się od swojego drużynowego kolegi, dlatego też John Cena i Shawn Michaels odniesli zwycięstwo! (Raport)

Noc później na RAW, John Cena zmierzył się z Randy'm Ortonem w non-title matchu. Pojedynek zakończył się poprzez dyskwalifkację, ponieważ interewniował Edge. Na pomoc Johnowi Cenie przybył oczywiście Shawn Michaels, który pozbył się swoich rywali przy użyciu krzesełka.

26 lutego, przyszedł czas na obrony pasów tag team, John Cena i Shawn Michaels poradzili sobie z Edge'm oraz Randy'm Ortonem.

Tydzień później, John Cena zmierzył się z Johnnym Nitro. Starcie zakończyło się po raz kolejny poprzez dyskwalifkację, ponieważ interewniował Joey Mercury oraz Edge. Lidera Cenation wspomógł nie kto inny jak Shawn Michaels.

Następny epizod RAW przyniósł nam trzy walki i trzy obrony pasów tag team w wykonaniu Johna Ceny i Shawna Michaelsa. Pierw pokonali Sheltona Benjamina i Charliego Haasa, potem Lance'a Cade'a i Trevora Murdocha, by na sam koniec rozprawić się z Joeyem Mercurym i Johnnym Nitro.

Kolejne RAW przyniosło nam kolejne zwycięstwo Johna Ceny, tym razem nad Chrisem Benoitem, którego pokonał poprzez STF. Po walce, Shawn Michaels starał się wykonać Johnowi Cenie superkicka, jednak było to takie podpuszczenie, to samo było w drugą stronę. Potem zjawił się JBL, który poinformował o pojedynku na przyszły tydzień, ale o tym już za chwilkę.

Na finałowym RAW przed WrestleManią 23, The Undertaker oraz Batista pokonali Johna Cenę i Shawna Michaelsa. Pod koniec tego starcia, HBK wymierzył Johnowi superkicka, co wykorzystał mistrz wagi ciężkiej, czyli Batista.

WrestleMania 23
Przyszedł więc czas na bardzo dobry pojedynek w wykonaniu Johna Ceny i Shawna Michaelsa. Zwycięstwo padło łupem Johna Ceny, który pokonał Shawna Michaelsa poprzez poddanie, a dokładnie zapinając STF. Tym samym zatrzymał przy sobie mistrzostwo WWE! (Raport)

Jakby nie patrzeć, John Cena odniósł trzy zwycięstwa na trzy gale PPV w czasie drogi do WrestleManii, co jest naprawdę wielkim sukcesem. Jasno też można stwierdzić też, że jest to do tej pory najlepsza jego droga do WrestleManii, dwa wielkie singlowe zwycięstwa oraz jedno drużynowe, do tego doliczmy pasy tag team zdobyte z Shawnem Michaelsem, co jasno nam stwierdza, jak to wszystko ładnie ułożyło się po myśli Johna Ceny.

Przeczytaj również:
''Od Royal Rumble do WrestleManii'' - 2004 rok
''Od Royal Rumble do WrestleManii'' - 2005 rok
''Od Royal Rumble do WrestleManii'' - 2006 rok

Następny
« Poprzedni
Poprzednie
Następny post »

ConversionKonwersja BuźkiBuźki