Podsumowanie 2013 roku


2013 rok za nami, więc czas przybliżyć się trochę poczynaniom Johna Ceny przez te dwanaście miesięcy. Sporo się działo wokół Lidera Cenation. Żeby nie przedłużać zapraszamy na podsumowanie zeszłego roku!

Styczeń
Od samego początku John skupił się na występie w Royal Rumble Matchu, którego zwycięzca zmierzy się o któryś z głównych pasów podczas WrestleMani 30. 27 stycznia odbyła się gala, Cena wszedł z numerem dziewiętnastym i wyeliminował kilku rywali. Lider Cenation dzielnie utrzymał się aż do końca pojedynku eliminując ostatniego Rybacka. Było to drugie zwycięstwo Johna Ceny w karierze. W między czasie The Rock pokonał CM Punka w walce o pas WWE i został nowym mistrzem, natomiast Alberto Del Rio obronił pas wagi ciężkiej przeciwko Big Show'i. 

Luty
Drugi miesiąc przyniósł nam rywalizację Johna Ceny, Sheamusa oraz Rybacka z The Shield. Ostatecznie zakończyło się to pojedynkiem na gali Elimination Chamber, gdzie Tarcza pokonała swoich rywali. Tego samego dnia The Rock obronił pas WWE przeciwko CM Punkowi. 25 lutego John Cena zaakceptował wyzwanie CM Punka na pojedynek, w którym zwycięzca zmierzy się z The Rockiem o WWE Championship na WrestleMani 29. Pojedynek wygrał Lider Cenation po bardzo dobrym pojedynku.

Marzec
Ten miesiąc należał już praktycznie do konfrontacji słownej pomiędzy Johnem Ceną a The Rockiem, który jak zwykle pojawiał się w kratkę, według mnie jako mistrz powinien być na każdym RAW, ale co ja tam wiem :). Na ostatnim RAW przed WrestleManią 29 doszło do segmentu na zadawanie pytań przez różne legendy, ostatecznie Cena otrzymał Rock Bottom.

Kwiecień
Miesiąc rozpoczął się bardzo dobrze dla Lidera Cenation, który na WrestleMani 29 pokonał The Rocka i został 11-krotnym WWE Championem w karierze! Dzień później na Monday Night RAW John Cena rozpoczął feud z Rybackiem, który przeszedł jednocześnie Hell Turn. Następne tygodnie były to lekkie ataki na Johna Cenę. Na Extreme Rules John Cena będzie musiał zmierzyć się z Rybackiem w Last Man Standing Matchu.


Maj
Przenosimy się na Extreme Rules, gdzie John Cena musiał bronić po raz pierwszy zdobytego pasa WWE przeciwko Rybackowi. Ryback nie odebrał tytułu, ale był bardzo blisko. Pojedynek został zakończony przez no contest, po tym jak Ryback wbił się z Johnem w konstrukcje świateł LED.

Czerwiec
Na gali Payback, która odbyła się po raz pierwszy w historii John Cena musiał ponownie stawić czoła przeciwko Rybackowi, tylko tym razem stypulacją walki było 3 Stages of Hell. Pojedynek wygrał oczywiście John Cena i tak zakończył rywalizację z Mr. Feed Me More. Już dzień później zaczął feud z Markiem Henrym.

Lipiec
Feud z Markiem Henrym nie należał do najdłuższych ponieważ został zakończony już po jednym pojedynku na Money in the Bank, który zakończył się po zwycięstwie Johna Ceny przez poddanie. W końcu nadszedł ten moment, w którym zobaczymy po raz pierwszy pojedynek Johna Ceny z Danielem Bryanem o WWE Championship na najgorętszej gali lata, SummerSlam. Wybór rywala był decyzją Johna Ceny, który dostał taką możliwość od Generalnego Menadżera RAW Brada Maddoxa.

Sierpień
Na ostatnim RAW przed galą odbył się MizTV, w którym udział wziął John Cena oraz Daniel Bryan. Segment wyszedł wyśmienicie. Przenosimy się na galę SummerSlam. Pojedynek był świetny i niemal otarł się o 5 gwiazdek, walkę wygrał Daniel Bryan, który został pierwszy raz WWE Championem. Pięć minut później stracił pas, po tym jak walizkę wykorzystał Randy Orton, a wcześniej otrzymał Pedigree od Triple Ha. Na RAW John Cena ogłosił, że musi odejść na razie z WWE, aby wyleczyć kontuzję łokcia.


Wrzesień
-----------------------


Październik
Dwa tygodnie przed galą Hell in a Cell Vickie Guerrero ogłosiła, że Alberto Del Rio będzie bronił pasa wagi ciężkiej przeciwko Johnowi Cenie, który powróci do WWE po kontuzji. 27 października poznaliśmy 3-krotnego mistrza wagi ciężkiej, Johna Cenę.

Listopad
Ten miesiąc należał do kontynuowania rywalizacji na linii Cena-Del Rio, którą lepiej wygrał Meksykanin. 24 listopada na gali Survivor Series, John Cena obronił pas wagi ciężkiej w swoim rodzinnym mieście Bostonie i rozpoczął nową rywalizacje z mistrzem WWE Randy'm Ortonem. Noc później dowiedzieliśmy się, że John Cena oraz Randy Orton będą walczyć ze sobą na TLC, a na szali będzie pas WWE oraz pas wagi ciężkiej. Dodatkowo walka będzie miała stypulacje Tables, Ladder and Chairs!

Grudzień
Ostatni miesiąc tego roku nie będzie wspominany najlepiej, choć nie był najgorszy. John Cena przegrał na TLC z Randy'm Ortonem i stracił pas wagi ciężkiej, natomiast Randy został pierwszym WWE World Heavyweight Championem. Na świątecznym RAW John wraz z CM Punkiem i Big E Langstonem pokonali The Shield, natomiast na ostatnim SmackDown Lider Cenation pokonał Setha Rollinsa i tak zakończył 2013 rok.


Podsumowanie: Ten rok dla Johna Ceny było bardzo dobry, dlaczego? Zwycięstwo w Royal Rumble Matchu, zdobycie pasa WWE oraz później pasa wagi ciężkiej mówi samo za siebie. Kto wie, czy John Cena byłby dłużej mistrzem federacji, gdy nie kontuzja łokcia, jednak stało się jak się stało, a John może zaliczyć ten rok do naprawdę udanych, zwłaszcza po złym 2012 roku. 

Ocena: ****1/2* 
Następny
« Poprzedni
Poprzednie
Następny post »

3 comments

Kliknij tutaj comments
Anonimowy
Jakub
20 stycznia 2014 17:09 ×

Jak dla mnie ten rok był udany nie licząc przegranej Johna z Randym ale to był udany rok
mam nadzieję że na RR John pokona Ortona i Zostanie Mistrzem WWE WHC ale niewiem tego więc ten rok był udany panowie mam nadziję że ten rok będzie lepszy

Odpowiedz
avatar
a
Jakub
21 stycznia 2014 01:07 ×

Fajnie napisane przypomnienie ;). Jak dla mnie rok w wykonaniu Johna był bardzo dobry. Wygrana w RR Matchu, rewanż za porażkę z Rockiem na WM 28. Title Run z pasem WWE nie miał zbyt długiego no szkoda ale kontuzja zrobiła swoje. Fajnie że John w tym roku zdobył także pas WHC ;) Na TLC była unifikacja no szkoda że John nie wygrał, ogólnie szkoda że WWE w tych najważniejszych walkach stawia Cene jako przegranego.. ;/. Jestem ciekawy jak będzie powodzić się Johnowi w tym roku, pierwsza ważna walka już na RR o pas WWE WHC z Ortonem, mam cień nadzieji że wygra ten pojedynek. Później może jakiś feud z Wyattami ? Kto wie..
Na prawdę świetnie napisane podsumowanie ;D

Odpowiedz
avatar
mp
Jakub
22 stycznia 2014 14:53 ×

Świetnie podsumowanie i również uważam, że rok 2013 był bardzo dobry w wykonaniu Jasia, ale wszystko wskazuje na, to że rok 2014 będzie jeszcze lepszy :)

Odpowiedz
avatar

ConversionKonwersja BuźkiBuźki