Podróż Johna Ceny po WrestleManii


Już niedługo WrestleMania 34, tymczasem teraz zapraszam was na podróż Lidera Cenation, po najważniejszej gali w rozrywce sportowej.

WrestleMania XIX
John Cena będąc jeszcze w gimmicku rapera pojawił się w pre-show, gdzie wykonał krótki rap na tekturowego Jaya-Z oraz Fabolousa. (Raport)
WrestleMania XX
Pierwsza WrestleMania z udziałem Johna Ceny to ta dziesięć lat temu. Lider Cenation walczył z Big Showem o tytuł Mistrza Stanów Zjednoczonych. Przed walką Cena powiedział kilka słów poniżających swojego rywala. Pojedynek przyniósł pierwszy pas w karierze Johna Ceny! Mr.Cenation nie wygrał czysto, bo kiedy sędzia nie był skupiony na pojedynku, John wyprowadził cios z kłódki Giantowi, po czym wyprowadził Attitude Adjustment.(Raport)

WrestleMania  XXI
Pora na kolejną WMkę, tym razem John Cena pretendował do tytułu WWE! Ówczesnym mistrzem był JBL. Tak jak przed rokiem, walka zakończyła się sukcesem Johna. Lider Cenation po ponad 11 minutowej batalii wykonał Attitude Adjustment i zdobył po raz pierwszy w swojej karierze pas WWE.(Raport)


WrestleMania XXII
Rok później i kolejna walka z udziałem Ceny o główny pas federacji. Tym razem role się odwróciły, bo John Cena był tym broniącym tytuł! Rywalem, Lidera Cenation, był nie byle kto bo "Król Królów", "The Game", "The Cerebral Assassin"-Triple H! Starcie było bardzo długie, wyrównane bo trwało ponad 20 minut. Pod koniec walki kiedy sędzia oberwał, Hunter zagrał nie czysto i uderzył Cene młotem, ale i tak to nie pozwoliło mu na zdobycie pasa. Po nieczystym zagraniu, Cena wykonał AA, ale także nie dało to 3 countów, Ostatecznie Lider Cenation wygrał po STF!(Raport)

WrestleMania XXIII
Przenosimy się do 1 Kwietnia 2007 roku, WrestleMania 23! John Cena tak jak przed rokiem, był w posiadaniu pasa WWE, jednakże posiadał także inny pas: Tag Team, jego partnerem był rywal właśnie z tej WM, Shawn Micheals! Starcie było świetne, pełne akcji, trwało ponad 28 minut. Całą tą wyczerpującą batalię wygrał John Cena po STF, jednocześnie broniąc pasa federacji. (Raport)

WrestleMania XXIV
Kolejna WrestleMania, po raz kolejny walka o tytuł z udziałem Johna. Obecny mistrz WWE-Randy Orton, musiał bronić pasa przeciwko dwóm rywalom-Triple Howi, oraz Johnowi Cenie. Pojedynek trwał.. nagle Hunter wykonał Cenie Pedigree i przypiął wydawało się że opuści od WrestleManię z pasem, ale tak się nie stało! Nagle do ringu wbiegł Randy Orton i poczęstował Punt Kickiem Huntera! Viper przypiął Johna Cene i uzyskał 3 county. (Raport)

WrestleMania XXV
Tak jak na wszystkich, dotychczasowych WrestleManiach, John Cena walczył o tytuł. Tym razem stawką był tytuł mistrza świata wagi ciężkiej, który był w posiadaniu Edge'a. Warto dodać że w starciu uczestniczył także Big Show. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Johna Ceny po Attitude Adjustment, najpierw Showowi po czym Edge'owi na Gianta. John wygrywając na tej WMce, zdobył po raz drugi pas WHC w swojej karierze. (Raport)

WrestleMania XXVI
The Animal był rywalem Lidera Cenation na 26 WrestleManii. Warto dodać że na Elimination Chamber, John Cena zdobył tytuł WWE, jednak pojawił się Chairman który powiedział że John w tej chwili będzie bronił pasa przeciwko Batiście. Walka była tylko formalnością. Na najwspanialszej scenie ze wszystkich, Lider Cenation wygrał pojedynek ze Zwierzakiem i odzyskał tytuł, walka zakończyła się po STF. (Raport)

WrestleMania XXVII
Podobnie jak na WrestleMannii 26, John pretendował do pasa WWE, mistrzem był The Awesome One-The Miz. Walka była niezła, zobaczyliśmy kick-outy po finisherach. W pewnym momencie znaleźli się po za ringiem, John wyprowadził Clothesline Mizowi po którym wypadł on za barierki. Sędzia wyliczał, John wyzerował licznik, wspiął się na inną barierkę i wbił się w Miza! Po tej akcji doszło do podwójnego wyliczenia. Na arenie pojawił się host WMki-The Rock, który poinformował że WrestleMania nie może się tak zakończyć! Ustalił że walka będzie wznowiona w dodatku będzie to No Dq Match! Rywale weszli do ringu, John próbował AA, ale Miz się wydostał łapiąc liny..za plecami Johna stał Rock, a kiedy Lider Cenation odwrócił się otrzymał Rock Bootom! The Awesome przypiął i uzyskał 3 county. (Raport)

WrestleMania XVIII
Dopiero na WrestleManii 28 walka z udziałem Johna Ceny nie miała stawki, ale osobiste porachunki. Walka powstała z tego że Rock wykonał na WMce 27 Rock Bootom Cenie. Na Raw po tejże WrestleMani walka już została potwierdzona do karty WM 28. Przejdźmy właśnie do tej walki, John zapowiadał że Rock musi go zabić żeby pokonać, jednak wystarczyły dwa Rock Bootom..kiedy John chciał sparodiować Great One'a i wykonać Peoples Elbow, ten wstał i poczęstował Lidera Cenation swoją akcją kończącą co przyczyniło się do wygranej Mistrza Publiczności. (Raport)

WrestleMania 29
Lider Cenation jako zwycięzca Royal Rumble Matchu, mógł wybrać dowolnego mistrza do walkę na WrestleManii. John wybrał mistrzostwo WWE, mistrzem był The Rock, tak więc na 29 odsłonie WrestleManii, mieliśmy powtórkę z WM 28 w Miami, tyle że tutaj na szali był tytuł. Starcie wygrał John Cena po Attitude Adjustment, jednocześnie rehabilitując się za porażkę w Miami. Mr.P na tej WrestleMani zdobył pas WWE po raz 11 w swojej karierze. Warto dodać że po starciu,  rywale podali sobie rękę, a na rampie Rock udźwignął rękę Johna. (Raport)

WrestleMania 30
Na tej jubileuszowej WrestleManii, John Cena zmierzył się z Brayem Wyattem. Mimo wielkich prób lidera The Wyatt Family, bo przecież pomagał mu Erick Rowan i Luke Harper, nie udało mu się, został pokonany przez Cenę. (Raport)

WrestleMania 31
Na tej gali, John Cena zmierzył się z Rusevem, gdzie na szali znalazł się pas Stanów Zjednoczonych. Zwyciężył oczywiście John Cena, który został nowym US Championem. Był także pierwszym, który pokonał Ruseva poprzez pinfall. (Raport)WrestleMania 32
Tutaj John Cena nie miał wyznaczonej walki, nawet nie było wiadomo czy się pojawi, ale zjawił się. Wystąpił w segmencie, w którym pomógł The Rockowi w bójce z The Wyatt Family. (Raport)
WrestleMania 33
Tego roku, John Cena wyjątkowo wystąpił w tag team matchu, gdzie wraz z Nikki Bellą pokonali Miza i Maryse. A to, co wydarzyło się po walce, przejdzie z pewnością do historii WrestleManii, albowiem lider Cenation oświadczył się Nikki Belli! (Raport)

 

Podsumowując:
John Cena na WrestleManii pojawił się 15 razy, z tego wygrał 10 pojedynków, natomiast 3 razy został pokonany. Dwukrotnie nie walczył, tylko się pojawił.

[Edytowane 2 stycznia 2015]
[Edit - 4 kwietnia 2017; autorzy Mateusz Hustle i Jakub Marciniak]
Następny
« Poprzedni
Poprzednie
Następny post »

ConversionKonwersja BuźkiBuźki