''Od Royal Rumble do WrestleManii'' - 2005 rok


Do WrestleManii 31 pozostało jeszcze nieco ponad miesiąc, dlatego warto przyśpieszyć trochę tę serię, już teraz zapraszam Was do zapoznania się z drogą Johna Ceny do WrestleManii 21, gdzie toczył swoją drugą w karierze rywalizację o pas WWE, tym razem z JBL'em. Opisy tak dokładnie nie będą, zresztą już wkrótce będą z tego raporty, więc nadrobi się wszystko, tak sądzę.

Royal Rumble 2005
John Cena wziął udział w kolejnym Royal Rumble Matchu, który tym razem okazał się jeszcze lepszy niż poprzedni. Lider Cenation znalazł się w finałowej dwójce, wraz z Batistą. Obaj w pewnym momencie zdołali się wyeliminować równocześnie, dlatego też poejdynek został wznowiony, tym razem poznaliśmy zwycięzcę, a został nim Batista. Warto wspomnieć, że John wyeliminował Edge'a, Viscerę oraz Kane'a.

Już noc później, Teddy Long ustalił turniej, którego zwycięzca zmierzy się z JBL'em podczas WrestleManii 21 o pas WWE. Wspomniał także, że jeżeli Batista postanowi wybrać starcie o ten tytuł, to na WM'ce odbędzie się triple threat match. John Cena jako rywala w pierwszej rundzie otrzymał Orlando Jordana. Do tego pojedynku doszło tydzień później, zwyciężył oczywiście ówczesny mistrz Stanów Zjednoczonych.

17 lutego odbył się półfinał tego turnieju, w którym to John Cena zmierzył się z Bookerem T. Bez jakiś większych problemów zdołał wygrać ten turniej. W drugim półfinałowym meczu zwyciężył Kurt Angle, dlatego też obaj zmierzą się w finale na gali No Way Out.

No Way Out 2005
W trakcie tego starcia, sędzia został znokautowany. Sytuacje chciał wykorzystać Kurt Angle, który chciał zaatakować Johna jego łańcuchem. Do tego jednak nie doszło ponieważ Cena wbił się z nim w narożnik, by potem wykonać zwycięskie FU!

Noc później, John Cena wraz z Big Showem rozwalili imprezkę JBL'a. Teddy Long ustalił pojedynek drużynowy, w którym John Cena wraz z Big Showem zmierzyli się z JBL'em oraz Orlando Jordanem. Pojedynek oczywiście wygrali, po tym jak John Cena wymierzył Orlando Jordanowi swojego finishera, czyli FU.

3 marca na SmackDown, John Cena musiał bronić pasa Stanów Zjednoczonych przeciwko Orlando Jordanowi. Podczas pojedynku przy ringu znajdował się JBL, który zaatakował Johna mistrzostwem, dlatego też jego przeciwnik zdołał pokonać go, tym samym odbierając mu pas US!

Na kolejnym SmackDown, John Cena skonfrontował się z generalnym menadżerem SmackDown, Teddy'm Longiem. Ostatecznie wykonał mu potężne FU, ponieważ obaj nie potrafili chyba się odpowiedno ze sobą dogadać. Chwilę później został wyrzucony z areny, oczywiście przez rozkaz Longa.

Trzy tygodnie przed WrestleManią 21, John Cena wraz z Reyem Mysterio oraz Eddiem Guerrero pokonali JBLa oraz The Basham Brothers. Po pojedynku, John Cena nie miał dość, zaskoczył JBLa atakiem krzesełkiem, którym oberwał prosto w głowę!

10 marca odbyła się specjalna debata między Johnem Ceną, a JBL'em. Polegało to na tym, że lider Cenation wandalizował sobie sprayem wielką limuzynę rywala oraz tym podobne rzeczy, typu wykonał napis ''FU'' na koszulcę JBLa.

Na ostatnim SmackDown przed WrestleManią 21, John Cena zmierzył się z Carlito. W trakcie tego pojedynku pojawił się JBL z policjantami, kazał im aresztować Johna za akt wandalizmu, którego dopuścił się w zeszłym tygodniu. Tak też się stało, kiedy John był wyprowadzany, JBL kopnął go poniżej pasa i wypowiedział cztery nam dobrze znane słowa - ''you can't see me''. Wcześniej także starał się go obrazić, tak werbalnie.

WrestleMania 21
Jak na pojedynek o pas WWE, było to dosyć krótkie starcie, zwycięstwo przypadło Johnowi Cenie, który wykonał unik przy finisherze JBLa i wymierzył mu FU. Tym samym John Cena pierwszy raz w karierze zdobył mistrzostwo WWE! (Raport)

Można powiedzieć, czego chcieć więcej? Bliskie zwycięstwo Royal Rumble Matchu, pokonanie Kurta Angle'a oraz zdobycie mistrzostwa WWE. Jedna z najlepszych dróg do WrestleManii w wykonaniu Johna Ceny w jego karierze. Nic dodać, nic ująć.

Przeczytaj również:
''Od Royal Rumble do WrestleManii'' - 2004 rok
Następny
« Poprzedni
Poprzednie
Następny post »

ConversionKonwersja BuźkiBuźki