''Od Royal Rumble do WrestleManii'' - 2006 rok


WrestleMania 31 coraz bliżej, dlatego lecimy z materiałem, zapraszam Was na opis drogi do WrestleManii, w której to John Cena rywalizował z Edge'm, by zakończyć to wielką walką z Triple H'em o mistrzostwo WWE.

Royal Rumble
John Cena zmierzył się z Edge'm o pas WWE, który wcześniej utracił na gali New Year's Revolution po wygraniu Elimination Chamber Matchu. Pojedynek zakończył się wielkim zwycięstwem lidera Cenation poprzez STF, tym samym mistrzostwo WWE powróciło do niego. (Raport)

Już noc później czekał nas ich rewanż, który zakończył się dyskwalifikacją, ponieważ Lita zaatakowała przypadkiem Edge'a wykorzystując przy tym pas WWE.

W następnym tygodniu czekała nas walka tag teamowa, w której to John Cena wraz z Marią pokonał Edge'a oraz Litę. Tego dnia, John zdecydował, że Mick Foley będzie sędzią specjalnym w jego pojedynku z Edge'm, które odbędzie się na kolejnym RAW.

13 lutego, John Cena bez większych problemów pokonał swojego przeciwnika, dlatego też pas zachował. Zwycięstwo zgarnął po wykonaniu FU. Po ich pojedynku, Edge skonfrontował się z Mickiem Foleyem, któremu ostatecznie wykonał low blow! Tego samego wieczoru odbył się dwa półfinałowe pojedynki turnieju o miano pretendenta do pasa WWE, walka Triple H'a z Big Showa zakończyła się brakiem rezultatu, a Rob Van Dam pokonał Chrisa Mastersa.

Tydzień później poznaliśmy nowego pretendenta do tytułu, został nim Triple H, który pokonał Big Showa i Roba Van Dama w triple threat matchu. Chwilę później wyszedł John Cena, który z Hunterem wymienił wrogie spojrzenia.

Na koniec lutego czekała nas werbalna konfrontacja Johna Ceny z Triple H'em, która przez wielu ludzi została określona nudną. Dowiedzieliśmy się także, że John Cena będzie współpracował z Triple H'em w drużynie, wezmą udział w Handicap Matchu na Saturday Night's Main Event.

6 marca na RAW, John Cena w świetnym stylu pokonał Big Showa. Był to taki rewanż za WrestleManię 20, gdzie w sumie zwyciężył ówczesny WWE Champion.

Przyszedł czas na pojedynek, w którym to John Cena wraz z Kane'm i Big Showem zmierzyli się przeciwko Triple H'owi, Chrisowi Mastersowi oraz Carlito. Starcie zakończyło się brakiem rezultatu, ponieważ Carlito i Masters zajęli się Kane'm i Big Showem, co w sumie przeniosło ich na zaplecze. W ringu mieliśmy Johna Cenę i Triple H'a, zakończyło się tym, że Cena zainkasował RKO od Randy'ego Ortona!

18 marca czekało nas zapowiadane starcie na Staruday Night's Main Event, John Cena wraz z Triple H'em pokonali Kurta Angle'a, Randy'ego Ortona oraz Reya Mysterio.

Na RAW doszło do pojedynku drużynowego, w którym Shane McMahon i Triple H pokonali Johna Cenę i Shawna Michaelsa poprzez dyskwalifkację. Później zjawił się Vince McMahon, który ustalił Handicap Match, gdzie HBK miał zmierzyć się z Hunterem i Shanem McMahonem. Cenie kazał udać się na zaplecze, jeśli tego by nie zrobił, Vince odebrałby mu mistrzostwo WWE. W trakcie walki do ringu przybył John Cena, który pomógł Shawnowi Michaelsowi. Obaj zniszczyli ochroniarzy ich przeciwników. Po tym wszystkim, Vince McMahon ogłosił, że zmierzy się z Johnem Ceną w następnym tygodniu!

Na ostatnim RAW przed WrestleManią, John Cena pokonał Vince'a McMahona poprzez dyskwalifkację. Po pojedynku, Cena otrzymał low blow od McMahona, by potem potężnie oberwać od Triple H'a, swoje oberwał także HBK.

WrestleMania 22
John Cena zgarnął potężny heat od publiczności, jednak to jemu udało się wygrać ten pojedynek, a zwyciężył po tym jak Triple H poddał się po STF, dlatego też pas WWE pozostał u niego! (Raport)

Jakby nie patrzeć, bardzo udana droga do WrestleManii, dwa bardzo dobre zwycięstwa, na dodatek oba zakończone przez poddanie, co pokazuje siłę Johna Ceny w tamtym czasie. Zdecydowanie jedna z jego najlepszych dróg do WrestleManii, nie ma co się oszukiwać.

Przeczytaj również:
''Od Royal Rumble do WrestleManii'' - 2004 rok
''Od Royal Rumble do WrestleManii'' - 2005 rok
Następny
« Poprzedni
Poprzednie
Następny post »

ConversionKonwersja BuźkiBuźki